Ervaringen van lotgenoten met echtscheiding
Herken je jezelf in het volgende?
Een echtscheiding kan veel emoties en onzekerheden met zich meebrengen. Sommige mensen ervaren verdriet, boosheid of opluchting, terwijl anderen juist worstelen met eenzaamheid, schuldgevoelens of twijfels over de toekomst. Ook praktische veranderingen rondom kinderen, wonen of financiën kunnen veel spanning geven.
Op deze pagina lees je persoonlijke ervaringen en verhalen van lotgenoten over echtscheiding, herkenbare situaties en informatie over hulp en verwerking.
Op zoek naar meer ondersteuning?
Bekijk onze tips bij echtscheiding en het overzicht met therapeuten bij echtscheiding.
Veelvoorkomende ervaringen bij echtscheiding
Mensen die een echtscheiding meemaken beschrijven onder andere:
- verdriet en gevoelens van verlies
- onzekerheid over de toekomst
- spanningen rondom kinderen of co-ouderschap
- schuldgevoelens of twijfels
- moeite hebben met loslaten
- gevoelens van eenzaamheid
- stress door veranderingen in het dagelijks leven
- opnieuw balans proberen te vinden
Persoonlijke ervaringen met echtscheiding
Lees hieronder persoonlijke ervaringen van mensen die te maken kregen met vragen rondom een echtscheiding. Deze verhalen zijn afkomstig uit een voormalig lotgenotenplatform over echtscheiding en worden hier aangeboden ter herkenning en ondersteuning.
-
We maakten elkaar niet meer gelukkig
We zijn zeven jaar samen geweest. De laatste 2 jaar daarvan kwamen we steeds bij dezelfde discussie uit.
Ik had heel erg het gevoel dat ik bezig was met proberen om iets beter te maken van wat we hadden, terwijl hij alleen maar bezig was met zichzelf. Achteraf gezien was ik mezelf kwijt geraakt omdat ik zo gefocust was op ons en op hem.
Nadat we dus steeds weer terugkwamen bij hetzelfde punt, voelde ik hopeloosheid en tegelijkertijd besefte ik me "ik moet hieruit" en "we moeten onze eigen weg gaan, want we maken elkaar niet meer gelukkig."
Voor mij is het belangrijk dat je in een relatie elkaar sterker maakt en dat je er gelukkig in bent.
Ik was toen nog niet klaar om te scheiden, maar ik zocht toen een appartement voor mezelf. We besloten eerst om apart van elkaar te gaan wonen. En toen dat gerealiseerd was, toen voelde ik dat dit niet voldoende was en dat we echt los van elkaar moesten zijn.Anoniem-
Heel herkenbaar. Zo was het voor mij ook
Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
ik ben 22 jaar samen waarvan 16 jaar gehuwd. Ik was al wat ouder toen ik mijn man tegenkwam en ja er waren voor mij althans, duidelijke rode lampen, flikkerlichten, gevaren driehoeken die opdoken maar ik was al zo lang alleen en nu had ik iemand gevonden waar er een wederzijdse aantrekkingskracht was en dat wou ik niet zo maar laten schieten. Maar ik merkte wel dingen op maar door mijn eigen onervarenheid en verliefdheid dacht ik daar niet veel over na. Ik vond het alleen raar maar toen zag ik niet de consequenties naar de toekomst. Ik ging voor deze relatie. Na een zeer hobbelend parcours, sta ik nu hier vandaag. Er is veel gebeurd en enkele weken geleden nam ik opnieuw heel bewust het besluit opnieuw te gaan voor deze relatie en vooral te kijken naar wat wel goed gaat omdat het de laatste 2 jaren heel gemoedelijk en kalm er aan toe ging en ik dacht dat er wat toenadering tussen ons beiden was gekomen, we konden beter overleggen met elkaar en ik begon stilaan terug vertrouwen te krijgen in de relatie. Maar ik heb blijkbaar iets gemist want mijn echtgenoot startte een echtscheidingsprocedure op. Ik ervaar nu een enorme dualiteit. Ik wil heel graag dat hij terugkomt om de situatie te normaliseren, de pijn te doen stoppen, mijn toekomst weer mijn toekomst te laten zijn, om ons beiden samen te laten evolueren naar elkaar toe met respect voor elkaars eigenheid. Het eigen groene gras te zien en ervaren. Maar misschien geeft hij mij juist een enorm cadeau door niet meer voor mij te kiezen, ik kan nu mezelf sneller ontwikkelen. Ook ik was al die jaren gefocust op hem en op het gezin. Ik ben niet gegroeid in deze relatie, die tijd kwam voor mij nu eraan. Maar het zal nu in een andere context zijn.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
ik heb het contact verbroken
Hallo allemaal,
Ik lig momenteel in scheiding we wonen appart van elkaar, me ex heeft een nieuwe relatie (binnen 3 maanden) terwijl de scheiding niet eens officeel rond is! Ik ben er kapot van omdat dit absoluut niet mijn keuze is geweest en onverwachts voor mij gekomen is.
Ik zit met alle ellende omdat het niet netjes is gegaan eerste weken negeren en blokkeren, geen vaste lasten mee betaald, zwaar in de steek gelaten op de een op andere dag.me ex heeft een nieuw leven opgestart, en verwacht ook nog eens dat wij normaal als (vrienden) met elkaar om kunnen gaan en ik het maar moet accepteren omdat we zogenaamd zielsveel van elkaar houden.
De situatie zou de doorslag zijn(puber in huis en factoren om mij heen zoals schoonouders) maar ik als persoon ben de beste.....
Ik moet elke dag tegen mezelf vechten om te overleven omdat ik het ontzettend moeilijk ermee heb en het voelt alsof ik de dupe ben voor iets waar ik niets aan kan doen.
Ik heb het contact verbroken omdat ik het simpelweg niet kan bekroppen dat me ex verder gaat met een ander.
Ik hoop echt dat ik hier doorheen kom en het geluk in de toekomst weer kan omarmen.
Voel me heel leeg en op van binnen.-
Zo herkenbaar helaas. Ik heb bijna precies hetzelfde mee gemaakt en geloof me het wordt echt beter. Ik weet het dat is een ontzettende dood doener en ik zelf vind het ook vreselijk als mensen het zeggen maar het kost gewoon tijd. Wees positief en neem het van dag tot dag. Kijk naar de goede dingen en het komt allemaal vanzelf.
M -
Helaas je bent niet alleen. Ik ook achter gelaten met een kind. Veel pijn omdat je van de andere kinderen die met haar mee gingen hoort dat ze gelijk een ander heeft.
Wij met de probleem, heel veel problemen. En ja de pijn om achter gelaten te zijn. Makkelijk van andere te horen dat het beter wordt maar je zit mooi alleen in de avond. Terwijl je het heel anders voorgesteld had. Veel sterkte!B -
Jij schrijft het ik voel het. Hartsverscheurend. Ook ik ben opzoek naar licht. Achterlaters krijgen de klappen, voelen de pijn, krijgen verantwoordelijkheden en worden compleet uitgebuit terwijl de andere springlevend verder gaat zowat fluitend dooe het leven. Afschuwelijk! Sterkte
Anoniem -
hoi
ik had een relatie van 2 jaar en daarvan 5 maanden getrouwd met de kerst 2021 had mijn vrouw een ander en wilde van me scheiden ik heb bipolaire stoornis dus ik ging bescherm wonen begeleid wonen wij zitten nu nog in een scheiding en zij zit gelukkig met haar nieuwe vriend in huis terwijl ik ongelukkig zit te wezen....
Groeten RuudRuud -
sterkte
Driss -
ook ik maak op dit moment ongeveer hetzelfde mee. Mijn huidige partner vertelde me dat hij opnieuw voor de 2 keer een relatie aanknoopte met een oud lief van hem. Begin van Corona voor 1 maand en kwam terug en wij hadden cfr mezelf een fijne tijd nadien, de verbouwingswerk gingen in een stroomversnelling. Hij trok na 2 weken bij haar in. We zijn nu 2 maanden verder. Ik blijf met onze volwassen kdn achter. Noch ik noch de kdn hebben iets bij hem opgemerkt wat in die richting wees. Ook hij verwacht van mij dat we gewoon als vrienden verder gaan maar dat is buiten de waard gerekend. Momenteel wil ik niet als vrienden met elkaar omgaan, ik wil als man en vrouw met elkaar omgaan.
Maar wat mij het meeste verward is dat ik stiknerveus ben als hij hier is. (hij komt namelijk wel elke avond naar hier omwille het contact met de kdn, de woning van haar is te klein. Terwijl ik dit schrijf, besef ik maar al te goed hoe hij als een pacifist de zaken naar zijn hand zet en dus manipuleert.) maar als hij weg is, voelt ik ook een enorme strekte in mezelf. Dat hem ik nodig om vooruit te geraken, om een eigen leven op te bouwen. Gaat er een deur dicht er gaat altijd tegelijkertijd een deur open en die moet je zien. Door de huidige situatie bieden er zich altijd
nieuwe kansen aan. Da's mijn filosofie. Daar heb ik veel aan. Wat niet wegneemt dat ik de situatie waar ik nu inzit als enorm energievretend en hartverscheurend ervaar. En niet weet waar mijn toekomst naar toe gaat. Maar ik heb een toekomst en waarom doemdenken, waarom zou die toekomst niet goed zijn?
Ik mis de verbinding tussen ons beiden, voor hem gaat het om het praktische, niet om gevoel en dat is hetgeen ik wil. Onszelf gedragen weten door elkaar en als 1 team naar buiten komen maar ook onszelf als écht voelen bij elkaar.Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
Hier juist het zelfde verhaal 35 jaar getrouwd hij heeft me al voor de tweede keer bedrogen ,en als ik het ontdekt heb is hij direct bij haar in getrokken .doet ook juist of dat allemaal normaal is . Wil zelfs niet scheiden . Hier ga je gewoon kapot aan (geen respect alleen aan zijn eigen denken )
Christel
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik behoor tot de club van de gedumpte en belogen vrouwen
Ook ik behoor tot de club van de gedumpte en belogen vrouwen en naar ik hoor zijn er zoveel mensen die dit meemaken...alles waar ik jaren in geloofde werd in een paar minuten met de grond gelijk gemaakt. Een jaar geleden vertelt mijn intussen ex-partner dat hij in een identiteitscrisis zit en hij geeft aan misschien een time-out nodig te hebben...na wat doorpraten kom ik erachter dat er ook iemand anders is. Iemand met wie hij nog nooit zo goed kon praten en dan volgt het herkenbare plaatje...35 jaar lang deed ik alles voor mijn gezin (3 kinderen) en partner. Een partner met heel wat psychische issues (add, verslavingsproblemen; bipolair type 1) Altijd maar geven en niets terug verwachten. Ik ging ver over mijn grenzen en draag daar nu de gevolgen van. Ik voel me gebruikt en weer uitgespuwd, de beste jaren van mijn leven zijn verspild aan een ondankbare en egocentrische man. En dan sta je daar alsof je in de oceaan wordt gegooid en begin maar te zwemmen. Alles is kapot en dan moet je opnieuw beginnen en het verleden vergeten. Wat een opdracht, goeie moed aan ieder die zoiets moet doorstaan. Mijn geloof in oprechtheid heeft in ieder geval een zware deuk gehad, hoe kan je nu ooit nog vertrouwen in iemand hebben?Anoniem-
Weggaan met rare redenen, meteen niet meer normaal communiceren. Vragen of collega in het spel is (overwerken en mee op zakenreis geweest). 3 maanden later relatie hebben met haar (20 jaar jonger). En dan vol blijven houden dat dat het niet was. Kinderen zijn wel de dupe.
Anoniem -
Hi, je beschrijft je gevoelens bijna exact zoals ik het zelf doe.
Ik ben benieuwd hoe lang geleden het voor je is?Marie -
Jouw verhaal kwam echt bij mij binnen zeer herkenbaar. Bijna 35 getrouwd elkaar al 47 jaar kennen en dan niet meer goed genoeg om samen de laatste jaren door te brengen. Na veel getouwtrek erachter komen dat hij al 2 jaar een relatie achter mijn rug had met hoe kan het anders? Een 20 jaar jongere vrouw. Ik heb altijd gevochten voor mijn relatie en de kinderen maar dit was een gevecht teveel. Ben weggegaan heb mij verdiept in allerlei zaken rondom de scheiding en gevochten voor mijn recht. Einde nu in zicht. Niets kan de vernedering die je als vrouw oploopt wegnemen, maar ik heb vertrouwen in mijzelf. Ik weet dat ik te ver gegaan ben in deze relatie en over mijn grenzen heengegaan ben. Zal lang duren maar er komt een moment dat ik opsta in de ochtend en niet meer aan hem denk, hij is het niet waard.
Marie -
Mijn god, het lijkt mijn verhaal wel. 35 jaar samen, man manisch depressief, bipolaire stoornis, persoonlijkheidsstoornis. Laatste 10 jaar voor hem gezorgd en hem ontzorgd. Kwam weinig tot niets voor terug, stak nergens energie in, kon zogenaamd niks en zei letterlijk dat ik teveel verlangens en verwachtingen had. Ik begreep zogenaamd niets van zijn ziekte. En na 35 jaar werd ik gedumpt voor een veel jonger exemplaar, maar liefst 19 jaar jonger. Liet hij mij onze puberzoon zitten, van de één op de andere dag. Gedumpt, niet meer nodig. En het ergste is dat zijn stoornissen ineens verdwenen zijn, alles waar wij op ingeteerd hebben laatste jaren, haalt hij nu met haar in.
Bloem -
Dit komt echt bij mij binnen. Diep geraakt en ook in therapie. Zo oneerlijk! Exact hetzelfde en het lijkt alsof ik gek ben en iedereen blijft hem op handen dragen. Steken in de rug, wonden die bloeden wn hij gaat springlevend verder met een ander.
Anoniem -
Heel herkenbaar. Mijn ex had het over buren out en kon zo goed praten met iemand. Ging ook al langer vreemd. Door beiden mishandeld. Het is net alsof ik in een slechte film ben beland. Jaren vechten in een keer met de grond gelijk gemaakt. Heel veel sterkte
Maris -
Ik herken me er ook zo goed in. Na 35 jaar huwelijk (?ondertussen heeft mijn ex me ook al eens in de steek gelaten voir een andere vrouw ) heb ik hem dan toch terug genomen omdat hij smeekte dat hij mij en de drie kinderen zo miste. Hij wilde ook een zelfstandige zaak beginnen en daar hebbik hem volledig in gesteund omdat hij het zelf zo graag wilde. Mijn jobbopzij gezet om hem bij te staan. En zijn dromen waar te maken. En nu na 35 huwelijk kom ik te weten dat hij met een 10 jaar jongere vrouw heeft aangepapt. Waarom????? Ik heb hem destijds terug in huis gehaald na zijn korte slippertje, ik heb het hem vergeven en nu krijg ik te horen dat hij het heeft gedaan omdat hij het financieel niet ging aankunnen. Zo laf van hem. Ja hij zit nu bij een andere momenteel . Ik destijds mijn jobbopgegeven. Dus niet veel recht binnen een paar jaar op een degelijk pensioen. Ik ben 61 dus niet makjelijk om nog aan een job te geraken. We zitten nu milenteel in een vechtscheiding wat me al veel geld heeft gekost. Ik weet het op het moment niet meer hoe nu nig verder. Al veel zin om een einde te maken aan mijn leven en al die miserie de rug toe te keren. Er gewoon van af zijn.
Lutgart -
Wauw aan 1 kan vind ik het super erg voor jullie allen, aan de andere kant troost het misschien wel een beetje te weten dat niet alleen ik zo dom en naïef was om me 15 jaar te laten voorliegen.. man wat kan een mens slecht zijn..
Anoniem -
Ook ik ben gedumpt na 32 jaar huwelijk.
Mijn ex ook bipolair plus meerdere peroonlijkheden is bijna 58 jaar oud en heeft een vriendin nu van 39 jaar en zwanger van een ander.
Onze kinderen zitten in trauma verwerking met alles wat er gebeurd is uit zijn ziektebeeld ,vreselijk😪
Al die jaren hebben we alles van hem gepikt omdat we het erg vonden dat hij geestelijk ziek is en wat krijgen wij ,ook de kinderen grote messteken in de rug. (Zo voelt het)
Echt ik ben zo verdrietig en boos tegelijk.Anoniem -
Ook ik herken mezelf voor een deel in jullie verhaal. Ook mijn partner hield er in het verleden erg jonge vriendinnen op na. 1 relatie ervan zou nu niet meer gerechtelijk aanvaard worden. Nu opnieuw een vriendin die 13 jaar jonger is dan hij. Ook hij is erg egocentrisch ingesteld. Ook hij kan nu bij haar de beste gesprekken voeren. Ook ik heb zijn nukken en rariteiten verdragen terwijl ik had moeten weggaan van hem maar ik dacht" ik kan de kdn hun vader en een vader zijn kind toch niet ontnemen". Dat dacht ik al toen ik van ons 1 ste kind zwanger was. Ik weet nu dat ik mezelf en onze kdn veel meer stabiliteit had kunnen geven. Ik maakt een fout door mezelf niet op de eerste plaats te zetten. Maar gedane zaken nemen geen keer. Ik heb deze weg moeten gaan om daar van te leren, ik geloof erin dat het niet anders had kunnen gaan, ik moest deze hardleerse les krijgen of vandaaruit weer verder te kunnen. Ik mistte in het verleden vooral mensen die liefdevol voor me opkwamen, die me concreet ondersteunden in mijn moeilijke jaren. Mss waren ze er wel maar had ik ze geloofd of gevolgd??? Ik kreeg een opvoeding waarbij opkomen voor jezelf niet als een deugd werd aanvaard!
Mijn dichte familie kon niet aannemen dat zo'n schijnbaar lieve persoonlijkheid tot zulke dingen in staat was. Dat niet-geloven zette mij aan de kant. Terwijl hij eigenlijk alleen maar bezig was met wat voor hem belangrijk was. Niet de weg hoe hij het voor elkaar kreeg alleen het doel was belangrijk, de rest interesseert hem geen jota. Zonder het te beseffen, te ervaren, te kunnen voorzien, zonder dat hij eens terugkoppelt/ -de, laat hij een heel slachtveld achter zonder te beseffen dat hij en hij alleen daar verantwoordelijk voor is.
Ook hij heeft een andere persoonlijkheidsontwikkeling dan gangbaar als normaal wordt erkent. Hij heeft na zijn diagnose een hele ontwikkeling doorgemaakt waar ik ook weer geen deel van mocht uitmaken. Dat kwam niet in hem op. Diepe relationele verbinding, communicatie, zich echt verplaatsen in iemandanders zijn wereld is moeilijk voor hem. Maar mijn man werd wel makkelijker in omgang vandaar dat ik naar de toekomst toe mooiere vooruitzichten zag die nu met 1 totaal onverwachtse zin: "ik heb terug een relatie met haar aangeknoopt" alles in diggelen viel en mijn toekomstbeeld totaal overhoop werd gehaald. Hij heeft een heel groeiproces kunnen doormaken en ik bleef stilstaan doordat de zorg, de aandacht volledig aan hem en het gezin gegeven werd. Ik zie nu in dat dat niet de juiste weg is. Zelfzorg is een oh zo belangrijk goed voor je eigenwaarde, je ontplooiing,.. .Anoniem -
Omg ik voel het helemaal is me nu net ook overkomen gedumpt na 32 jaar huwelijk 25 gegeven van mijn leven voor mijn 5 kids en mijn man die vaak zakenreizen deed zag het ineens niet meer zitten alles was hem opgedrongen alle 32 jaar ik heb niet gewerkt nu moet ik terug aan de slag nog 1 zoon thuis en daar ga ik voor succes aan alle die het moeten door maken zal nog een strijd worden Masr vergeet niet WIJ VROUWEN ZIJN STERK 💪
Tania -
Wat vreselijk voor je , ik heb 32 jaar een relatie ( gehad ) waarin ik alles voor mn partner deed. Me aanpaste aan al zijn wensen en altijd schipperde tussen hem en anderen. Nu is hij verliefd op een collega van hem ( en was een vriendin van mij) en wil met haar verder. Wil wel contact houden met mij en vrienden blijven. Alsof ik dat kan !
Deniesje -
Heel herkenbaar. Ook ik ben gedumpt na een relatie van 22 jaar voor een 16 jaar jonger exemplaar (een collega) welke notabene net bevallen is van een baby (haar vriend is de vader). Mijn man leidde een half jaar een dubbelleven, ik heb zelf moeten ontdekken dat hij vreemd ging doordat ik condooms in zijn tas aantrof. Ik vind het zo onvoorstelbaar dat mijn man dit gedaan heeft, het was altijd zo’n lieve man en is als een blad aan de boom omgedraaid en veranderd in een egoïstische klootzak. Onze kinderen hebben er veel verdriet van maar dit lijkt hem maar weinig te deren. Hoe kun je je vergissen in iemand.
Judith -
Hey lonely guy
De mijn beweert voorlopig nog dat er geen ander is, maar heeft onze relatie ook eenzijdig beëindigd na 16 jaar.
We zouden niet bij elkaar passen en elkaar niet kunnen geven wat we nodig hebben. Samen kinderen en net huis verbouwd. Ze doet precies of die jaren samen n vergissing waren en lijkt nauwelijks problemen te hebben met de scheiding.
Ik zit in zak en as en snap er gewoon niks van. Weg leven en stabiliteit. De kinderen moeten het maar redden. Ze is precies helemaal ge brainwashed en komt gevoelloos over.
Mijn leven lijkt n schijnvertoning te zijn geweest en alles lijkt zo zinloos.Lone Ranger -
Zo herkenbaar. Gelukkig ben ik zelf weggegaan. Maar pfff was echt de rit uitzitten tot jongste 16 was. En inderdaad geen spoortje meer te bekennen van al zijn zogenaamde issues. Is gewoon een psychopaat. Zou meer voorlichting moeten komen want zijn tegenwoordig ook veel vrouwen die met huidige wetgeving gewoon compleet klem zitten. Moest dat je je kinderen bij zo’n man Jan achterlaten. Alleen de buitenwereld ziet het niet. Ik raad geen enkele vrouw nog aan met iemand een kind te krijgen samen zolang je als vrouw en kinderen jezelf niet meer kan beschermen omdat de wetgeving dat tegenhoud.
Bora -
Helaas ben ik een man maar na een relatie van 38 jaar waarvan 32 jaar getrouwd was voor haar de koek op . Ik zit met veel vragen en krijg geen antwoord of misschien heb ik ze wel gekregen maar begrijp ik het niet.
E -
In aansluiting op E... ook herkenbaar..
ik zit ook met heel veel vragen en hoor de antwoorden maar niet ..Rita -
Hier hetzelfde verhaal, verlaten door mijn vriend na 20 jaar. Twee maanden na het overlijden van mijn vader heeft hij het uitgemaakt. Op het moment dat ik op mijn kwetsbaarst was en iemand het hardste nodig had. Ik heb al die jaren zoveel gegeven, voor het huishouden gezorgd, vakanties geboekt etc. Hij deed niks uit zichzelf, ik moest om alles vragen en dan nog gebeurde het niet. Hij zag niet hoeveel moeite ik altijd voor hem deed. Ik ben mezelf natuurlijk voorbij gelopen, een harde les. Van computernerd veranderde hij opeens in een sport fanaat en ging hij opeens veel uit. En zat hij te chatten met een onbekende vrouw. Om onze relatie te bespreken, en wat ik allemaal verkeerd deed. Echt zo erg dat iemand van wie je dacht dat het je beste vriend was, je zo in de steek laat. Dat je je zo erg in iemand kan vergissen. Gaat lang duren voordat ik over deze dubbele rouw heen ben.
anoniem -
Jij bent getrouwd in goede en slechte tijden, ik had een zeer goede carriere en ik voelde nuttig. Goede relatie met mijn vrouw (nog steeds moet ik zeggen). Vroeger ik zorgde voor financien en bureaucratie, nu mijn vrouw zorgt voor alles (geen probleem). Scheiding is serieus, maar mopperem of man/vrouw worden anders (sorry).
Jij bent getrouwd, in mijn opinie voor leven.
|Goede, slechte tijden.Christof -
Mopperen, maar jij hebt eigen hersenen. Sick in my view, waarom ?
Christof -
Hoi, heel herkenbaar dit, ik ben 64 jaar en ik kom er al meer achter dat mannen hele bijzondere wezens zijn.. ze gaan compleet voor zichzelf en of de ex ,of de kinderen de dupe zijn.. schijnt niet binnen te komen, ze denken met hun lul, thats all!
Bien -
Same here, na 30 jaar wilde hij opeens scheiden, mijn eerste reactie was , dan is er vast een andere vrouw in t spel . Ja, was zijn antwoord, maar dat had er niets mee te maken…..pfff , ik word weer misselijk als ik er aan denk. Hij heeft minstens een half jaar, maar vermoedelijk langer een affaire gehad, terwijl ik mij al die jaren heb weggecijferd om voor de kinderen te zorgen en ten behoeve van zijn carrière. Zo’ n spijt van !
We zijn nu een paar jaar verder en ze zijn nog steeds samen , ik haat de gedachten aan de toekomst dat we ooit samen in een ruimte moeten zijn, bv als een kind gaat trouwen of er kleinkinderen komen. Geen idee hoe ik daarmee om moet gaan. Heeft iemand tips ?Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
Hoi hier hetzelfde, zit nu in zo situatie.
Weet me soms geen raad meer hoe ik hier mee om moet gaan.
Je denkt dat je de enige bent op zo moment.
Zou graag met vrouwen willen praten die hier ook inzitten.M
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Na scheiding respectvoller naar elkaar
Na 17 jaar huwelijk waarvan we 10 jaar lang naar het ziekenhuis gingen in het kader van onze ongewenste kinderloosheid, bleken onze behoeften aan een andere manier van je toekomst in gaan vullen, te verschillend. Geen kinderen, niet langer samen, het gaf ook vrijheid. De vrijheid om te ontdekken wat je gaat doen als je grootste droom niet in vervulling gaat.
Natuurlijk ging de scheiding gepaard met verdriet, maar ook met de erkenning naar elkaar toe dat anders beter kon worden. En dat bleek. Nu op afstand, maar op goede voet en respectvoller naar elkaar dan toen we nog samen waren.
fijn om de ruimte te vinden om eens van je af te schrijven. Ik gun iedereen een respectvolle afloop.godelieve-
Wat fijn dat, door je hart te volgen en je eigen leven vorm te geven, er naast verdriet, zoveel moois voor teruggekomen is!
Daar is moed voor nodig!
Respect!Ineke - Psycholoog Meppel - Alle reacties weergeven...
-
Heel erg mooi om te lezen dat dit dus ook kan!
Peter
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Woon nu 5 maanden alleen en valt zwaar tegen
Na een huwelijk van 28 jaar wilde mijn ex vrouw scheiden. Ze trok mijn somberheid en depressie gevoelens niet meer.. Of ik dit Express voel... Woon nu 5 maanden alleen en valt zwaar tegen. Mis mijn huis, gezinsleven giga.. Gaat het gemis, verdriet en pijn ooit weg?RobRob 18Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
De koek is op
Na bijna 25 jaar samen te zijn en 12 jaar getrouwd, is de koek op. We kennen elkaar al sinds onze jeugd, zijn samen volwassen geworden. Ik had al een zoon uit een eerdere relatie, en samen kregen wij 15 jaar geleden ook een zoon. Het had allemaal zo mooi kunnen zijn. Dat we verschillend zijn, was altijd duidelijk, maar dat hield ons al die jaren bij elkaar. We hebben zo veel van elkaar geleerd, ongelooflijk. 6 jaar geleden vroeg ik al eens of de koek niet op was, daar was bij hem geen sprake van. Ik dacht dat het dan wel aan mij zou liggen. 4 jaar geleden, idem, 2 jaar geleden idem, 6 maanden geleden idem. In die 6 jaar ben ik eigenlijk al begonnen met het verlies van de liefde van m'n leven, alles fases. ben ik doorgegaan. Het laatste jaar vooral heel veel depressie, alleen en eenzaam in bed. Hij wist het wel, maar kon er niet mee dealen, wilde liever dat het er niet was, dat het een fase zou zijn waar ik ook wel weer overheen zou komen. Maar dat deed ik niet. 2 weken geleden besloot ik eindelijk het heft in eigen handen te nemen. Enorm moeilijk want ik hou van hem met elke vezel in mijn lichaam, ben eigenlijk nog steeds verliefd op hem..maar ik kan niet meer. De constante afwijzing, de onbevredigende gevoelens, het gevoel dat ik niet goed genoeg ben omdat hij en ik zo anders zijn. Na een paar goede gesprekken was hij het er ook gewoon mee eens. Geen gevecht, geen therapie, gewoon..zomaar liet hij ons huwelijk los. Wat had ik anders verwacht?! Ik weet het niet. De oudste is al op de hoogte, van de week vertellen we het de jongste (autismespectrumstoornis), daar hadden we even meer tijd voor nodig. We zijn nu zoveel liever voor elkaar, omdat we weten dat het een aflopende zaak is. We slapen nog samen in bed omdat we er beiden nog niet aan toe zijn om apart te slapen. Je bent echt een deel van de ander geworden, je hebt beiden een gebroken hart, een groot gevoel van falen. We vinden steun en liefde bij elkaar. De meeste mensen begrijpen dat niet; waarom vertrekt er niemand iemand "gewoon"? Omdat dat voor ons niet goed voelt. We gaan 7-9 maanden samen rouwen, ook met de kinderen. Stukje bij beetje onthechten van elkaar. Het huis verkoop klaar maken en verkopen, voor beiden een nieuwe plek zoeken en dan, als de scheiding rond is en het huis is verkocht, vliegen we samen uit. Hij naar zijn nieuwe plek en ik naar de mijne. Ik mis hem al als ik er alleen al aan denk. En dus doen we het op ons tempo, wat voor ons goed voelt. Als je zoveel van elkaar houdt dat je elkaar echt een gelukkiger leven gunt, hoeft het allemaal niet zo naar te gaan. Zijn er hier mensen met een zelfde ervaring? Scheiden terwijl er nog zoveel liefde tussen elkaar is? Samen scheiden, samen rouwen, samen de toekomst opnieuw inrichten zonder elkaar? Of is dat een utopie? Klinkt dat als een goed idee maar is dat helemaal niet haalbaar? Ik hoop zo dat we dit samen kunnen doen, elkaar de tijd geven om het een plekje te geven, te steunen op elkaar, samen door naar de volgende fase, zonder elkaar.
Zoë-
Wat mooi omschrijf je het proces. De fases van verlies enorm herkenbaar want het begint vaak al jaren geleden. De kansen die steeds opnieuw op de horizon komen verdwijnen weer met elke ondergaande zon. Jullie gaan warm uit elkaar dat is fijn voor elkaar. Ik ben al jaren werkzaam in het bedrijf van mijn man, ik zie het niet als ons bedrijf. Ik merk dat ik mijn behoeften in ons huwelijk aan de kant zet voor het plaatje wat nu nog compleet voelt. Wie zijn wij zonder elkaar? Ik heb een eerste gesprek gehad met een praktijkondersteuner gehad om meer van mezelf in beeld te brengen waaronder vooral veel angsten voor het nemen van beslissingen.
De keuze van scheiden ligt al heel dichtbij vandaar dat ik behoefte had er iets over te lezen.
Als ik ga scheiden zou ik ook graag gaan voor jullie manier want die voelt voor mij heel respectvol en liefdevol in het loslaten.Anoniem (v) -
Hi Zoë, ik zit sinds kort in eenzelfde situatie; 34 jaar samen, dochter van 18 jr, houden heel veel van elkaar maar zijn niet gelukkig met elkaar. Mijn man heeft de knoop doorgehakt en wil uit elkaar. Ik ben het met hem eens maar heb het er vreselijk moeilijk mee. We wonen nog in één huis met onze dochter, slapen niet meer samen. Ook ik heb het gevoel dat ik al heel kan rouw om ‘wat eens was’….mijn man waarschijnlijk ook. Ook wij zijn, sinds de beslissing gevallen is, veel liever naar elkaar. Ik wil hem eigenlijk niet kwijt maar mag dit van mezelf niet meer willen. Ik gun mezelf ook iemand die lief voor me is, me waardeert en respecteert en niet zoals nu alles aan mij bekritiseerd. Raar om te merken dat je inderdaad tot in je diepste wezen van iemand houdt maar het niet gaat…
JJimmy -
Ondanks de nare situatie moet ik zeggen dat ik best jaloers ben op hoe jullie hiermee omgaan. Bij mij is ook de koek op maar bij mijn vrouw allerminst. Op het moment dat ik aangeef te willen scheiden zal het oorlog worden.. dus ik modder maar door. Helaas, ik heb deze fout zelf gemaakt in het verleden dus ik zal ermee moeten dealen
Wim -
Zo’n herkenbaar verhaal dit. Ik had het geschreven kunnen hebben. Hard geprobeerd in onze relatie om er nog wat van te maken. Aantal keer relatietherapie, samen meer proberen te ondernemen , boek taal van de liefde lezen en samen bespreken. Het was trekken aan een dood paard. Krijg van hem totaal niet het idee dat hij nog moeite doet of ervoor wil vechten. Na aantal keer afgelopen jaren situatie bespreekbaar gemaakt te hebben en telkens steeds dieper te zakken in mijn gevoel, heb ik gepusht richting een keuze . Ik merk dat hij niet om kan gaan met de situatie dat ik me slechter en depri voel en dat voelt voor mij weer alsof er gewoon echt geen onvoorwaardelijke liefde is en als ik niet de sterke vrouw ben, hij lekker makkelijk vlucht. Hij reageert naar en kortaf tegen mij om de kleinste dingen. Gaat niet respectvol met me om . we gaan nu het proces in van scheiding waarbij hij zelf ook aan de bak moet als het gaat om dingen regelen, hij is behoorlijk passief dus benieuwd hoe dat gaat . We hebben twee kids en wonen in een koopwoning. Ik heb al aangegeven zelf weg te willen daar, het zijn teveel herinneringen. Gelukkig wil hij wel blijven en de koopwoning overnemen.
Het is een verschrikkelijke periode waarin eenzaamheid en onzekerheid, machteloosheid en rouw zo hard aanwezig zijn . Ik ben ook als de dood om alleen alles te moeten gaan doen, wat als me dat niet lukt vanwege m’n psychische gesteldheid. Zo bang om mezelf totaal te verliezen en bang voor het onbekende. Het komt vast allemaal wel goed maar wat een klote periode is dit!!
Om de komende maanden maar wat lucht en ruimte te krijgen een seizoensplek op de camping geboekt zodat de een of de ander daar ook kan blijven met of zonder kids. Of gewoon met het gezin. Sinds we uitgesproken hebben dat het niet meer gaat zijn de verwachtingen over en weer ook weg wat een stukje rust geeft en de hatelijkheid minder is.Jaimy -
Wat goed Jaimy dat je eindelijk kiest voor jezelf. Hoe lang zijn jullie getrouwd en hoe zijn de kinderen? En heeft dit impact op hen op dit moment?
Marie -
De kids zijn 9 en 12 jaar. Het heeft - voor zover ik kan overzien - geen impact op ze. We stellen ze allebei met stip of 1 en doen heel veel met ze en ook apart of als gezin. Dat gaat nog wel goed. Ze zien alleen geen liefdevolle relatie of goed gezellig blij humorvol contact.. maar goed, ik vrees dat dat in veel gezinnen zo is. We zijn al 20 jaar bij elkaar….
Jaimy -
Ik zit precies in dezelfde scheiding. Heel veel sterkte.
G -
De koek is op. De beste titel die ik ook kan geven aan mijn verhaal. Na een relatie van 32 jaar waarvan 27 jaar getrouwd, heb ik op een dag tegen mijn vrouw gezegd dat ik niks meer voor haar voelt. Wij zijn van die stellen dat voor de buitenwereld de ideale beeld zijn. Twee mooie dochters samen groot gebracht en die beiden succesvol hun studie hebben afgerond. Samen hard gewerkt om aan onze eigen woning te komen. Veel vakanties samen met de kinderen gevierd. Wij deden praktisch alles samen. Tot die ene dag, nu ongeveer een jaar geleden, ik moest kwijt wat mij al lange tijd dwars zat. Ik voel mijzelf een hypokriet om met de relatie door te gaan terwijl ik geen gevoelens meer voor haar heb. Ben constant in gevecht met mij zelf, met mijn gevoelens, Ik voel me niet meer gelukkig maar druk die niet uit omdat ik bang ben om haar te kwetsen en de gevolgen van een scheiding. Ik zag het wel aankomen maar zij niet. Na het vertrek van de dochters uit huis voelde ik opeens een leegte. Het was alsof in ons relatie alles draaide om onze dochters. Volledigheidshalve onze dochters wonen in Nederland en wij op de Antillen. Alle kleine dingens dat zij doet en zegt irriteert mij. Het is moeilijk uit te leggen dat na al die jaren samen dat je nu niks meer voor je partner voel en een nieuw begin zonder haar wil.
RM -
,...word er stil van, zit in het zelfde voortraject. Mijn vrouw is erg lief en zorgzaam, maar het gevoel is er niet meer er zijn irritaties en elke dag is er wel weer iets, mijn energie is weg als ik thuis ben en ik voel rust als ze naar boven is, en waarschijnlijk voelt ze het zelfde als ze naar boven gaat.
Met weinig woorden word het wel uitgesproken maar niemand durft door te zetten, we weten dat we beide niet veranderenIsam -
Chapeau dat jullie je scheiding op deze manier vormgeven.
Anoniem -
Na 34 jaar samen waarvan 33 jaar getrouwd heb ik de scheiding doorgezet. Hij zag het totaal niet aankomen, vooral ook omdat we alles uitpraatten en weer verder gingen en de chemie was er ook nog. Alleen: hij had veel kritiek op mijn doen en laten en wilde niet veranderen laat staan reflecteren op zijn gedrag. Ik heb uitgelegd dat hij mij verstikte en wilde veranderen in iemand die ik niet ben. Ik wil nog af en toe uit gaan, film en mensen thuis uitnodigen en hij. trok zich sociaal helemaal terug. Ook van familie. Hij wilde rust en zei dat ik op mijn leeftijd ook rustig aan moet doen . Ik was 55! Ik werk full time. Hij wilde ook niet werken en zat de hele dag thuis. Hij is echt de perfecte huisman , echtgenoot en vader geweest maar is stil gaan staan. Hij vond dat discussie binnen het huwelijk normaal is omdat we ons dan beiden veilig voelen en het uit kunnen praten . Onze basis was liefde, vertrouwen en veiligheid. Maar de energie werd zwaar en onenigheden volgden elkaar steeds sneller op. Als ik aangaf dat hij er niet gelukkig bij zat schreeuwde hij bijna als antwoord dat hij wel gelukkig was. Heel tegenstrijdig . De kinderen zijn halverwege de twintig. En snappen mij wel maar vinden het natuurlijk jammer. Hunband met ons beiden is heel goed. Ik ben door alle fases heen denk ik waarvan ik de spijt fase het lastigste vond. En die komt heel af en toe terug. Realistisch gezien is dit echter beter al doet het nog best pijn af en toe. Maar ik denk vooruit en we hopen in de toekomst een goede band te houden . Inmiddels is mijn ex ook bij de acceptatie fase aangekomen
Anoniem -
Wat een gevoelloze vrouw ben jij. Continu met de koek is op. Lekker makkelijk. Werk er gwn voor
Jasmijn - Alle reacties weergeven...
-
Wat een herkenning hier! Bij mij is de koek ook op. Ik ben 20 jaar samen, 17 jaar getrouwd en 3 kinderen. Mijn man is nog altijd verliefd op mij, maar ik heb geen gevoelens voor hem meer. Wel genegenheid en warmte, maar niet de liefde die je voor een partner voelt. Ook is er van mijn kant uit geen fysieke aantrekkingskracht meer. Een paar maanden geleden heb ik dit eindelijk uitgesproken. En sindsdien zijn we veel liever voor elkaar, zoals ik in sommige verhalen ook teruglees. Het is zo moeilijk om iemand die van jou houdt te kwetsen, maar ook zo moeilijk om mijn eigen gevoel te verloochenen. En ook voor de kinderen vind ik het moeilijk.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Nu is ze weg en ik begrijp er niets van
Ik weet niet zo goed waar te beginnen. We kennen elkaar 21 jaar en zijn 16 jaar getrouwd. We waren een droomkoppel, ups en downs natuurlijk maar altijd sterk in de relatie. Naast geliefden ook beste vrienden.
Er is veel gebeurt in ons leven, een zoon met autisme wat veel druk op ons heeft gelegd. De zorg kwam vooral op mijn vrouw neer, ik zorg voor het inkomen. Wel zaten we altijd op een lijn. En het werkte, tot een paar jaar geleden mijn vrouw overspannen raakte. Met uiteindelijk een poging tot suïcide. We hebben in die periode heel veel hulp gehad, zowel samen al apart en het leek even beter te gaan. Maar nu is ze weg. Het gevoel is er niet meer volgens haar. Ik begrijp er niks van, we konden alles aan samen.
Ik ben er echt kapot van en ik weet niet hoe ik verder moet....Markus-
Ja herkenbaar, wij waren 16 jaar samen en zij had plotseling een ander stapel verliefd ik herkende haar niet meer...en kon zeggen wat ik wou het maakte niet uit ze zou en moest mij verlaten.
alleen maar bij hem zijn was haar missie
Ik ben nu iets meer dan 4 maanden verder en krijg weer enigzins grip op het leven,maar echt begrijpen zal ik haar nooit.
uiteindelijk kom je hier overheen ook al zie je dat eerst totaal niet zitten....IJpe -
Helaas herkenbaar, dat na 18 jaar samen.
En dan dacht prima voor elkaar te hebben. We waren beste vrienden ik was zijn alles. Althans dat zei hij en dacht ik. En nu dit. Na alles wat we hadden mee gemaakt samen. Dat had ons samen gesterkt.
Maar niks blijkt minder waar.
Dat hij mij al tijden bedroog dat doet nog het meeste zeer...Vlinder -
Sommige dingen kun je gewoon niet begrijpen
Neeltje -
Herkenbaar, hier ook 1, na dik 30 jaar, verlaten vanwege in mijn ogen oplosbare problemen als er maar een wil is. Mijn nu ex is nu bijna 2 maanden weg en dan zit daar de 6 weken voorafgaand niet bij.
Ze vertelde dat ze verliefd was geworden op een 13 jaar oudere man, een bijna pensionado. De problemen die ze aangaf waren zoals gezegd op te lossen. Alleen, ze wil niet.
Verliefdheid is een bitch, er valt niet meer mee te praten.
Je verliest dat altijd.
En jij als achtergebleven man of vrouw blijft flabbergasted achter met 1 groot vraagteken omdat je het vaak niet zag aankomen, met de daarbij behorende liefdesverdriet en misschien wel depressieve gevoelens. Ook ik, ik jank al 3 maanden elke dag.
Ik ben eenzaam, mis mijn partner in crime enorm, hou nog steeds heel veel van haar. Maar het is 1 richtingsverkeer. Onbegonnen werk. En net als jij heb ik ook fouten gemaakt in de relatie, dat is normaal.
En dan denk je, is dit mijn ex partner? Ik herken je niet. Enbdat maakt het nog wranger.Lonely guy - Alle reacties weergeven...
-
Heftig....
Nathalie
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
We waren ieder onze eigen weg gegaan
Wanneer iemand me 10 jaar geleden zou hebben gezegd dat ik in 2016 zou scheiden van mijn man, had ik hem/haar voor gek verklaard. Maar het is toch gebeurd.
Toen de kinderen groter werden en steeds minder aandacht nodig hadden, op kamers gingen wonen voor studie en werk, en er meer tijd vrij kwam voor elkaar,.... ja, we niet meer om elkaar heen konden maar elkaar weer iedere dag tegen kwamen in ons huis, dat nu zo groot en stil leek... werd het ons steeds duidelijker hoe we ieder onze eigen weg waren gegaan.Mijn man bleek al een tijdje een verhouding te hebben met iemand anders En ik had het niet gemerkt. Wat een verdriet.
We hebben hulp gezocht en dankzij de begeleiding hebben we samen op onze relatie kunnen terug kijken. Durfden we weer de begin periode te zien en te voelen hoe gelukkig we waren samen en hoe blij we waren toen de kinderen kwamen.We hebben ook het patroon durven zien en samen onderzocht dat onbewust en onbedoeld is ontstaan in de jaren daarna. Ik stortte me met liefde maar ook volledig op ons gezin en mij man verbleef veel vaker 'buiten', ging meer werken en maakte carrière.
Onze gesprekken gingen steeds vaker over regelzaken, werden rationeler. We keken elkaar minder in de poppetjes van onze ogen en dreven langzaam van elkaar af. We hebben ons verdriet hierover kunnen (leren) delen en op een respectvolle manier afscheid kunnen nemen van elkaar als partners.
Als ouders blijven we elkaar waarderen en gelukkig lukt het ons steeds beter samen te werken. Zonder hulp was dit niet gelukt.
Gerda- Alle reacties weergeven...
-
Bijzonder dan hè, dat je langzaam van elkaar verwijderd. De een gaat rechts, de ander links. Datzelfde heb ik vorig jaar ervaren en in oktober de stap gezet. Verhuisd, nieuwe baan, binnenkort nieuwe woning. En het is goed zo. Ook jammer, dit heb je niet voor ogen als je een relatie begint en kinderen krijgt. Maar verder in een relatie waar weinig genegenheid is, amper gesprekken zijn en compleet je eigen leven leid is gewoon jammer om zo het leven te leven. Als we echt liefde is, kan het zo mooi zijn.
Jacqueline
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik kom volledig alleen te staan en weet niet hoe verder
Nu, anderhalve week geleden, vertelde mijn vrouw dat ze alleen en onafhankelijk verder wou. Dus scheiden. Ze had zich ontwikkeld in de spiritualiteit en wil zich daar verder in bekwamen. Mijn wereld is volledig ingestort. Ik hou nog veel van haar en zij van mij en wil graag als vrienden verder. Ik kom volledig alleen te staan en weet niet hoe verder. Ben in een week tijd een paar kilo afgevallen want ik krijg niets door mijn keel, kan tevens niet slapen en voel een enorme pijn, verdriet en angst op mijn borst. Het weerhoudt me om helder te denken want er moet een boel geregeld worden. We waren 18 jaar samen waarvan 8 jaar getrouwd en ontzettend dol op elkaar. Feitelijk nog maar die spiritualiteit heeft het huwelijk gewurgd. We wandelen nog samen om mij tot rust te krijgen en lopen nog hand in hand. Het is allemaal zo verwarrend. Straks naar de huisarts en hopelijk wat medicatie om tot rust te komen en vooral slapen. Mijn hemel wat heb ik een verdriet, zie de toekomst totaal niet zitten. Ben 65 jaar , en weet niet hoe verder.Bert- Alle reacties weergeven...
-
Verschrikkelijk verhaal. Ik zit een min of meer soortgelijke situatie. Mijn vrouw wil alleen verder. Alle beslissingen zelf nemen.
En dan heeft mijn bovenbuurman ook nog wat mee te maken. Nu een "vriend " haar.
Je voet je eenzaam en verlaten .Je kan de tijd niet meer invullen. Een lege wereld. Gaat dit weer goed komen.Kees
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
De grond zakte onder mijn voeten weg
12 jaar samen, 3.5 jaar getrouwd en 2 kleine kindjes van 2&6. Wij hebben het altijd goed gehad, veel sociale dingen, ons huis stond altijd open voor vrienden en familie, deden leuke dingen en waren blij in ons werk. Ik werk deeltijd zodat mijn man aan zijn carrière kon werken en ik er voor de kindjes was. Dat leek in balans totdat ik de afgelopen weken een beetje een gek gevoel kreeg. Weinig knuffels , later naar bed, meer dingen buiten te deur.... ik begon hem te wantrouwen en begon ook aan mijzelf te twijfelen.. tot de nacht van 3/4 januari ik mijn onderbuik gevoel moest volgen en ik het hem gevraagd heb of hij een ander had. Eerst wilde hij nog ontkennen en toen kwam het eruit: Ik ben verliefd, heel erg verliefd en ik kan niet terug. De grond zakte onder mijn voeten weg, intens verdriet en pijn namen mijn lichaam over. Hij kon het niet meer, hij wil bij haar zijn. Zonder de woorden ik ga voor ons vechten of wat dan ook. Hij was al 4 maanden bezig met haar en had alles goed overwogen om nu deze beslissing te nemen. Blind van verliefdheid, bezeten .... waar was mijn man, mijn beste vriend, de liefde van mijn leven..... WEG!! Het is zo hard en ik weet niet hoe ik hier overheen ga komen. Het is nu 12 dagen geleden ...... er staat mij nog zoveel te gebeuren en ik weet dat ik per dag moet leven voor nu om hier een weg in te gaan vinden. Gelukkig krijg ik veel hulp van vrienden en familie en word ik geleefd en zij laten mij leven. Zijn er mensen die ook zoets hebben meegemaakt en daar een keer met mij over willen praten? Hoe hebben jullie weer “normaal” met elkaar kunnen praten over de kindjes etc? Ik ben leeg, en gebroken 😔
F-
Ik maak nu precies hetzelfde mee...
Heel herkenbaar!Nicoline -
Wat ontzaglijk moeilijk. Heel veel sterkte
Anoniem -
Wat vreselijk herkenbaar. Ik heb hetzelfde, inderdaad waar is die persoon gebleven die je dacht te kennen? Zo verdrietig...Hoe gaat het nu met je (ik weet niet wanneer je dit hebt geschreven?)
Ramona -
Bij mij precies hetzelfde. Lief en leed samen gedeeld. 18 jaar samen, 8 jaar getrouwd. Ze had zichzelf ontdekt tijdens haar spirituele ontdekking en wil alleen verder. Ik ben kapot van verdriet en ellende en weet niet hoe verder. Wij waren hartstikke dol op elkaar en nu verdwijnt ze in een waas van spiritualiteit. Het is nu een week geleden ,ik eet en slaap niet meer. Morgen naar de huisarts en hopelijk snel herpakken want er moet een boel geregeld worden.
Bert -
Bij mij precies hetzelfde. Lief en leed samen gedeeld. 18 jaar samen, 8 jaar getrouwd. Ze had zichzelf ontdekt tijdens haar spirituele ontdekking en wil alleen verder. Ik ben kapot van verdriet en ellende en weet niet hoe verder. Wij waren hartstikke dol op elkaar en nu verdwijnt ze in een waas van spiritualiteit. Het is nu een week geleden ,ik eet en slaap niet meer. Morgen naar de huisarts en hopelijk snel herpakken want er moet een boel geregeld worden.
Bert -
Bij mij is twee dagen geleden ook de wereld ingestort. Mijn vrouw heeft gevoelens voor iemand anders en wil daar mee verder. Wij wonen nog samen en ik word gek van haar plots 'verwijnen' om met haar nieuwe liefde te gaan bellen of Appen. Dit tast mijn zelfbeeld enorm aan. Ik heb gezegd dat ik geen toeschouwer kan zijn van hoe zij haar nieuw leven vorm wil geven omdat ik daar kapot aan ga. Ik gun het haar, iedereen heeft recht op geluk. Wij hebben veel zorgen gedeeld en zijn elkaar hierin verloren. Ik zou nog graag willen vechten, maar voor haar is het op en wil zij het nieuwe een kans geven.
Ze is verliefd en wil verder. Ik ken haar zo niet en kan er niet op zitten toekijken. We moeten afspraken maken over onze twee kinderen, over alles. Het lukt haar niet om de liefde die ze voelt te stoppen, maar ik kan er niet op blijven toekijken. Ik denk dat we eerst apart moeten om in alle rust naar een verdeling te zoeken. Ze heeft geen controle meer over haar gevoelens. Ik ga moeten loslaten, maar vind het zo moeilijk. Zij heeft haar emotionele steun gevonden bij een nieuwe man en ik vind het zo moeilijk om te geloven dat ik dat niet meer ben.
Veel sterkte allemaal.Jo -
Helaas herkenbaar en wat heftig idd. Hier ook 25 jaar samen, 12,5 jr getrouwd 3 kinderen. Kwam als donderslag bij heldere hemel. Ook een ander in t spel. Vond ik nog niet eens het ergste. Dat hij uiteindelijk zonder slag of stoot niet voor mij koos dat snap ik niet. Dat je niet wil vechten voor een prachtig gezin… het gevoel was er niet meer. Bij mij nog wel. Hoe kun je dat zo verschillend ervaren?? Dat maakt dat ik erg aan mijzelf twijfel. Wat is het dan dat wij gehad hebben..?
Pip -
Ik maak hetzelfde door. Mijn ex is smoorverliefd geworden op een ander. Zij heeft alles opgeblazen en gaat vol voor haar nieuwe relatie. Ze geeft aan dat het daarvoor ook al niet goed ging.
De grond onder mijn voeten is weg. De pijn door het bedrog gaat heel diep. Het tast mij aan in hoe ik naar mezelf kijk. Ik kan hier heel moeilijk overstappen.
Op dit moment heb ik ervoor gekozen om afstand te nemen om mezelf te lijmen. Ik hoop dat er nadien ruimte gaat komen om als mensen te praten over de kinderen en het praktische.
Heel veel te sterkteStijn -
Heel herkenbaar. 4,5 jaar geleden uit het niets als donderslag bij heldere hemel de mededeling dat hij niet meer van mij hield. 26 jaar bij elkaar en 18 jaar getrouwd en 2 kinderen. Hij had geen ander, maar geen gevoelens meer. Later bleek hij al een tijdje met een zogenaamde goede vriendin van mij een relatie te hebben. Ik ben nu 4,5 jaar verder, heb een hele lieve nieuwe man in mijn leven en het gaat heel goed, maar er blijft altijd een stuk gebroken hart zitten. Ik heb het er echt nog wel moeilijk mee. Heel veel mensen snappen dat niet. Je bent al 4,5 jaar verder en je bent toch gelukkig.....tja ik wens het niemand toe. De pijn en verdriet. De rouw om een persoon die nog in leven is. Sterkte allemaal.
Iemand -
Ik heb nu ook een scheiding achter de rug na 26 jaar weer single zijn. Ik ben nu 46 jaar en diep ongelukkig, ik hou nog veel van mijn ex. Wij zijn nu net een paar maanden uit elkaar. Ik mis hem, maar ook mijn 2 jongens om de week. Ik kan hem nog niet uit mijn hoofd krijgen, terwijl hij al weer een vriendin heeft. Hij kent haar al 2 jaar als een gewone vriendin. Ik begin nu de puzzelstukjes op hun plek te leggen. Hij heeft me wel vaker bedonderd via de app op de mobiel of een slippertje op een congres.
Mathilde -
Ook voor mij een (helaas) herkenbaar verhaal...na een relatie van 16 jaar en 3 kids, ben ik er achter gekomen dat mijn man 'sterke gevoelens' voor een ander heeft. Hij gaf direct de boodschap dat het zou stoppen voor ons. Geen mogelijkheid om samen nog te vechten voor ons gezin...Daar heb ik heel veel moeite mee..Dat de ander kennelijk de verbinding met jou verloren is en je dat zelf niet in de gaten hebt..en zelf wel nog heel veel van die persoon houdt.
Ik probeer me staande te houden, maar dat is heel moeilijk. Merk ook dat ik de controle over mezelf soms kwijt lijk te raken, dat ik mijn rust niet kan vinden. Terwijl ik er wil zijn voor de kinderen.
Werken lukt niet, slapen alleen met slaapmedicatie....bah wat zou ik graag verder zijn in dit proces...Anoniem -
Je mag me altijd bellen om te praten. Ik zit in een gelijksoortige situatie. Mijn kinderen zijn alleen al volwassen.
Deniesje -
Na vele jaren opgekropte gevoelens , ik was er bang voor dat er iets mis ging, maar wilde het niet zien. Mijn ex heeft de knoop doorgehakt . Ik begon mij in de relatie alleen maar ellendiger te voelen. Maar nu een jaar verder. Na de een tijd elders onderdak te hebben gevonden . Sinds april mijn eigen plek.
Maar oh, wat moet ik mijn weg nog vinden . Alles opnieuw ‘uitvinden’ zo voelt het. En ex partner huppelt al vrolijk verder mee nieuwe vriendin.
En ik blijf achter . 2 jongens van 9 en 7.
Er komt nu meermaals flink verdriet en boosheid omhoog. Alles wat ik jaren heb weggedrukt omdat ik mijn gezin niet kwijt wilde. Maar zo aan
Mezelf voorbij liep.
Is dit herkenbaar voor mensen?
Hoe krijg je je live weer back on track. .
Welke mensen:vrienden passen nog bij jou. Ik ben een gevoelsmens te lang geleefd in een wereld van naar de buitenkant toe .
Graag hoor ik of mensen zich hierin herkennen en ook eventueel hun ervaring kunnen delen. .AM -
Hey AM...wat een herkenbaar verhaal.
Het alles opnieuw uitvinden is echt met moeilijkste,de twijfel,de vraag wie ben ik eigenlijk?
Zullen we er samen over praten?J -
Hoi J en AM, graag zou ik met jullie in contact komen. Voel exact hetzelfde..
KC -
Ik zou ook graag contact hebben, bij mij ook hetzelfde gevoel.
Mien -
Hoi AM heel herkenbaar wat jij nu vertelt, al ben ik begin aan het proces maar o wat moeilijk. Wel begin ik meer en meer in te zien dat ik mijzelf heel erg tekort deed om maar ons gezin bij elkaar te houden. Maar eenmaal de stap genomen wil ik niet meer terug, zo wat is dit moeilijk zoals er wordt gezegd je bent aan het rouwen om een persoon die er nog is. Maar volhouden heb zelf ook een dochtertje van 10 maanden en die vrolijkt mij dan heel veel op gelukkig. Daarbij nog op zoek naar een eigen plekje en dat gaat helaas ook niet van harte. Maar uiteindelijk zal alles op zijn plaats vallen. Belangrijk is zeker om verdrietig te zijn je gevoelens te uiten als het even niet gaat eraan toe geven maar daarna jezelf ook wat meer geluk toe laten. Al is het maar even een leuke serie opzetten op netflix die je gedachte laat afdwalen zo pak ik het aan voor nu. En veel praten erover met je familieleden of vrienden helpt ook. Zo heb ik nog een hele goede band met mijn schoonmoeder ook dat helpt wel denk ik.
NB -
Hoi,
Ik maak nu exact hetzelfde mee.
Ging vanaf januari niet zo lekker, ik bleek een flinke burn-out te hebben én bijbehorend kort lontje. Veel ruzie, man ook niet lekker in z’n vel. Vanaf februari begon hij zich vreemd te gedragen en mijn ergste nachtmerrie kwam op 3 maart uit: hij bleek een ander te hebben. Heel cliché, een collega met wie hij na werktijd gezellig eens een wijntje heeft gedronken.
Hij is een week het huis uit geweest om na te denken en kwam toen terug. Ik was blij: vergeven zou lastig worden, maar vanaf nu zouden we vechten. Helaas bleek niets minder waar; ondanks zijn belofte dat hij geen contact meer had en voor het gezin zou gaan, bleek hij toch nog contact met haar te hebben. Een vreselijke ruzie volgde en hij vertrok naar zijn ouders.
Nu, enkele weken later is er nog geen gesprek mogelijk. Elk gesprek eindigt met ruzie en het modder gooien is in volle gang.
Vrijwel uit het niet heeft hij besloten dat hij wil scheiden en onder druk van zijn familie zet hij er de vaart achter: als ik binnen zoveel dagen niet besluit hoe ik alles geregeld wil hebben, sturen ze een advocaat op me af, want ja, híj wil verder met zijn leven. Dat ik nog te emotioneel ben, maakt hen niet uit. Ze willen dat ik het huis zsm verlaat, want er zit een flinke overwaarde op en die heeft hij nodig voor zijn nieuwe bestaan. Dat ik met 2 kinderen geen idee heb waar ik heen moet, maakt ook niet zoveel uit blijkbaar.
Ik zou zo graag willen dat hij even een paar stappen terug doet: praten met een therapeut. Niet eens om dingen te redden, maar wel om eerst op goede voet met elkaar te komen. Op deze manier dingen regelen gaat gewoon niet lukken.
Iemand in een zelfde situatie en behoefte om erover te praten?JH - Alle reacties weergeven...
-
In een vergelijkbare situatie wel, wel iets minder heftig. Ook hier kreeg ik 2 maanden terug te horen dat hij verliefd is op een collega, terwijl we net een kleine van 7 maanden hebben, 6 jaar samen zijn, waarvan 2 jaar getrouwd. Hij geeft aan dat hij met de verliefdheid beseft wat hij gemist heeft en hoe het ook anders kan zijn voor hem (lees: beter). Sinds dit is uitgekomen, heeft hij het contact met haar niet verbroken en zoekt nog steeds op elk moment contact. En er wordt natuurlijk gelogen hierover.
Nu staan we op het punt dat hij een keuze moet maken, voor zijn verliefdheid gaan of met mij verder. De keuze vindt hij lastig, want hij heeft geen zekerheid hierover. Beide opties kunnen klappen, een beslissing nemen wordt dus voor hem erg lastig.
Na alles wat ik hierdoor heb moeten doorstaan heb ik de knoop doorgehakt om er zelf een punt achter te zetten en mijn leven zonder hem op te bouwen.
JH, wil je hierover praten? Ik wens je veel succes in deze moeilijke periode, hopelijk komen jullie er toch goed uit, al is het voor de kinderen.CC
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
ellendig proces
Ik had nooit verwacht dat een scheiding zoveel ellende met zich mee bracht. Ik had nog niet eens de oorzaak van de scheiding verwerkt (jaren lang liegen, bedriegen, een langdurige affaire en wat scharrels op de kop toe) en het volgende kwam al op mijn bord. het Traject maakte me heel verdrietig. Ik hield nog veel van mijn ex. Hij zat nog vastgeroest in mijn hart. Na al die jaren bij elkaar, vond ik het moeilijk om dat los te laten, zeker nu we een gezinnetje waren.
Toen kreeg ik te horen dat ik te weinig verdiende. Ik kon het ouderlijke huis niet houden. We hadden plannen gemaakt om samen te verhuizen naar een andere stad. Waren al een tijdje bezig hiermee. Ik had daar al werk gevonden, scholen opgezocht voor onze school, ook al ingeschreven voor het volgende jaar. vrienden en hobbies daar opgezocht... en toen wilde hij niet meer verder met mij.
Ik zat daar. Ik kon alleen maar huilen. Ik werd depressief. Ik wilde niet blijven in de huidige stad, want hier had ik niets meer. Ingeschreven in zo'n woningbouwvereniging op zoek naar sociale huurwoning. 4 maanden verder, officieel gescheiden maar nog geen stap verder om een huisje te bemachtingen. We wonen nog steeds onder 1 dak. Ik ga mentaal er aan onder door. loop bij een psycholoog om een beetje mentaal te overleven en slik medicatie om een beetje te kunnen slapen. (we slapen nog in 1 bed en dat kost mij heel veel moeite) Spanning stijgt met de dag. Urgentie heb ik geen recht op...
Het begint echt te lang te duren. mijn ex en ik konden redelijk goed opschieten met elkaar maar nu wordt het steeds erger. ik begin boos te worden, het voelt alsof het allemaal zijn schuld is dat ik al die ellende voel en zo veel moeite moet doen (geen sociale huurwoning kunnen krijgen tot nu toe, te weinig verdienen voor particuliere huur, geen urgentie krijgen...enz) maar hij zit op zijn luie reet en doet niets. hij gaat als ik weg ben het huis te koop zetten en dan pas gaan zoeken naar een koophuis. zo gepiept denkt hij. En ondertussen geniet hij alvast van zijn vrijgezelle leven. de lusten maar niet de lasten. Regelmatig weg van huis (wat ik opzich niet erg vind maar het geeft mij wel alle verantwoordelijkheid voor onze zoon en zo krijg ik geen kans om ook even de deur uit te gaan om weer even te ademen en te ontspannen)
Ik weet dat boosheid niet helpt, maar het zou fijn zijn om iets te hebben waar ik weer controle over zou kunnen hebben.
Ik hoop snel een huisje te vinden en eindelijk dit proces achter me te kunnen laten. om eindelijk te kunnen rouwen om mijn verloren gezin, om een nieuwe start te kunnen maken en weer een poging te doen weer een beetje gelukkig te worden. Want ik wil mijn zoon het allerbeste kunnen geven en dat kan alleen als ik uit mijn depressieve sleur kom en zelf weer gelukkig wordt.
Ik wens iedereen hier heel veel sterkte en goede hoop op een betere toekomst!Anoniem-
Ik vind het heel erg wat je allemaal meemaakt op het moment en kan mij alles perfect plaatsen want ik zit met ong Hetzelfde probleem op het moment maar als je er eens wil over praten ben je steeds welkom het kan enkel onze ziel wat troost of rust geven
Maar al bij al is het een pijnlijke strijd en moeten we erdoor
Ik wens je enorm veel sterkte
Neem gerust contact op als je wil
Grt guidoGuido - Alle reacties weergeven...
-
Zit momenteel ook in een scheiding.
Wonen ook helaas nog samen, inderdaad geen urgentie, geen eigen huisje krijgen, is moeilijk.
Heb 2 kinderen ze slapen nu helaas op een kamer zodat ik mijn eigen kamer heb, vind het niet leuk voor ze.
Probeer te doen alsof hij je broer dan doet het minder pijn.Judith
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Mijn leven terug op de rails dankzij hypnotherapie
Ik kreeg mijn leven terug op de rails dankzij hypnotherapie.
Na enkele moeilijke jaren met een zware vechtscheiding, een tweede misgelopen relatie waarna het niet meer leek te lukken, moeilijkheden op het werk met een crash tot gevolg, overlijden van dierbaren ... wou ik mijn leven weer op de rails krijgen. Ik wou weer leven.Toen mijn vriendin langsging bij een hypnotherapeut, zei ze dat ik dat ook eens moest proberen. Omdat ze elke keer met een gelukzalige innerlijke rust terugkeerde, dacht ik: ja, dat wil ik ook!
Beter met stress omgaan, me kunnen ontspannen en tot rust komen. Dat waren de drijfveren om een hypnotherapeut te contacteren. Ook met de onzekerheid die me vooral op het werk parten speelde, wilde ik komaf maken. Tot mijn verbazing ontmoette ik een heel vlotte, vriendelijke dame waarbij ik me onmiddellijk op mijn gemak voelde.
Sinds ik hypnotherapie volg, ben ik een pak rustiger en kan ik alles veel beter relativeren. Ik had het op mijn werk erg moeilijk met twee collega's, maar ga er nu veel beter mee om en laat me minder snel van de kaart brengen. Ik sta steviger in mijn schoenen.De hypnotherapeute heeft me geleerd meer en beter voor mezelf op te komen.
Anoniem- Alle reacties weergeven...
-
Wat fijn dat je je na zo’n rottijd eindelijk weer beter voelt. Ik ben erg benieuwd naar jouw hypnotherapeut.
Andrea
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Een scheiding was beter voor mij en de kinderen
Stapel verliefd op een man die honderden kilometers verder woonde, zei ik mijn huiselijke appartement en mooie loopbaan op en verliet ik familie en vrienden om met hem een frisse nieuwe start te maken.
Dat pakte anders uit. Ik voelde me niet geaccepteerd door zijn vriendenkring en ik kreeg te maken met een ex-vriendin die nog veel te close was met mijn man. Ik was er niet gelukkig.
Ik schikte me in bijna alles. Wel verhuisten we naar mijn oude omgeving. Ik kreeg weer een leuke baan. En er kwamen kinderen. De opvoeding gaf me voldoening en taken die ook afleiding waren van wat er werkelijk gebeurde.
De huwelijkse relatie werd steeds meer gebaseerd op onderlinge irritaties en explosiviteit. Woede-uitbarstingen waar de kinderen bij waren... Uiteindelijk besloot ik dat een scheiding voor mij goed zou zijn en voor de kinderen minder slecht dan vechtende ouders.
Het werd een model scheiding. Sinds de scheiding kunnen we beter met elkaar overweg dan ooit. Spijt heb ik geen moment. Een huwelijk met deze man werkt niet. Er is nu een ander soort liefde en betrokkenheid en vooral ook wederzijds respect. De korte momenten dat we bij elkaar zijn, als gezin voor de kinderen, zijn leuk.Irritaties zijn er nog maar doen er niet meer zoveel toe door het weten dat 'hij straks weer naar zijn eigen huis gaat'. Ik durf ook alles te zeggen, nu ik niet meer de angst heb dat ik zijn en mijn liefde verlies als ik niet leef naar zijn wensen.
Voor die angst, die geworteld bleek in mijn verleden, ben ik in therapie gegaan. Die angst neem ik nooit meer mee in een relatie.
Ik ben toe aan een nieuwe relatie. Dit keer weet ik dat ik niet alles voor de ander op hoef te geven. Ik blijf bij mijzelf en ga voor behoud van alles wat belangrijk is voor mij PLUS een nieuwe liefde.anoniem- Alle reacties weergeven...
-
Ik hoop voor mezelf dat ik dit over een tijd ook mijn eigen verhaal is. Heel hoopgevend.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Lastige scheiding
Staat er iemand open om met mij te praten?
Ik ga door een hele lastige scheiding heen en heb echt het gevoel alsof ik de enige ben die hiermee te dealen heeft terwijl ik veel van anderen lees. Mijn vrouw heeft iemand anders waar ze het leuk mee heeft en wil daar mee verder.
Hoe dealen jullie hiermee?S-
Hey, ik wil graag met je praten. ik zit ook in een scheiding ...
ellen -
Hey Ellen, hoe kunnen we in contact komen?
S -
Wil je mij mailen op
(Redactie: Om mogelijk misbruik van persoonsgegevens te voorkomen, verwijderen we deze enkele weken na plaatsing)S -
Jij hebt gekozen, geen sympathie van miijn kant, als jouw vrouw iemand anders kiest dat is slecht (echt slecht(. In mijn situatie ik zou van het balkon springen (desalniettemin jij hebt gekozen (wat met inheritance.)
Ik vind belachelijk dat eigen vrouw het beter heeft. (zelf ik heb genoeg geld, ik ben niet aggressief etc.) Ik begrijp eea niet (helemaal niet)
Mijn vrouw die iemand anders wilt, OK, ik ben niet goed genoeg? Gewoon accepteren (ik ben niet eens, getrouwd, relatie, maar so be it)Christof -
Hoi S,
Ik zou ook graag met je in contact komen.
Hier mijn man die het leuk heeft met een ander.
Zou graag met je willen delen over onze pijnlijke processenJeanette 💜 -
Jeanette,
Hoe kan ik jou het best bereiken?
Groetjes SS -
Als mijn vrouw mijn verlaat is mogelijk (ik denk dat niet). Als dat niet acceptabel is, springen is nog mogelijk (met een afscheidsbrief).
Niet zo moeilijk, als jij bent getrouwd, jij hebt gekozen (waarom, maar mensen veranderen)Christof -
Mijn vrouw is zeer goed, als zij iets anders vindt, goed (ik ben open) , maar zelfdoding is een optie.
Christof -
Christof, ga hulp zoeken! Of je zit in een psychose of je bent verknipt!
Anoniem -
Ik sta zeker open aangezien ik ook graag met iemand wil praten. Ik heb vernomen dat mijn ex sinds 2 weken weg wilt en hij al aan het daten is en gisteren sex heeft gehad. En dit na een relatie van 30 jaar. Ik weet gewoon niet hoe ik hier mee om moet gaan.
Anoniem -
Jij bent getrouwd, beloften aan twee kanten (wat betekent een belofte met trouwen?). Als mijn vrouw wil scheiden ik ga springen, maar mijn vermogen is naar haar.
Scheiden is breken van belofte.Anoniem -
hier hetzelfde.
Mijn ex heeft ook iemand gevonden waar die goed mee kan praten en in hetzelfde schuitje heeft gezeten.
Totaal onverwachts de knoop doorgehakt
Ondertussen een paar maanden verder en de scheiding is al uitgesproken .
Ik blijf verbitterd achter en weet soms gewoon niet goed hoe ik de dagen door moet komen.
Hij zit bij zijn ouders en wordt aan alle kanten bijgestaan terwijl ik het hier alleen reil en xlxeil met d'r kids. Overigens gaan de kids wel een paar dagen per week daarnaartoe maar voel me af en toe echt moederziel alleen.
Je maakt een belofte aan elkaar in voor en tegenspoed en je kan niet eens iets inbrengen heel frustrerendDiana -
Hier hetzelfde laken en pak. Maak het voor de tweede keer mee.
Chantal - Alle reacties weergeven...
-
Gewoon rustig blijven en voor je zelf kiezen.
De rest komt laterAnoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Dat soort huichelaars verdient elkaar
Na 15 jaar en 2 kinderen van 4 en 2 wist ze mij begin december ineens te vertellen dat ze al een tijd niet meer gelukkig was (2 jaar) en dat ze in het afgelopen half jaar is vreemd gegaan en verliefd is. Ze heeft mij nooit aangegeven ongelukkig te worden of zijn. Dus ik heb haar, dacht ik, overtuigd van het feit dat ik geen eerlijke kans heb gekregen om samen aan de relatie te werken.
Dat duurde twee weken, toen wilde ze rust. Ze had (zegt ze) inmiddels het contact met die ander verbroken en zou met de kinderen naar haar ouders gaan. In het nieuwe jaar hebben we besloten een time out op te zetten, waarbij we in het weekend tijd voor elkaar en het gezin zouden hebben. Dat was na welgeteld 1 weekend al over. Er was weer ruzie door woorden die ze gebruikte en waarmee ze de boel bagatelliseert. 3 dagen later vertelt ze mij dat ze niet verder wil.
Ik ben vervolgens naar huis gegaan en zij ging naar een huisje dat ik geboekt had. Volgende ochtend dacht ik wat spullen te brengen die ze nodig zou hebben daar. 3 keer raden wie daar zat. En nu wist ze mij ineens te vertellen dat die anderhalve maand dat ze het met mij nog probeerde, was om het goed te doen voor de kinderen. Ze heeft mij gewoon anderhalve maand extra met van alles en nog wat voorgelogen en zodra ze de deur achter zich dicht trekt valt ze in zijn armen. De man die ook z'n vrouw met twee kinderen heeft verlaten.
Ik weet het, dat soort huichelaars verdient elkaar. Maar voor mij voelt het nu alsof ik 15 jaar van mijn leven heb weggegooid en dat ik mijn kinderen heb opgescheept met een moeder die er vooral voor zichzelf is. Ik voel mij zo ontzettend slecht en heb geen idee hoe ik verder moet. Het enige wat ik weet is dat ik zo snel mogelijk zo weinig mogelijk contact met haar wil. Maar het idee dat ik met haar in contact zal moeten blijven... Ik gruwel er werkelijk van. Wordt er ziek van in mijn maag. Want zij, de vrouw van wie ik zoveel heb gehouden, heeft ook het allerslechtste (pure woede) in mij naar boven gehaald. Ik ben mijzelf niet meer. Behalve als ik met de kinderen ben. Dan voel ik dat ik het goed moet doen voor hun. En ook dat is lang niet makkelijk.AnoniemAnoniem 8Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Je bent nooit te oud om te scheiden
Na een lange tweede relatie van 25 jaar heb ik besloten om er een punt achter te zetten.
Ik ben 68 jaar en besluit eindelijk voor mijzelf te kiezen. Voor het eerst van mijn leven durf ik voor mijzelf te gaan. Maar het gaat met veel ups en downs gepaard. Ik heb geen huis en woon nog samen met mijn ex. Ik vind het een hele nare situatie. We praten haast niet met elkaar, maar komen elkaar een paar keer per dag tegen.
Ik heb het financieel altijd goed gehad, maar ook dat zal een stukje minder worden.
De hoofdreden van mijn keuze is dat mijn ex man driftig is. Het gebeurd altijd op een voor mij onverwacht moment. De keren dat hij driftig werd staan in mijn geheugen gegrift.
Ik begon mij steeds meer in te houden en aan te passen en voelde een lichte angst voor hem.
Ik dacht ik moet op tijd weggaan voordat ik de energie niet meer op kan brengen.
Ook was ik niet overtuigd dat de situatie beter zou worden.
Ik voelde mij regelmatig ongelukkig en toch ook
wel een beetje onderdrukt door hem. Ik heb nooit echt van zijn karakter gehouden en voel ook een grote aversie tegen hem.
Nu probeer ik vooral positief te blijven en mij te focussen op een eigen woonruimte.
Het valt niet mee, maar desondanks blijf ik achter mijn keuze staan .
Ik hoop dat ik een beetje een voorbeeld kan zijn voor mensen die nu in een ongelukkige relatie zitten.
Je bent nooit te oud om te scheiden en er weer wat van te maken.
Anoniem-
Ik hoop dat je intussen een woonst hebt gevonden en gelukkig bent. Ik heb ook een driftige man en ik haat hem erom. Niemand verdient die driftbuien om de stomste dingen. Scheiden is voor hem geen optie. Ik ben blij dat het jou wel is gelukt om weg te gaan ...ik bid elke dag tot God dat mijn man niet meer thuis komt verliefd wordt op een ander, of wat dan ook.
Anoniem -
Jouw verhaal zou mijn verhaal kunnen zijn,40 jr getrouwd,kon er niet meer tegen en veel problemen ik ben 67.zou graag contact op willen nemen met je.ervaringen uitwisselen?
Jj - Alle reacties weergeven...
-
Hoi! Ik ben na 26j huwelijk (tweede huwelijk dan nog wel) weeral gescheiden. Heb een piepkleine belachelijke dure flat maar ben erg eenzaam, sukkel ook met chronische ziektes. Nou wil mijn ex me terug. Al was het maar als huisgenoot...ik weet het niet meer! Heb nog de middelen, noch de moed om nu nog met meer problemen te moeten dealen...ben slechts 58 maar opgebrand en onlangs mijn lieve moeder verloren. Ik weet het echt niet meer! Ben teneinde raad... wie praat met mij?
Is het het nog waard om te scheiden?
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Meer vaders die er nu alleen voor staan?
Hallo ik ben nu een half jaar gescheiden van de moeder van mijn zoon van 4 jaar ..
De moeder heeft definitief een punt achter de relatie gezet dit heb ik na een half jaar nog steeds niet kunne verwerken .. ik praat me alleen maar een schuld gevoel en ben zelf super onzeker over alles na deze scheiding …
Nu aantal dagen geleden heeft ze me verteld dat ze een nieuw iemand heeft leren kenne dit maakt het voor mij nog lastiger ..
Dag en nacht ben ik bezig met gedachtes over haar en haar nieuwe vriend mijn leven staat gewoon stop. Ik ben alleen maar aan het denken hoe goed we het met zijn drieën hadden kunne hebben als we er gewoon voor gevochten hadden maar ik ben de enige die er voor wou vechten zei helaas niet meer .. En als ik haar nu zie is ze dolgelukkig met haar nieuwe scharrel
Mensen geven me advies om het naast me neer te leggen ik probeer dit maar het lukt gewoon niet !!!
Zijn er hier nog meer vaders die er nu alleen voorstaan ?
Tips zijn altijd Welkom Dankje!!Dennis-
Hallo Dennis,
het is een hele achtbaan waar je in terechtkomt.
maar je bent niet alleen er zijn meer vaders die er alleen voorstaan. waar ik er 1 van ben.
mocht je willen praten dan laat maar weten.
groet RobertRobert -
Hoi Dennis
Je bent zeker niet de enig.Bij mij zijn precies dezelfde gevoelens.Boosheid ,onmacht, verdriet.Veel piekeren.Het erniet overheen komen.Etc..Hoe is het numet je?Mar -
Ja ik zit er nu midden in. 23 jaar samen met 2 jongens. en haar stiefvader overlijdt ze krijg paniek en angst aanvallen. Nu zet ze er een punt achter ze hou van me zegt ze maar ik bheb dit veroorzaakt veranderd. Maar ze wil niet uit huis en ik nog ook geen andere vriendin zoeken
Toon -
Dag Dennis
Ik zit ook in een scheiding en ben meteen naar een psycholoog gegaan die naar me luistert en me goede tips geeft. Hier los je de situatie niet mee op, maar kun je wel alles beter een plaatsje gaan geven. Sterkte!!!Patrick -
U tijd is kostbaar laat ze los, ben ook alleenstaande papa me 3 kinderen ook omdat ze iemand van tinder genomen heeft, 11jaar samen, laat ze gwn los u leven gaat vooruit, bij mij ist nu 3 maand, en uzelf verliezen hoeft ni zij blij da je zo iemand da u ni graag ziet kwijt zijt probeeer naar.de slechte.kanten van haar te kijken en ni over u laten lopen.. tleven gaat vooruit, zet u erover maatje
Hey dennis -
Zelfde mijn vrouw is na 16 jaar wou ze scheiden maar we werkten aan er was hoop toen is ze op vakantie gegaan en is daar vreemd gegaan en nu ben ik opeens alles dat slecht was en wil ze relatie beginnen met de nieuwe persoon en daar naartoe verhuizen. Ik voel je pijn zit midden in terwijl wij nog samen wonen en zij met die gast elke dag belt en appt terwijl wij nog moeten scheiden.... is echt ondraaglijk ik ben begonnen met sporten dst helpt succes!
Vk -
het verhaal van vk herken ik. Ben vorig jaar officieel gescheiden, nadat ik mijn vrouw voor de tweede keer betrapte dat ze vreemd ging. Ze is meteen uit het huis vertrokken en heeft gekozen voor haar nieuwe vriend. De kinderen wonen bij mij. Uiteindelijk wen je wel aan de situatie en zul je het moeten loslaten. Ik focus me vooral op het belang van de kinderen, ook daar ontloopt ze haar verantwoordelijk. Het is een trieste situatie voor hun. Sporten helpt inderdaad, Succes, sterkte en wijsheid.
M -
Ik ben geen man, maar het is wel echt zo’n rotsituatie als je een mooi plaatje voor ogen had en het werkt niet. Onthoud dat je haar net zo goed aan de kant had kunnen zetten, maar je bleef voor het grotere doel. Ze zal heus ook eigenaardigheden hebben gehad waar jij je twijfels over had. Mensen zeggen steeds dat het sterk is om weg te lopen uit een ‘toxic’ relatie. Ik geloof daar niet in. Iedereen is wel een beetje ‘toxic’. Ik geloof dat je voor elkaar kiest en als je kinderen hebt, ben je het hun verschuldigd om alles, maar dan ook alles te doen om je relatie te redden. Zij hebben niet gekozen om geboren te worden. Zij verdienen twee ouders die laten zien wat knokken is. Zonder kinderen is uit elkaar gaan een veel makkelijker verhaal. Uiteraard zijn er uitzonderingen als mishandeling e.d waarbij je altijd weg moet gaan. Fysieke veiligheid en daarna emotionele veiligheid zijn de nummer 1 zorgen voor een ouder vind ik
Anna - Alle reacties weergeven...
-
@Anna; Zij hebben niet gekozen om geboren te worden.
Jij hebt ervoor gekozen om kinderen te krijgen en de kinderen op te brengen in veilig, liefdevol & gelukkig gezin. Als een relatie niet werkt dan kun je proberen om er alles eraan te doen om het te laten werken. Dan maar samen ongelukkig door dobberen? Is dag jou idee achter je doet het voor de kinderen? Kinderen worden te vaak als excuus gebruikt. Kinderen gaan het doorhebben wanneer de relatie van de ouders puur voor hen in stand is gehouden. Je geeft ze een schuldgevoel mee en je voedt ze op te accepteren dat liefdevolle relatie tussen ouders niet belangrijk is! Je vergeet de emotionele welzijn van kinderen, toneel spelen schaadt je kind en uiteindelijk groeien ze niet in een veilig geborgen gezin.Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Nu op zoek naar een woning
Na 35 jaar huwelijk vertelde mijn man te willen scheiden net voordat ik in de avonddienst begon
Hij wil meer sec, weel meer leven dus de kroegen, met vrienden op stap.
Huisje boompje beestje figuur net als ik dat wil hij niet
Hij zit constant op zijn telefoon dus IKV reden hem ervan een vriendin te hebben ook al ontkent hij maar emoticons met hartjes die overgaan en het wegswipen als ik binnenkom.
Ik mag zolang bij hem wonen maar dat is zwaar, hij is narcistisch.
Dus op zoek naar eigen woning in mijn woonplaats want daar wonen de twee die ik verafgood mijn kleinkinderen
Na 35 jaar wil hij leven maar is het gras niet altijd groener aan deoverkanat
Er valt niet te praten met hemPetra-
Ik heb vorig jaar voor mijzelf gekozen om alleen verder te gaan na een huwelijk van 35 jaar met twee volwassen dochters.
Hij wilde nog meer vrijheid en alles uit het leven halen. Hij hield geen rekening met mij
terwijl ik alles gedaan heb om mijn huwelijk te redden. Praten wilde hij niet en deed geen enkele moeite om onze relatie te redden.
Vorige week van hem gehoord dat hij een vriendin heeft. Tegen hen gezegd dat ik hem geluk wens en hem voorlopig niet wil zien.
Hij heeft mij erg gekwetst en ben heel boos, verdrietig zoals hij zich heeft opgesteld na mij toe. Ik heb besloten liever alleen gelukkig met mijzelf te zijn dan ongelukkig in een huwelijk.
Ben net 60 jaar dus nog een toekomst voor mijzelf. Gelukkig heb ik lieve dochters, vrienden, collega's en familie en sinds twee weken woon ik in een leuk appartement in dezelfde woonplaats.
Ik herken veel in jouw verhaal.
Blijf jezelf trouw en ga voor je eigen geluk.Hallo Petra, -
zouden wij als lotgenoten samen een woning huren..
ik ben hetero hoor haha
maar mocht er een klik zijn..
dan kunnen we er samen wat van maken misschien?thea - Alle reacties weergeven...
-
Ik heb ongeveer hetzelfde meegemaakt wij zaten samen op de bank vergeet de datum nooit 20 November 2022.
Toen ze tegen mij zij dat zij wilde scheiden en al een ander huis had. Binnen een week was zij weg. Er was geen gesprek meer mogelijk zij had haar besluit al genomen. Dan zit je daar na 25 jaar getrouwd te zijn alleen op de bank. Net nu ik met pensioen ben. Je blijft met een hoop vragen zitten waar je geen antwoord op krijgt want zij heeft het al helemaal voor elkaar hoe zij verder wil. Zij zegt dat zij al ruim een jaar geen gevoelens voor mij meer heb. Ik heb twee jaar lopen sukkelen met mijn gezondheid heb twee hart operatie’s ondergaan een in 2021 en in 2022 daarbij heb ik ook nog PDS. Daardoor werd ik beperkt in onze vrijheid en dat was de reden voor haar om te gaan scheiden want zij wou zo niet verder. Maar waar ik het meest van baal is dat al onze vrienden en kennissen mij laten vallen en allemaal haar kant kiezen.M.Jongejan
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
reacties op elkaars posts
Ik merk de laatste tijd op dat in vele topics waarin om advies gevraagd werd door de topic-starters, mensen hun eigen verhaal beginnen te posten en zo het oorspronkelijke onderwerp van de topic naar hun eigen verhaal ombuigen, dikwijls zonder enige meerwaarde voor de topic-starter zelf.
Het zou voor ieder beter & overzichtelijker zijn indien je echt je eigen verhaal tot in detail kwijt wil om zelf even de tijd te nemen voor een topic aan te maken.
Daar gaan personen veel doelgerichter antwoorden dan in elk anders zijn topic je eigen verhaal nog eens te posten. Ik lees soms verschillende topics na elkaar en kom vaak het verhaal van de vorige topic tegen.
Ik begrijp zelf zéér goed wat het is om in zo'n penibele situatie te verkeren, maar zo is het voor velen moeilijk om echt op de topic-starter zelf te focussen.
Met veel liefs geschreven,
Een trouwe lezer van dit forum!
anoniemanoniem 7Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Luie echtgenoot vertrekt met zak geld
Eindelijk heb ik de stap genomen om de scheiding door te zetten. Ik ben inmiddels 18 jaar getrouwd geweest. In het begin van ons huwelijk werkten we beiden, bij de geboorte van onze kinderen hebben we in overleg besloten, dat mijn man thuis zou blijven voor de kinderen. En ik zou gaan werken. Een omgedraaid rollenpatroon dus.
De afspraak was destijds dat mijn man thuis zou blijven, tot de kinderen naar school gingen, daarna zou hij weer gaan werken. Dit moment kwam echter nooit. Telkens had hij uitvluchten; het was voordeliger om thuis te blijven, het was zo lastig om een deeltijdbaan te vinden die te combineren was met de zorg voor de kids, bla bla bla. Na corona raakte ik in een burnout, werken was lastig en ik maakte me zorgen over het gezinsinkomen. Want nog steeds was ik alleenverdiener. Het onderwerp was moeilijk bespreekbaar met mijn man. Voorzichtig probeerde ik hem ervan te overtuigen, dat ik hulp nodig had en niet meer alleen verantwoordelij wilde zijn voor de inkomsten. Dat we een afspraak hadden, dat hij zou gaan werken. Hij deed een poging om middels het STAP budget een opleiding te doen als opticien. Maar dat mondde uit in niets, want die baan was toch niet wat hij zocht. De opleiding werd met grote moeite en veel tegenzin beeindigd om het STAP budget te kunnen behouden. Want liefst was manlief na een week al gestopt. En het huwelijk ging verder met mijzelf als enige kostwinnaar.
De jaren daarna trok mijn man zich steeds meer terug uit zijn rol als echtgenoot en vader. We sliepen sowieso al jaren apart, communicatie was vooral eenrichting; ik praatte en hij luisterde. In huis werden diverse klussen opgepakt en niet afgemaakt. Overal losse eindjes, draden, halve plinten, slecht geschilderde kozijnen, rommel overal. Kids werden naar school gebracht, meer werd er niet in ze geinvesteerd. Geen huiswerk begeleiden, uitstapjes met ze maken, gezellige kopjes thee na school. Niets maar dan ook niets. Het huishouden verloederde; 1 keer per week stofzuigen, ramen wassen eens per jaar. De was, badkamer en wc poetsen deed ik zelf ondanks drukke baan. Mijn man was niet bepaald het zonnetje in huis; hij was regelmatig onrespectvol en boos, naar zowel mij als de kids. Klaagde vooral dat het leven als huisman zo zwaar was en dat hij elke dag vroeg op moest staan. In overleg en als poging om het huwelijk te redden werd er een boot gekocht, als gemeenschappelijk project. Manlief besteedde nu al zijn uren in de boot, want die had veel achterstallig onderhoud. En ging een baan aan als vrijwilliger; hij was meerdere dagen per week havenmeester.
Tijd in de kids, huishouden en klussen afmaken in huis reduceerde zich meer en meer. Want zijn nieuwe hobby ging voor. Mijn ergernis groeide. En knapte, toen mijn man voorstelde, dat ik wel wat meer kon overnemen in huis. Want hij was nu zo druk....
Dus, eindelijk, stelde ik mijn grens. Nadat ik arbeidsongeschikt ben geworden. De oogkleppen gingen af. Hoe heb ik het zo lang volgehouden met een man die financieel niets bijdroeg, niet investeerde in mij of onze kinderen? De stemming al jarenlang verziekte in huis? Gedrag, wat ik jarenlang tegen vrienden goed praatte, viel mijzelf ineens op. Hoe kon ik zo blind zijn? Ik zette de scheiding in gang. Eindelijk mijn eigen leven terug en die chagrijnige kop weg uit huis. Wat voelt het goed!!
De domper op het verhaal; ons huis heeft zoveel overwaarde, dat mijn man met een grote zak geld kan vertrekken. Ik moet hiervoor de hypotheek verhogen, wat mij €500 extra per maand kost gedurende de komende 30 jaar. Daarnaast wil hij ook wel graag partneralimentatie, want dat is wel makkelijk zodat hij niet in hoeft te teren van "zijn" spaargeld (want ook daarvan neemt hij de helft mee). Mijn ouders hebben in de loop der tijd veel geld geschonken, van zijn ouders kwam niets. Ook van dit geschonken geld neemt hij doodleuk de helft mee. Want helaas was er geen koude uitsluiting geregeld. Een baan zoeken gaat op het gemakje; er liggen weliswaar banen voor het oprapen, maar meneer wil een leuke baan, waar hij met plezier kan gaan werken. Dus het duurt nog wel even voordat hij wat vindt. En in de tussentijd kan ik voor zijn huurwoning dokken. Want hij moet wel kunnen leven. Zelf voelt hij zich (uiteraard) zwaar benadeeld. Want ik behoud het huis, heb in mijn karriere kunnen investeren en de kids wonen nu bij mij. Hij blijft "met niets" achter. Mijn pogingen om hem in te laten zien, dat hij het zich tijdens het huwelijk wel erg gemakkelijk heeft gemaakt op mijn kosten, lopen op niets uit. Deze financiele nasleep van de scheiding is echt de zure appel, die groot en pittig is. Nog jaren te moeten betalen voor iemand, die weinig tot niets heeft bijgedragen, ook na de scheiding lekker lui wil doorleven en daarvoor na afloop met een grote zak geld wordt beloond. Wat kan ik eraan doen? Niets. Want uiteindelijk levert een vechtscheiding alleen maar nadelen op voor o.a. de kids, die daar de dupe van worden. En dat wil ik ze niet aandoen. Dus bijt ik flink in de appel en neem WEER mijn verantwoording. En geef netjes de helft van het huis mee, de helft van het spaargeld en ga in contact over de partneralimentatie. Wel met een flinke knoop in mijn maag en met een portie frustratie en woede. Leve de sociale staat.
Conclusie en tip voor de lezers; ook al voelt een relatie nog zo goed, neem jezelf in bescherming en sluit huwelijkse voorwaarden af. Maar ook tijdens je huwelijk, in gemeenschap van goederen, kun je de voorwaarden nog aanpassen. Het scheelt, dat de wet inmiddels is aangepast. En de huwelijken sinds 2018 beter beschermd zijn tegen profiterend gedrag (wel halen en nauwelijks/niets inbrengen) Bewaak je grenzen en kom in actie als iets niet goed voelt. En wacht geen 10 jaar met doorzetten van je scheiding, zoals ik heb gedaan :-(
Voor de lezers die partneralimentatie krijgen; ik mag hopen, dat je de verantwoording voor jezelf en je eigen leven neemt, en alles in het werk stelt om voor je eigen levensonderhoud te betalen. Het is echt niet tof om te profiteren van je beterverdienende echtgenoot, als je je leven lang lekker op je kont hebt gezeten, weinig tijd in huishouden en kids hebt geinvesteerd, en zelfs na de scheiding nog een tijdje wilt doorprofiteren van je partner die de financiele verantwoording WEL wil dragen.....
Daarmee bedoel ik expliciet niet de moeders en vaders, die huisman of huisvrouw zijn gebleven en netjes voor alles gezorgd hebben! Want die rol is goud waard en deze mensen hebben zeker recht op een goede afwikkeling van de scheiding.Anoniem-
Wat een vervelend verhaal om te horen. En wat moet je boos zijn, als je je leven lang hard hebt gewerkt en je luie echtgenoot zelfs na de scheiding nog financieel moet onderhouden. Zelfs al krijgt hij een enorme zak geld mee. Ik vind het onbegrijpelijk, dat mensen een andere persoon zo kunnen uitbuiten.
Hopelijk verandert de wet een keer in het voordeel van de verdieners en wordt er iets gedaan om de verdieners binnen het huwelijk beter te beschermen. Want alle aandacht gaat altijd naar die "arme" slechtverdienende moeder, en bijzonder weinig aandacht naar de goedverdienende vader, die na de scheiding nog jaren kan opdraaien voor het luie loeder.Annette -
Eigen schuld, in overleg, wat een onzin, de man moet werken en ideaal veel geld verdienen (ik (als man) heb geen probleem . Overigens waarom verdien jij niet veel geld, maar dat is niet jouw taak, jij moet zorgen voor kinderen en huishouden, waarom in overleg dat is geregeld. (Jij hebt getrouwd, dus niet zoveel klagen AUB)
Christof -
Veel is voor mij erg herkenbaar anoniem. Helaas. Ik zit in op hande zijnde scheiding na huiselijk geweld. Ik kostwinner, man krijgt straks het huis, partneralimentatie en de helft van mijn pensioen en spaargeld. Ik moet er voor werken, hij alleen zijn hand ophouden. Geen kinderen.
Dankjewel voor je verhaal anoniem.
Alice.Alice - Alle reacties weergeven...
-
Het verhaal gaat verder. De scheiding is voltrokken, de luie exman heeft de helft van alles meegenomen. In het ouderschapsplan hebben we een co ouderschap afgesproken, zodat onze kinderen hun ouders evenredig veel zien. Exman heeft een huurwoning in de buurt, waar ik voor betaal. 7 weken na de scheiding deelt mijn luie exman mee, dat hij 80 km verderop gaat samenwonen met zijn nieuwe vriendin. Die hij tijdens de scheiding heeft leren kennen. De kinderen hoeft hij niet meer, want hij heeft nu wel voldoende voor ze gezorgd. Meneer wil eerst lekker leven met de nieuwe vriendin, een baan komt later wel. Kinderen zijn alleen in de vakantie welkom, en 4 dagen per maand, verder niet. Hij draagt niet bij in de kinderalimentatie, want hij heeft geen inkomen.
Dus ik zit met een arbeidsongeschiktheid, moet een nieuwe baan vinden die voldoende betaald om ZIJN geld uit te kunnen betalen, ik dok in mijn eentje voor de gehele kinderalimentatie en ik zorg voor 85% voor onze kinderen.
Leve de sociale staat en de geweldige wetgeving in Nederland.
Want ondanks een ouderschapsplan, waarin dingen zijn afgesproken over zorgregeling voor de kinderen en de verhuizing, waarbij de woonplaats dichtbij zou worden gekozen, kan een rechter niet de verhuizing verbieden. En mag de exman gewoon 80 km verderop gaan wonen en zich onttrekken aan de zorg voor de kinderen.
Ik hoop, dat de wetgeving in Nederland veranderd gaat worden en dat een expartner verplicht wordt om zowel aan de zorg voor de kinderen deel te nemen als ook in de kosten deelneemt.
Want dit is te asociaal voor woorden.....Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
"Heb je een ander?" vroeg ik. Hij antwoordde bevestigend.
Het is nu 6,5 maand geleden dat het hoge woord eruit kwam bij mijn ex man. Op de avond van de negende verjaardag van onze jongste zoon. De dagen ervoor was hij stil, moe, misselijk.. Ik wist dat hij niet lekker in zijn vel zat, al een hele poos niet. De lichamelijke klachten die hij nu al een paar dagen aangaf en zijn teruggetrokken houding waren niet nieuw. Komt en gaat bij hem en eerlijk gezegd was dit precies één van mijn grootste irritaties in ons huwelijk. Ik kon er slecht tegen dat hij in mijn ogen zo snel bij de pakken neerzat en dacht regelmatig stiekem: "Kom op man, schouders eronder en door!." Dit straalde ik op den duur ook uit naar hem. Ik kon nog weinig respect opbrengen en profileerde mezelf steeds meer als iemand die wél voor haar doelen in het leven vocht. Ik was sterk. Ik had mijn leven op orde. Ik was precies daar waar ik wilde zijn. Waar bleef hij dan?
Maar deze keer bleek ikzelf hetgeen dat hem dwarszat. Die avond, onze kinderen lagen net op bed, ging hij tegenover me zitten en zei met tranen in zijn ogen dat hij me wat moest vertellen. Hij sprak de woorden dat hij niet meer gelukkig was in onze relatie en daarna was het stil. Ik weet nog dat ik mijn hoofd vasthield en alleen herhaaldelijk kon stamelen: "Dit gebeurt niet echt. Dit gebeurt niet echt." om daarna te gaan huilen. Ik zei dat ik me ook niet gelukkig voelde met hoe het ging tussen ons. Dat we dan toch hulp konden zoeken. Dit wilde hij niet meer. We zijn in totaal veertien jaar getrouwd geweest (zeventien jaar samen) en hebben zeven jaar geleden al een periode relatietherapie gehad. Hierna ging het beter, maar helemaal goed is het nooit meer geworden. Dat weet ik zelf ook. We gingen min of meer langs elkaar heen leven. Gunden elkaar alle ruimte om er eigen hobby's, bezigheden, vrienden op na te houden en deden steeds minder samen. In alle eerlijkheid had ik al jaren gedachtes over uit elkaar gaan, maar ik had die stap nooit durven maken. Telkens weer bedacht ik mij: "Nee, ik kies ervoor om bij elkaar te blijven. Dit is wat we elkaar beloofd hebben toen we trouwden" Ik vond dat dapper van mezelf. Ik was een vechter. Achteraf gezien was het ook pure angst. Ik hield me vast aan de momenten dat we het leuk hadden samen en sloot mijn ogen krampachtig voor wat er al lang niet meer was. En hij deed waarschijnlijk al jarenlang hetzelfde.
Maar nu dus niet meer. "Heb je een ander?" vroeg ik. Hij antwoordde bevestigend. Eerst met daarbij de woorden dat het één niet met het ander te maken zou hebben. Hij had die ander pas heel kort geleden leren kennen. Een paar weken pas en 'maar' één keer aan de verliefdheid toegegeven. Die ene keer was een paar dagen terug en sindsdien dus de misselijkheid, omdat hij wist dat hij het op moest biechten en ons huwelijk wilde beeindigen. Hij had het net kunnen opbrengen om tot na de verjaardag van onze zoon te wachten. Ik ben boos geworden en heb hem voor de voeten gegooid dat één keer ook bedrog is. Ook als je het daarna meteen vertelt. Ik kon niks met uitspraken als dat het hem overkomen zou zijn. Gevoelens overkomen je, wat je hier vervolgens mee doet daar kies je voor. En ergens in dit gesprek overkwam me ook de opluchting. Want dat het ergens moest stoppen tussen ons, dat we beide beter verdienden, dat wist ik ook. Maar met de opluchting meteen ook de angst. "Laat me niet alleen. Zeg dat je er wel voor me blijft als ik je nodig heb." Diepe angst om het alleen niet te redden.
Ik ben die avond een paar uur naar een vriendin gegaan. Heb uitgehuild en me laten troosten. Daarna terug naar huis en hier nog even samen gepraat en geknuffeld. En toen slapen. Veel wakker geweest die nacht en overdonderd door wat stress met je lichaam uithaalt. Zoveel had ik in tijden niet gevoeld. Een dikke week hebben we de kinderen niks verteld. Vastbesloten om dit goed aan te pakken en pas met hen te praten als we een verhaal voor ze hadden waar ze iets mee konden. Eerst onze eigen waarheid helder hebben. Eerst weten wanneer we niet meer samen in één huis zouden wonen.
Na die week hebben we de jongens verteld hoe het zat. 'Papa en mama houden van elkaar, maar niet meer genoeg om samen in hetzelfde huis te wonen en samen te leven. Papa gaat ergens anders wonen na kerstmis, over anderhalve week. ' De jongens hadden verdriet, maar pakten het goed op. En dat doen ze nog. Ze zullen een emotionele tik gehad hebben, dat moet wel, maar er is weinig aan ze te merken. Ik hoop doordat we veel moeilijkheden met succes bij hen weggehouden hebben.
Al met al hebben we na 'de mededeling' nog een week of drie samen gewoond en in hetzelfde bed geslapen. Rare weken, zware weken. Aan de ene kant goed om op deze manier te wennen aan het idee. Aan de andere kant onverdraaglijk dat hij soms 's avonds wegging en ik wist dat hij bij zijn nieuwe liefde was. Dus toen de kerst voorbij was, was het goed dat hij elders kon wonen. Hier begonnen mijn echte eerste stappen in het leven als alleenstaande ouder die het zelf ging zien te redden.
Ik ben na die mededeling twee weken ziekgemeld geweest op mijn werk en heb hier daarna de draad vrij gemakkelijk weer opgepakt. En ook het alleen thuis zijn met mijn jongens en de praktische zaken rondom de scheiding regelen.. Het ging gemakkelijker dan ik verwacht had. Ik voelde de liefde van mijn vriendinnen en mijn familie. Dat hielp veel. Ik was niet alleen.
Ik heb me heus een tijd heel rot gevoeld. Ziek van angst en verdriet. Maar na een paar weken leek de ergste pijn eraf. Als iemand aan me vroeg hoe ik me voelde wist ik het eigenlijk niet. Ik voelde niet zoveel. Het ging allemaal wel. 'Neutraal' zou een antwoord geweest zijn. 'Saai' noemde ik het soms.
Na twee maanden had ik wel genoeg aan mezelf gewerkt vond ik. Ik had bewezen dat ik het kon. De kinderen deden hun ding, de planten bleven in leven, de open haard had ik zelf leren aanmaken... Geinvesteerd in mooie kleding, nieuwe make up aangeschaft. De stap om maar eens om me heen te gaan kijken leek passend. Voor de grap een blind date gehad met iemand waarvan de koppelaarster vooraf al wist dat het niks zou worden, maar heus gezellig zou zijn. "Om te oefenen." En hee, ook dit kon ik. Ik kon een leuke avond hebben met een man die ik helemaal niet kende. Ik kon me vrouw voelen en dit ook uitstralen. Het was leuk, we hebben vriendschappelijk afscheid genomen en elkaar succes in de liefde gewenst.
Tinder profiel, zo gemaakt. En verrek, dit werkte voor me. Er kwam reacties van mannen. Leuke mannen. Mannen die mij ook wel zagen zitten om mee af te spreken. Meer dan een beetje daten wilde ik zelf ook niet hield ik mezelf voor. Maar in alle eerlijkheid merkte ik dat dit niet helemaal klopte. Al zag ik vanaf het begin de minder mooie kantjes aan deze mannen (zoveel waren het er niet, vijf totaal), als ze mij wilden dan wilde ik hen ook. Wilden zij mij opnieuw zien, dan ik hen ook. Waar was mijn zelfrespect? Aan eentje bleef ik twee weken hangen. Deze weken leefde ik vertwijfeling die aan de ene kant ging over 'vind ik hem wel leuk genoeg' en aan de andere kant over 'vind hij mij wel leuk?' Genoeg om mijn vriendinnen gek mee te maken waarschijnlijk.. Na twee weken haakte de man in kwestie af. "Sorry, ik vind je hartstikke gezellig, grappig en aantrekkelijk, maar ik ben niet verliefd." Een halve dag voelde ik me rot. Daarna zat ik weer op de datingapps. Ik was immers wél grappig en aantrekkelijk bevonden.. Weer wat chatten over en weer, kijken of ik de man die niet meteen heel happig leek kon verleiden om uit te spreken met mij op date te willen. Het lukte en ik voelde me succesvol. Wat een enerverend leven had ik toch ineens. Een andere man, duidelijk met gefotoshopte profielfoto wilde mij ook graag ontmoeten. Een foute man, uit alles op te maken. Ongelooflijk aantrekkelijk. Maar ik was nu immers 'living on the edge', dus sprak af. Stoer doen hierover tegen vrienden. "Ik wil gewoon kijken of ik hem kan krijgen.. Ik moet het weten." Het lukte. Zoenen aan het eind van de date hoorde erbij vond ik. Hij kon er niks van, maar hee, hij wilde mij dus ik was tevreden. De naaktfoto die ik de dag erna van hem ontving ging me precies te ver. Hier heb ik het afgekapt met deze man. Dit lukte me, omdat ik wist dat ik mijn andere date nog op te planning had staan. Dan ging ik daar toch mee verder. Die date... zoveel minder leuk in het echt dan op zijn foto's en op de chat.. maar ook hier: hij wilde mij zoenen, dus dan deden we dat toch? En ach, als ik hem beter zou leren kennen zou het vast nog leuker worden. Hoe groot was de desillusie dat hij de volgende dag liet weten er geen brood in te zien om nog eens af te spreken. Ik was net op weg een veel te groot ego te ontwikkelen.
Langzaam leek ik in de gaten te krijgen dat dit niet de manier was om verder te gaan met mezelf. Heel langzaam. Maar ach, nog eentje dan.. om het af te leren.. "Als dit niks is stop ik ermee." zei ik tegen mijn beste vriendinnen op de avond voor de date.
Dat is twee maanden geleden. En de man die ik toen ontmoet heb zie ik nu nog steeds. En als ik heel eerlijk ben: Ik kan er helemaal niks mee. Ik ben verliefd, maar ik weet niet of ik verliefd op hem ben of op de liefde en de verbinding die ik zoek. Verbinding die ik maar moeizaam krijg, want deze man heeft zijn eigen issues. Dat verlatingsangst en bindingsangst elkaar als magneten aantrekken blijkt in alle opzichten waar. We maken stapjes, er is progressie, ik heb zelfs zijn kindje mogen ontmoeten. Maar een relatie mag het niet heten. Hij vindt het lastig om zichzelf helemaal te geven. Hij spreekt het eerlijk uit, is niet huichelachtig.. En ik? Ik volg. Ik volg en ik kan er niet mee stoppen. Ik vind hem leuk, oprecht leuk. Die bindingsangst van hem, daar wil hij zelf ook vanaf. Hij is met zichzelf bezig. Hij gaat zelfs in therapie. Hij heeft mooie kanten. Hij is ongelooflijk grappig. Maar ook ongelooflijk met zichzelf bezig. Om moe van te worden soms. En ik? ik laat het gebeuren. Ik heb geen idee meer wat ik zelf wil. Waar ik voor sta. Ik hield mijn hoofd boven water en kon rationeel met anderen praten over dit proces waar ik in zit. Ik kon mezelf nog afleiden met andere dingen. Het ging allemaal net en ik zou er wel uitkomen met mezelf. Een leerzame les zou het zijn. Ik zag wat er met me gebeurde, dus het einde was niet zoek.
De man begon stapjes dichterbij te maken. Ik ging er harder in geloven. Het werd enger. Ik ging er meer aan ophangen. Zou dit dan toch voor het echie worden?
En toen kreeg ik twee weken geleden corona en daarmee lichamelijk een tik. En met die tik en de vermoeidheid die ik nu voel lijk ik naar beneden te kukelen. Hier voel ik de depressie waar ik al die tijd sinds de scheiding bang voor ben geweest. Ik hang het op aan deze man, maar eigenlijk kan dat het niet zijn. Zou hier dan de verwerking van de afgelopen periode eigenlijk pas echt begonnen zijn? Ik heb geen idee meer. Ik weet niet of ik moet stoppen met waar ik zelf aan begonnen ben met deze man of er op een andere manier uit kan komen met mezelf. Het moet geen patroon worden. Als ik stop zal het bij een volgende weer gebeuren. Ik wil het zo graag binnen dit contact oplossen zodat ik er op een gezonde manier mee verder kan. Ik wil op een gezonde manier voelen wat ik werkelijk voel, zonder mezelf afhankelijk te maken. Ik weet precies wat ik wil, maar hoe kom ik daar. En hoe kom ik over die ongelooflijke angst om het alleen niet te redden, niet gelukkig te worden, heen?
Ontzettend fijn om dit hier van me af te schrijven. Alle herkenning is welkom. Zo niet, alsnog bedankt voor het lezen en voor het feit dat dit een plek is om je verhaal achter te mogen laten.Sanne-
Oh, bedankt voor het delen van jouw verhaal. Ik herken zoveel wat je schrijft.
Hoe gaat het nu met je?Fleau -
Ah ja, ik herken het ook…. Zo ontzettend moeilijk. Ook die diepe angst om alleen te zijn…
Ben benieuwd hoe het nu gaatx - Alle reacties weergeven...
-
Jeetje, dit lijkt precies op mijn verhaal al ben ik een man. Maar het zou zomaar mijn verhaal kunnen zijn, ik wens je heel veel kracht en sterkte toe! We komen er wel !
Elroy
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Depressie ptss angst en parano�de klachten en een burn-out
Hoi! Ik ben Bas 30 jaar ongeveer een maand nu officiëel gescheiden, van mijn vrouw +\- 8 jaar samen en een dochter van 6 was werkzaam in de horeca ; zit een jaar thuis met depressie ptss angst en paranoïde klachten en een burn-out
De leegte de eenzaamheid de emoties de achtbaan, het was de eerste 2 weken heel erg heftig, eenzaamheid somber alles wat klote alles zat tegen geen energie vreemd huis ( ben het huis uit gegaan) geen werk geen collega’s geen dagelijkse routine, alles was weg! Alles waar ik me aan vast hield me hele veiligheid weg. Na 2 weken ging het iets beter ik begon me draai te vinden in me nieuwe huis, en begon de nieuwe mogelijkheden te zien. Nu sinds 2 dagen weer een terug val , bevangen door eenzaamheid sombere toch wel depressieve gevoelens , niet meer zien zitten , het idee nooit meer gelukkig te worden. Had ik wel moeten scheiden en ga zo maar door, de scheiding was een goed doordachte keuze die we samen in goed overleg en meerdere gesprekken besloten hebben, mijn vraag aan jullie is :
Is het normaal zulke sombere gevoelens te hebben?
Is het normaal en hebben jullie dit ook, op een neer te gaan goeie dagen en zeer slechte dagen?
Word je ooit weer gelukkig met wel is waar een andere vrouw?
Vind je ooit de rust en de acceptatie van alles?
Groetjes BasBas-
Ja ik ben nog maar net aan het scheiden en maak net hetzelfde mee als u. Depressieve klachten, niet kunnen slapen, geen zin om op te staan. De ene dag is al wat beter dan de andere maar toch. Het ging al een hele lange tijd niet meer goed in onze relatie en toch zit ik met een enorm schuldgevoel. Voel me erg eenzaam en kom nog amper buiten.
Deborah - Alle reacties weergeven...
-
Hoi bas,
Ik zit er ook middenin, na 32 jaar besloten uit elkaar te gaan , mijn keuze met soms weer spijt om het gemis, de eenzaamheid geen zin soms in de toekomst.
Fijn om te lezen dat ik niet de enige ben met deze rot gevoelens.
Helaas ik ben nog aan t begin.
Veel sterkte gewenst.Mo
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Eenzaam......
Iets meer dan een jaar geleden liet mijn man na 20j weten dat hij niet wist of hij mij nog graag zag. Na 2 maanden wilde hij plots een scheiding. Een jaar verder heeft hij 100keren de kans gehad om stappen te zetten voor de scheiding maar heeft hij ze nooit gezet. Steeds toen ik zei dat ik niet meer kon vroeg hij om te vechten en ging hij zijn best doen. Enkele weken geleden gingen we terug naar de relatie therapeute gaan. Om een vriendschap op te bouwen en dan samen te kijken of er iets kon groeien terug. Net voor we op de afspraak moesten zijn kwam hij ineens zeggen dat hij het toch geen kans meer wou geven. Hij vond het wel belangrijk om vrienden te blijven. Vandaag ben ik na herhaaldelijke leugens en omwegen te weten gekomen dat zijn collega, waarvan ik al langer vermoed dat ze iets hebben samen en die een vriendschap hebben opgebouwd hebben die veel verder gaat dan een gewone vriendschap of collega-band, is blijven slapen. Ze heeft ook gevoelens voor hem en ze willen het samen proberen. Onze scheiding en haar scheiding zijn nog geeneens rond. En 2 dagen geleden heeft mijn man nog gezegd dat hij helemaal geen relatie met haar wou en dat er geen toekomstplannen waren. Blijken nu allemaal leugens te zijn. Ik kan hier heel moeilijk mee omgaan. Ik zie het echt niet zitten dat zij de stiefmoeder wordt van mijn kinderen, ze heeft me nooit gelegen en zij behandeld mij heel onrespectvol. Ik loop rond met zelfmoord gedachten en heb geen idee hoe ik dit te boven moet komen. Ik vind het vreselijk om mijn kinderen te moeten missen op de momenten dat ze bij hem zijn. Ik kan niet aanzien hoe zij een leven opbouwen en ik er onderdoor ga bij elke nieuwe stap die zij gaan zetten. Ikweet niet wat ik moet doen om dit te boven te komenAnoniem-
Heel herkenbaar, dat gevoel. Ik voel met je mee. Het komt ooit goed, geloof daarin, zet door.
Da -
Jeetje.. wat ellendig en zo herkenbaar..
Maar inderdaad, je hebt er nu weinig aan maar wordt beter/anders.
Zoek goeie hulp! Dat heeft mij ook geholpen!
Sterkte!El -
jouw verhaal is het mijne
geen idee wie jij bent of je leeftijd?
misschien kunnen we samen die eenzaamheid oplossen..thea - Alle reacties weergeven...
-
ik hetzelfde, we haddeen alles doorstan, ik leerde haar kennen toen ze diep in schulden zat, we hebben alles netjes afbetaald, daarna kreeg ze kanker, we hebben alles doorstaan, ze werd afgekeurd en zat thuis, ik werkte 6 dagen per week. Ze ging in een therapie..."sacraal "en nog wat, daarna kreeg ze op sociale media vriendengroepjes van beetje spiritueel getinte dingen. Vervolgens vertelde ze me dat we uit elkaar groeiden en dat ik minder moest werken en moest veranderen, ik moest ook naar die therapeut. ben 2 keer geweest maar naar iemand die zijn hand op mijn borst legt en dan constant vraagt "of ik mijn hart zie", "je hebt een groot hart", en voel je de warmte van je hart". dat is niet mijn ding. enkele weken later vertelde ze mij dat ze weg ging en een scheiding wou aanvragen. Ik sloeg achterover, eerst kwaad toen verdrietig enz. Er was ook niks dat ik eraan kon veranderen. Ze wou weg. verbijsterd zit ik nu alleen in huis, betaal zorgtoeslag omdat ze een uitkering had,en zij leeft nu met haar volwassen zoon met een prima baan in een mooi appartement. ze leeft goed van mijn 6 dagen werken nu, ik vind vooral dat onterecht. ik lig krom van de kosten en omdat zij weg wil moet ik betalen....maar het is niet anders, ondanks alles zou ik er nog steeds alles voor over hebben om haar terug te krijgen. ik ben nu 58, we waren 20 jaar samen, 8 jaar getrouwd, en nu....de stilte is beknellend soms, het huis is een dood ding geworden. en dat al 3 maanden, ik wen er nog niet aan.
hans
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Hij kwam ineens met een vrouwelijke collega aanzetten
Twee jaar geleden kwam mijn man ineens met een vrouwelijke collega aanzetten. Woonde vlak bij ons in de buurt en hij kon goed met haar opschieten. Ik vond haar overdreven en aanstellerig maar omdat we weinig sociale contacten hadden en ik allang blij was dat er eens iemand kwam liet ik het toe. Mijn moeder waarschuwde me dat ik uit moest kijken maar ik was overtuigd van mijn man zijn liefde voor mij. Het eerste jaar vond ik haar echt niet leuk, maar ze infiltreerde zo in mn gezin ( palmde mn dochters in) en we werden vriendinnen. Ik ging met haar op vakantie en besprak alles met haar. Ook toen mn relatie niet zo lekker ging. Ze appte elke dag om te vragen hoe het ging, zei dat we wat er ook gebeuren zou vriendinnen zouden blijven en ze er altijd voor me zou zijn. We gingen een nachtje weg begin augustus met haar man , zij, ik en mijn man. Daar viel me op hoe close ze met elkaar waren. Zij dronk thee op een terras, zei dat ze die zo lekker vond en hij liep naar binnen en kost een hele zak thee voor haar. Ik vond het raar, zei er iets van en werd voor gek verklaard. Die nacht sliepen we ver uit elkaar in bed. Ik voelde me rot en onbegrepen. De volgende dag reden we terug,zette haar en haar man thuis af en gingen zelf ook naar huis. Daar sprak ik mijn man aan op zijn gedrag naar haar toe. Ik verbeelde me alles zei hij en we kregen woorden. Zij appte mij ondertussen of ik wel een leuk weekend had gehad. Ik vertelde dat het me pijn deed te zien hoe close zijn samen waren en dat hij het maar haar leuker leek te hebben dan met mij. Ze appte dat ik het verkeerd zag en of ze iets voor me kon doen. Ik zei dat ik het zou waarderen als ze met elkaar om zouden gaan als collega's en zij appte dat ze dat zou doen als dat beter was voor mijn relatie. Ik appte dat dat niks uitmaakte en toen appte ze dat ze dan ook niet inzag waarom ze dat moest doen. Ik reed naar mijn schoonbroer om ff iets te drinken. Bij binnenkomst vroeg hij of zijn broer bij haar was. Dus ik vroeg waarom hij dat vroeg. Toen vertelde hij dat ze daar de donderdag voor ons nachtje weg geweest waren en verteld hadden dat ze gevoelens voor elkaar hebben en samen verder willen. Vandaag zijn we 7 weken verder, de scheiding is in gang gezet en hij is al verschillende keren daar, op de bank zegt hij, blijven slapen. Hij komt bij haar tot rust en hij houdt nog wel van me maar niet meer op die manier. 32 jaar relatie waarvan 24 getrouwd naar de klote door een geile achterbakse nepvriendin 🤮
Deniesje-
Zeer herkenbaar verhaal!
Inez -
Denk niet dat Deniesje nog gaat reageren na 2 jaar (of langer)
En ondanks dat het niet leuk is het verhaal. Ik lees zo vaak dat het de schuld is van degene waar de partner mee vreemd gaat.
Het is de schuld van de partner zelf... Die gaat vreemd. (In dit geval die "vriendin" ook, maar de man is de schuldige )Newbee - Alle reacties weergeven...
-
Onderschat niet de inpakkende charmes van een getrouwde vrouw die van een getrouwde man van een andere vrouw hoort af te blijven. Zij is net zo fout als hij.
Deze twee kunnen in ieder geval "fijn" terugkijken op een "geweldige" start van hun relatie. Ik snap serieus niet hoe ze nog in de spiegel kunt kijken naar zichzelf.
Verliefd worden overkomt je. Vreemdgaan is een keuze en is helemaal nergens voor nodig.
Veel sterkte, Deniesje.Nina
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Mijn ex gaat nog met mijn kinderen bij mijn ouders op visite
Op eigen beweging heb ik de scheiding in gang gezet. We hadden een lange relatie en voor de buiten wereld leek het allemaal goed te gaan. Echt slecht hadden we het ook niet alleen waren we enorm uit elkaar gegroeid. Dit werd goed duidelijk in de Lockdown.
Hij heeft nauwelijks familie en mijn ouders en zus hebben aangegeven graag contact te houden. Dit juich ik toe omdat ik hun allen dit contact gun. Ik heb dus wel mijn huis verlaten, woon grotendeels alleen omdat mijn kinderen volwassen zijn en niet tot 50% bij hun moeder zitten gedwongen kunnen worden. Ook begrijpelijk, maar waar ik veel moeit mee heb is dat mijn ex met mijn kinderen bij mijn ouders op visite gaat en gaat eten. Is dit raar hoe vinden andere dit?
Dit wordt versterkt doordat ik dus veel moeite moet doen om mijn kinderen bij mij te laten komen, ondanks dat onze verstandhouding goed is.LolaLola 6Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
scheiding helemaal misgelopen
Hoi,
Ik wil mijn verhaal ook even kwijt...
Ik ben sinds februari dit jaar officieel gescheiden. Ik ben ongeveer 15 jaar in totaal met mijn (ex)man samen geweest. Wij waren een goed koppel, we waren samen goede ouders, maar wij leefden naast elkaar. Als moeder heb ik me altijd 1000 % voor onze 3 kinderen gegeven. De middelste is er eentje die momenteel extra wordt opgevolgd in een psychiatrisch centrum en ik moet toegeven dat dit een grote druk op ons heeft gelegd. Het was al jaren zo dat wij op relationeel gebied zo goed als niets meer aan elkaar hadden. Ik begon ook echt een burn out te krijgen van thuis en ik was steeds liever op mijn werk. Ik voelde me niet meer aangetrokken tot mijn man en op een bepaald punt begon hij erg raar te doen en mij te verstikken. Ik denk dat het een wanhoopspoging was van hem omdat hij zag dat het niet meer met me ging en ik me van hem begon af te stoten, maar het heeft het gewoon erger gemaakt. Je kan niet van niets naar alles gaan. Ik wilde op een bepaald punt echt wegvluchten uit onze relatie. Ik heb jammer genoeg uiteindelijk een scheve schaats begaan (ik vind het heel erg en ik schaam me daar om). Voor mij was dit het moment dat ik dacht.... nee... het gaat niet meer. Ik heb het hem opgebiecht en toen begon hij me nog meer te verstikken. Ik keerde me echt van hem af en ik verlangde meer en meer naar de persoon waar ik een scheve schaats mee was begaan. Op dat moment was er een vriendin in mijn leven die vanaf toen raad gaf aan mij en waar ik met mijn verhaal naartoe ging. Ik zei haar dat het mij niet meer ging, dat alles mij verstikte. Maar zij babbelde ook met mijn (ex) partner. Ze pushte mij bijna om niet meer door te gaan met mijn relatie en zei de dingen die ik toen eigenlijk niet nodig had. Uiteindelijk neem ik mijn beslissingen zelf en neem ik mijn verantwoordelijkheid daar voor op he.... onze scheiding werd in gang gezet, mijn ex vond het heel erg, maar zei er niets over. Hij babbelde niet met mij... wij bleven een lange tijd bij elkaar wonen, zonder te veel gedoe. Af en toe wel eens lelijke ruzie... er werd niets uitgepraat. Ik babbelde nog met de persoon waarmee ik was vreemdgeweest... mijn ex zat ook op tinder. Maar tussen ons bleef alles gewoon stilstaan... we zorgden voor onze kinderen. En in de tussentijd vertelde ik alles aan die vriendin, mijn frustraties, alles... Ik zag niet meer hoe ik samen iets kon hebben mijn ex. En ik dacht echt dat het goed was als we een tijd uit elkaar zouden gaan om te zien of we naar elkaar zouden kunnen terug groeien. We deden het goed als ouders, ik wilde het hem niet moeilijk maken. We maakten onderlinge afspraken dat we ervoor zouden zorgen dat we de kinderen samen zouden opvoeden, dat we het beste zouden doen voor hun. We regelden een akte bij de notaris, al was het niet de bedoeling om die zo te volgen aangezien we alles onderling wilden regelen. Ik had in die tussentijd een huis gekocht. Ik was stilletjes aan het verhuizen. En plots.... kwam ik er ineens achter dat mijn ex iets was begonnen met die vriendin die ik 100 % vertrouwde (ze was het afgetrapt bij haar partner). Ik vertelde haar alles... al mijn frustraties, alles waar ik mee zat en alles heeft ze tegen mij gebruikt. Achteraf kwam ik ook te weten dat ze alles over onze ruzies is gaan rondvertellen en heeft ze persoonlijke lichamelijke zaken over mij rondgebazuind. Mijn ex is zeer moeilijk beginnen doen, hij heeft al onze afspraken weggesmeten en heeft er momenteel een vechtscheiding van gemaakt. Zij heeft haar ex laten zitten, die heeft ze een jaar lang liggen slecht praten tegen vrienden van ons. Ik heb ook gehoord dat ze al maanden daarvoor mijn ex lag op te vrijen op feestjes enzo... en dit allemaal terwijl ik haar alles heb gezegd. Terwijl ik haar had gezegd dat ik hoopte dat we elkaar ooit zouden terugvinden. En nu is alles stuk voor iedereen. Ik zeg niet dat het niet fout is van mij dat ik ben vreemdgeweest, maar dat heeft echt niets meer te maken met alles wat zij met 2 hebben gedaan. Vanaf dag 1 zat ze al bij mijn kinderen , kocht ze verjaardagscadeaus, ze gaat nu al kleren kopen voor mijn kinderen... Haar kinderen gaan naar dezelfde school als de mijne... ze hebben met niemand rekening gehouden. Er zijn heel veel mensen boos op hun. En ik en haar ex krijgen dan maar de schuld dat wij hiervoor gezorgd hebben. Maar eigenlijk hebben zij een vriendengroep kapot gemaakt, haar ex was ook een goede vriend van ons. Het is één grote ramp en het zijn de kinderen die hier de dupe van zijn. Ik heb mijn ex nooit het leven willen zuur maken. Ik wou echt alleen het beste... voor mij was hij mijn familie en ik hechtte waarde aan het feit dat we samen kinderen hadden. Maar ik was geen goede partner voor hem... achteraf heb ik er spijt van dat ik niet meer moeite heb gedaan... vooral spijt en schaamte tov mijn kinderen. Deze zomer had ik er alles aan gedaan om hem terug te krijgen, maar ik denk dat het paniekreactie was. Alle acties die hij nu heeft gedaan laten gewoon weer zien hoe blind hij is voor alles en niet kan communiceren. En dat wil ik nooit meer in een relatie. waarschijnlijk ziet hij pas dat het fout is als het echt te laat is. En eigenlijk is het al te laat... er zijn vrienden van hem die liever niets meer met hem te maken willen hebben. Ik kan het ook niet vatten dat die vriendin dat heeft gedaan... ze heeft de zaken die ik over mijn ex vertelde ook gewoon tegen hem heb gezegd... ze lachte met mij bij andere mensen en in mijn gezicht was ze supervriendelijk. Dan zei ze ... nee Ella, het is geen goed idee dat je terug iets begint met je ex. Je moet het zus of zo doen... en dan plots dit... het is echt erg... want er zijn nu veel levens verwoest. Vriendschappen, families,... niets loopt goed... alles loopt mis. Het is echt dikke miserie.Anoniem-
zeer herkenbaar verhaal. Mijn verhaal is zo ongeveer hetzelfde. Ik vecht elke dag tegen het verdriet en de schuldgevoelens. Maar we moeten blijven geloven dat we hier op een dag sterker gaan uitkomen... Veel sterkte!
Marga - Alle reacties weergeven...
-
2 keer in scheiding gelegen met dezelfde vrouw , en uiteindelijk weer bij elkaar .
Op dit moment me ziek gemeld op het werk en ja ik kan mijn draai niet vinden .
De sfeer in huis is dramatisch ik voel me alleen gelaten en wordt ook niet geholpen .reactie van vrouw en ja kinderen het zijn jouw problemen.
De moed om iets te doen zakt nu goed in mijn schoenen .
FransFrans
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Hij ging 10 maanden lang vreemd
Hallo allemaal,
Ik zit midden in een scheiding met een man die tijdens ons huwelijk 10 maanden lang vreemd ging!
Na 13 jaar samen en 7 jaar getrouwd is dan uit elkaar moeilijk! Het word nog meer lastiger ... wij hebben 2 kids van bijna 7 en 10 jaar.
We proberen samen met onze advocaten eruit te komen om een goede regeling te komen voor hun! Hij wilt de kinderen alleen om het weekend en verzint allemaal smoesje om ze niet meer te nemen.
Eerst gaf hij zijn werk de schuld Omdat het onregelmatig was maar nu hij geen werk meer heeft zegt hij dat het te belastend is voor onze zoon om elke week naar zijn vader te gaan omdat hij afscheid nemen moeilijk vindt!
Nu zit ik mij zelf heel erg dwars! Laat ik het zo dat ze om het weekend gaan of ga ik naar de rechtbank toe om een betere regeling te komen??? Want aan de ene kant denk ik graag of niet hoor het is je eigen vlees en bloed en hij kan wel voor zijn nieuwe vriendin en haar kinderen zorgen en aan de andere kant denk ik lekker makkelijk om mij voor alles te laten opdraaien maar ik doe het graag met liefde natuurlijk.
Iemand tips ??? Ervaring ??? Ervaring met de rechtbank om een betere regeling te treffen?Anoniem 32-
Hoi,
Ik heb het zelfde meegemaak.
Mijn man heeft mjj maanden bedrogen met een ex collega en om het nog mooier te maken ben ik zwanger van ons 4 e kindjes…Anonieme - Alle reacties weergeven...
-
Voordat we elkaar als mensen helemaal zwart gaan maken... Zou het niet ook iets maatschappelijks kunnen zijn? De generaties voor ons hadden dit toch niet zo sterk? Er zit iets goed scheef volgens mij
Peter
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Voel me steeds rotter
Ruim twee jaar geleden,besloten uit elkaar te gaan omdat ik niet meer tegen de depressie van mijn man kon opboksen.20 jaar samen en 16 jaar getrouwd
Het heeft er toe geleid,dat ik troost zocht ik de drank.We hebben een dochter van 18 en is nadat ik mijn eigen huisje kreeg bij hem blijven wonen.
Geen problemen qua scheiding of zo.
Kreeg december vorig jaar een enorme terug val,miste hem en had enorm veel verdriet.Dat resulteerde,dat ik niet meer kon eten en in het ziekenhuis terecht kwam.
Hij had in de periode een soort van "rebound" en heeft het uitgemaakt omdat hij nog gevoel voor me had.
We hadden een keer afgesproken voor een pak koffie en toen ging het weer mis.Het vlammetje wakkerde weer aan en gingen verder.Wel met zijn ups en downs
Sinds we weer terug zijn van vakantie is het weer mis met zijn depressie,mij negeren,alle slechte dingen waren erweer.We woonden nog wel apart
Kon er niet meer tegen een klein flesje wijn
gehaald om weer iets te verdoven.
Na weer de zoveelste rare app,heb ik het uitmaakt.We hebben elkaar geblokkeerd en nu me steeds rotter.
Echt weer de liefdesverdriet.Het slaat me weer op de maag en kan weer niet etenKarenKaren 6Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Word nog een lange moeilijke weg
3 weken geleden ging hij gewoon weg. De avond ervoor had ik gezegd dat ik zo niet meer verder kon en wilde.
28 jaar geleden leerden wij elkaar kennen, nog nooit was ik zo verliefd maar toen werd mij al snel duidelijk dat hij een nogal stevige drinker was. Ik wilde dat niet als probleem zien, verliefd op de mooiste man van ons dorp en hij koos voor van mij.
Maar dat vele drinken liep nog wel eens uit de hand, vreemd gaan en dat vele malen. Ik heb het hem vergeven, ik wilde hem niet kwijt. Zo gingen er jaren voorbij en elke keer dacht ik wel dat het beter zou worden, dat hij minder zou drinken. Veel loze beloften waren er. De aandacht voor mij werd steeds minder, de aandacht voor drank en feestje steeds groter. We waren toen ongeveer 7 jaar samen. Een vriend van hem vertelde aan mij dat hij verliefd op mij was geworden. Ik was enorm in de war, kreeg geen enkele aandacht meer thuis en bezweek voor de mooie verhalen en aandacht. Ik heb het uiteindelijk opgebiecht. Mijn vriend schrok hier van en zou er alles aan doen om samen weer gelukkig te worden. Het ging een paar maand goed maar de drank won weer.
Toch kregen wij 2 jongens, maar het drankprobleem was er nog steeds. Ik stortte mij compleet op mijn jongens, zo vergat ik alle ellende. De jaren gingen voorbij en ik wilde niet inzien wat er eigenlijk gebeurde. Ik zorgde voor de kinderen en hij had zijn "drinkmomenten" er was totaal geen aandacht voor mij. En ja hoor daar was hij weer: de lieve vriend van vroeger. Hij wees mij er op dat dit echt niet kon, hij kon mij gelukkig maken. Weer was ik zwak, en heb er zoveel spijt van. Het was de aandacht, het gevoel van waardering die ik zo graag wilde. Achteraf, en dat is altijd zo makkelijk zeggen, had ik dit nooit mogen doen. Maar voelde mij zo ontzettend eenzaam, het gebeurde gewoon, het leek wel of ik totaal mezelf verloren was. Maar we gingen uiteindelijk in therapie, want we wilden elkaar niet kwijt. Ik in therapie, hij in therapie en samen in therapie. Wij gingen dit samen overwinnen. Hij zag in dat zijn drankgebruik echt niet langer zo kon. Dat was een paar maand, hij hoefde geen therapie meer en we kwamen er samen wel uit. Ik geloofde het .... Het vele drinken sloop er weer in.
Maar het laatste half jaar liep het zo vaak zo uit de hand. Hij ging naar een feestje, ik ging al niet meer mee, want op zo'n feestje negeerde hij mij gewoon en de trammelant bij het vragen of hij mee naar huis wilde, deed ik mezelf niet meer aan. Hij verkoos zelf de feestje boven zijn eigen gezin, mee naar de camping in de weekenden ging hij niet. Alcohol .. Dat was belangrijk. Als hij terug kwam van een feestje vond ik, maar ook mijn oudste zoon hem ergens, buiten op de oprit, op de veranda, onderaan de trap. Er was geen praten aan. En toen hij vertelde dat hij naar een festival ging maar was vergeten voor mij een kaartje te regelen. Wist ik dit kan niet meer, dit wil ik niet meer. Al die jaren had ik zo enorm gevochten, ik had verloren. Verloren van de drank. En ik wist dat ik ooit ging verliezen, maar wilde het niet inzien. Dacht elke keer : morgen wordt het beter.
De stress die dit jaren mee bracht, het werd me teveel. Elke week er tegen op zien dat er gedronken zou worden, een verjaardag, voetbaltraining, voetbalwedstrijden, feestjes ... Ik was gebroken.
En hij zei dood leuk: ach misschien wil ik ook wel niet veranderen.
Nu zit ik 3 weken met mijn jongens in ons huis en hij woont ergens anderd. ik had nog gehoopt dat hij ergens het licht zou zien, maar nee hij geeft alles op. Het huis, ons gezin. Alles geeft hij op, voor de drank. Dat doet zo ontzettend veel pijn maar weet ook dat de stress rondom het drinken weg is. Dat geeft rust. Maar voel me zo ontzettend alleen, ik heb alles in die 28 jaar opgegeven, mijn vrienden van vroeger zag ik al heel lang niet meer. De groep "vrienden" van de voetbal , voelden nooit als mij vrienden. Soms lijkt het wel dat mensen niet zien wat dat vele drinken voor een invloed heeft binnen een gezin. Ik heb dat ook vaak binnen mijn eigen huis gehouden, je schaamt je enorm. Terwijl iedereen ziet wat er gebeurt en niemand zegt of doet iets. Het dronken zijn op een feestje wordt door iedereen weg gelachen. Ach iedereen drinkt zoveel. Maar de vernedering en verdriet zag niemand. Nu moet ik weer verder, met mijn super lieve puberjongens. Nu zij groter zijn zin zij ook hoeveel verdriet het mij heeft gedaan. Maar zie ook hoeveel verdriet hun vader hun heeft aangedaan. Ik dacht altijd ik moet mijn gezin bij elkaar houden,maar weet niet of ik daar goed aangedaan heb. Ik weet dat ik sterk ben, heb tenslotte ruim 25 jaar gevochten tegen iets waar eigenlijk geen gevecht tegen mogelijk was. Ik heb verloren, maar heb ook geleerd dat het nu tijd wordt om voor mezelf te kiezen. Het word nog een lange moeilijke weg.Trice-
Ik heb echt respect voor jou ! En ik herken het hoe gaat het nu met je? Je doet het goed don’t give up
Liz -
Hoi Trice,
Hoe is t met je? Ik zou graag in contact met je komen.
Groet,
BiancaBianca -
Hoi lieve lotgenote,
Ik ben 18 jaar aan het moederen geweest voor een onvolwassen alcoholist die van stiekem drinken, stiekem roken en vreemdgaan, een levenswerk maakte. Komend uit een slecht huwelijk met twee kleine kinderen, werd ik verliefd op z'n lieve, zorgzame karakter. De leugens nam ik voor lief, ik geloofde alles wat hij beloofde. Ik was afhankelijk en verloor mezelf helemaal. Met een lichaam dat erg veel gezondheidsproblemen had, van kinds af aan, was ik in toenemende mate afhankelijk van mijn man. Hij hielp in het huishouden, maar zat ook altijd op z'n mobiel. Ik heb af en toe per ongeluk een berichtje onderschept, waarin hij weer één of andere trien, vaak zelf ook getrouwd, schunnige voorstellen deed en vertelde dat hij van haar hield. Ook werd hij gewelddadig door de drank. En toen ik op een dag z'n leugens niet geloofde, heeft hij mij aangevallen en tegen een eiken kast gekwakt. Met een gapende hoofdwond en enorm veel bloedverlies naar het ziekenhuis gebracht. Hij opgepakt. Godzijdank waren m'n dochters niet thuis. Ik liegen over de oorzaak, weigerde aangifte te doen. Vond het zo erg voor m'n man dat hij in de gevangenis zat... Alles ging van kwaad tot erger... En ik kon geen kant op, ziek als ik was, geen geld, geen sociale contacten, werd verwaarloosd, misbruikt, voorgelogen, en verlaten...
Ik weet dat ik blij moet zijn dat ik van hem af ben... Maar ik mis hem en ben in een constante staat van paniek. Mijn dochters zijn blij dat hij weg is. Maar ik vind het idee dat hij nu bij z'n vriendin zit afschuwelijk moeilijk te verteren.
Ik moet hier doorheen, maar hoe...Herma - Alle reacties weergeven...
-
Hi
Ik herken mezelf zo in jouw verhaal, zou graag met je in contact komen
Vr grMonique
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
'Gelukkig gescheiden' dan toch utopie?
'Gelukkig gescheiden' dan toch utopie?
Ik ben 4 jaar gescheiden met Erik. Tot nu toe, mogen we beiden trots zijn! We houden goede contacten, hebben nog wekelijks een bijeenkomst om de opvoeding van onze kinderen op elkaar af te stemmen, en kunnen ons beiden vinden in de nieuwe relatie van de ander.De kinderen lijken niet te lijden onder de scheiding. Ze zeggen zelfs dat ze zien dat mama en papa gelukkiger zijn nu.
Toch stonden Erik en ik vorige week voor een moeilijke beslissing. Onze zoon heeft ADHD. Eriks huisarts stelde voor om hem rilatine te geven. Erik ging meteen akkoord met de visie van de dokter, ik niet.Ik vind Bram te jong om al medicatie te moeten nemen. Het lijkt erop dat zowel Erik als ik ieder bij onze gedachten gaan blijven. Tot nu toe hebben we er rustig over kunnen praten en begrijpen elkaars visie, maar blijven toch strikt bij onze eigen mening.
De laatste weken merk ik dat Erik het onderwerp vermijdt. Ik wil hier geen ruzie over, maar moet ik dan toegeven omdat ik geen ruzie wil? Ik hoop zo ons 'gelukkig gescheiden' te kunnen verderzetten...
Anoniem- Alle reacties weergeven...
-
Tip:
Ritalin remt de groei.
Ik heb er spijt van de wij onze zoon dit medicijn hebben gegeven.
Concerto is overigens helemaal troep.Georg
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Vechtscheiding over geld
Hallo allemaal,
Heeft iemand zin/tijd/puf om met mij contact op te nemen om ervaringen uit te wisselen.
Mijn man haalt achterbakse streken uit om te voorkomen dat we financieel eerlijk moeten delen. Met het gevolg dat we richting een vechtscheiding gaan...terwijl we ook nog een jong kind hebben.
Helaas ben ik tijdens ons huwelijk in een sociaal isolement terechtgekomen en kan met weinig mensen hierover praten...
Met wie kan hierover ervaringen uitwisselen?
Een luisterend oor zou mij heel goed doen en ik kan zelf ook een luisterend oor bieden.Jasmijn-
Goedemiddag Jasmijn,
Het is altijd fijn om ervaringen uit te wisselen, hoe zou je in contact willen komen?
Mvg,
PeterPeter -
Hoii Jasmijn,
Je kan mij op naam vinden en een bericht sturen op gezichtsboek
GroetjesSreii -
Wat herken ik veel in jouw verhaal. Wil graag eens met je praten.
I -
Wat herken ik veel in jouw verhaal. Wil graag eens met je praten.
I -
Hoi Jasmijn,
Vervelend om te horen dat je in scheiding ligt. Ik ga momenteel ook door een scheiding met 4 kinderen. Ik bied graag een luisterend oor. En tevens heb ik daar zelf ook wel behoefte aan ( - :Mike -
Ik heb precies het tegenovergestelde, mijn vrouw vond dat ik alles moet betalen, gevolg vechtscheiding met geweld, naar mij toe, het geluk komt je toe, niet negatief bedoeld in jouw geval, maar de RVDK kiest ten egale tijden voor vrouw en kind.
Mede door NUBID berekening ga je er goed uitkomen.
Het is verschrikkelijk voor jouw en je kind. Ik hoop dat je vrienden hebt om je heen , die je steunen.
Dat is het enige wat mij ook op de been houd tot nu toe.
Ga voor je kind, deze is het mooiste goed wat je hebt.
Zoek een goede advocaat.
Geen man of in mijn geval vrouw heeft het recht om de ander kapot te maken.
Mvr gr TonAntonius -
Wat herken ik veel in jouw verhaal. Wil graag eens met je praten.
I -
Hoi Jasmijn, mijn verhaal nr 137 lijkt wel wat op jouw verhaal. Ik weet niet zo goed hoe het werkt, maar zou graag met je in contact komen
Jeanette -
Jasmijn,
Het gebeurd je waar je bij staat. Je valt in het ongeloof en dat het andere.
De streken hier gaan heel ver, ik luister naar jeOhnee! -
Help! Hier ook geniepige manipulatie en onrecht. Financieel met helemaal leegtrekken waar mogelijk. Soms last van onbestemde verdrietige gevoelens waar ik geen raad mee weet. Met wie kan ik praten, wie staat er open voor mijn verdriet en verhaal. Durf vriendinnen maar beperkt te belasten in het kader heb je haar weer.. En zij hebben geen ervaring. Eenzaam soms..
Anoniem vrouw - Alle reacties weergeven...
-
Hallo, ik ken de eenzaamheid. Ik zit momenteel in een echtscheiding. Na 22j samen en 18 j getrouwd. Heb uit deze relatie 2kids mijn dochter is bijna 16j en mijn zoon bijna 19j.over dag val het mee.maar avond en wekend in een leeg huis zitten is zwaar en familie heb ik niet echt. Vraag me af hoe ik moet opnieuw beginnen. Ben 46j.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Verlieft op een vrouw die 5 kinderen heeft
Ben al paar jaar verlieft op een vrouw die 5 kinderen heeft. Nu is het zo dat ze gaat scheiden van hem. Ze mag mij ook graag. Echter ben ik zelf ook getrouwd en twee kinderen en hou niet van mijn vrouw. Hoe kan ik hiermee omgaan. Vriendschap is ook goed hoor maar dan wel ++ weet gewoon niet meer. Slapeloze nacht.Max-
Helemaal geen sympaty, ziek is mijn opinie
Christof -
Als je houdt van je kinderen, ga je naar je huidige vrouw toe en neem je haar mee naar een therapeut en ga je haar diepste kern leren kennen en laat je jouw diepste kern en verlangens zien. Het zal je verbaast staan hoeveel ze voor je over heeft. Het red je emotionele welzijn van je kinderen en je leert ze dat liefde overal te vinden is. Die vrouw van 5 kinderen moet jouw voorbeeld zijn om het anders te doen. Scheiden is nog meer lijden!!!!
Anna -
Soms is de koek gewoon op Anna
investeren in een vrouw die niets beantwoord gaat
je relatie van kapot . Het is water naar de zee dragen
een vrouw die de kinderen altijd op een zet en je het gevoel geeft een van de kinderen te zijnRobert - Alle reacties weergeven...
-
Precies, soms is het gewoon op maar hey, men gebruikt de kinderen als excuus om maar niet verlaten te worden. Liefde is niet overal te vinden en nee je blijft niet bij iemand omdat diegene veel voor je over heeft. Waar je op doelt Anna is geen liefde maar ruil handel, “ ik doe dit voor je dus je moet van me houden, ik heb dit voor je over zie je niet dat ik van je hou.” Liefde is puur, onafhankelijk en niet afhankelijk, een gevoel dat je niet creëer door dingen voor een ander te doen. Want als je vandaag stop met wat je voor een ander doet of hoeveel je voor een ander overhebt, is die liefde daarmee klaar? Je leert je kinderen de soort liefde wat altijd afhankelijk moet zijn van wat een ander voor ze overheeft. Liefde is zeker niet bij elkaar blijven vanwege de kinderen.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Het was absoluut hartverscheurend
Hoi, mijn naam is Sophie. Ik ben een jonge vrouw van 34 en heb twee schattige kindjes. Ik ben vorig jaar in juli gescheiden van de man van mijn leven. We waren 12 jaar samen waarvan 8 jaar getrouwd. We hadden de laatste jaren te veel hooi op onze vork genomen en we zijn elkaar volledig verloren in de strijd. Het was absoluut hartverscheurend. Ik heb nu het gevoel dat het de verkeerde keuze was. Maar ik moet verder, ik weet alleen niet hoe.Sophie-
Ik herken het.
Vooral het schuldgevoel naar de kinderen. Zomervakantie ook zo vreselijk nu.
Ik weet ook niet hoe voel me ook zo verlorenLisa -
Zo herkenbaar. Continu schuldgevoel of je kinderen missen als ze er niet zijn.
Veel sterkte voor jullie beiden.Nina -
Sorry, maar jullie trouwden ik denk daar was een belofte of goede en slechte tijden, te veel hooi prima (of niet), maar jij hebt een belofte gemaakt (ook jou man overigens).
Waarom niet loyaal FULL voor jouw man, jullie zijn getrouwd, wat is het met mensen tegenwoordig, een belofte met trouwen moet iets betekenen.Christof - Alle reacties weergeven...
-
Wil iemand Christof verwijderen van deze site.. iemand afzeiken die het al zo moeilijk heeft met een scheiding zit niemand op te wachten..
Go home ChristofBla
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ze was mijn jeugdliefde en inmiddels ook de moeder van mijn twee lieve kinderen
16 januari 2020, het is bijna 3 jaar geleden nu dat de grond onder mijn voeten wegzakte. Met de woorden ‘ik wil niet meer’ maakte ze duidelijk dat het over was. Zoals ik haar ken zonder enige twijfel en recht op haar doel. Iets wat ik altijd bewonderde in haar werkte nu tegen mij. We waren 22 jaar samen en daarvoor eigenlijk ook al verliefd/bevriend. Ze was mijn jeugdliefde en inmiddels ook de moeder van mijn twee lieve kinderen. Onze relatie liep al enkele jaren niet meer goed, ik voelde het soms uit mijn vingers glippen, maar wist niet hoe ik het moest keren. Maar onder die laag van ruzies en frustraties voelde ik onvoorwaardelijke liefde voor haar. Had altijd het gevoel dat het weer goed zo komen als het allemaal wat rustiger werd met werk en kinderen. We hadden een heel druk sociaal leven en deden bijna niets meer samen. Vrienden blijven was direct heel moeilijk omdat ik heel veel pijn en verdriet voelde en zij direct ogenschijnlijk zonder veel emotie verder ging met haar leven. Ik ging enkele dagen later naar mijn beste vriend om te vertellen wat er was gebeurd, toen ik daar zat voelde het helemaal niet goed, zijn reactie was vreemd en ik voelde afstand. Ik heb op de avond dat ik hoorde van mijn ex dat ze wilde scheiden direct gevraagd of ze gevoelens had voor hem, maar dat ontkende ze. Mijn gevoel zei dat het wel zo was, alle signalen waren er. Enkele maanden later kwam het nieuws dat ze een relatie hadden, ik was er helemaal kapot van, een mes in mijn rug van twee mensen die belangrijk voor mij waren. Door deze ontwikkeling is ons contact niet meer goed, en dat doet me veel pijn, maar mijn ex begrijpt totaal niet hoeveel pijn ze me heeft gedaan met deze beslissing. Ook mijn sociale leven is flink onder druk komen te staan omdat ik op elke feestje geconfronteerd wordt met hen samen wat uiterst pijnlijk is. Ondanks alles voel ik nog steeds liefde voor haar en wil dat gevoel ook niet kwijt, ze is tenslotte ook de moeder van mijn kinderen. Ik hoop dat het contact verbeterd in de toekomst dat zou ik heel fijn vinden, vooral ook voor de kinderen. Het is nu 3 jaar geleden en het gaat weer een stuk beter, maar het verdriet zit nog heel diep. Ik had graag oud willen worden met haar.EdwinEdwin 5Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Mijn man is een grote ego�st
Ik zou zo graag willen scheiden. Mijn man is een grote egoïst, doet alleen wat hij leuk vindt, slaapt tot de middag, gaat werken met een stok achter de deur ....en uiteraard wil hij niet scheiden, als het ter sprake komt, wordt hij altijd erg agressief. Ik weet dat hij het mij en de kinderen moeilijk zal maken dus tolereert ik hem maar. Zolang alles loopt zoals hij wil, gaat het goed. Soms droom ik dat hij gestorven is, echt erg, daar voel ik me dan erg schuldig over .. maar de vrijheid die ik dan voel. ...Anna- Alle reacties weergeven...
-
Hier net hetzelfde. Mijn man is ook met momenten erg agressief, en dan weet ik dat ik moet opstappen maar hij maakt mij zo bang ...en op hulp vertrouw ik niet .
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik ben nu echt 3 maanden aan het strijden
We zijn 17 jaar samen waarvan 12 jaar getrouwd.
Na ons trouwen kregen we 2 jaar later een autistische tweeling, 2 jaar later een dochter met klompvoetjes (dit is gelukkig goed gekomen).
Nu zijn de jongens 10 jaar en aan het puberen, ons dochtertje is 8 jaar doet het goed onder omstandigheden en is gelukkig een pientere meid.
Nu op het moment ga ik als vader door een hel, mijn vrouw is vreemdgegaan met een vrouw waar ik ben achtergekomen en heeft nu geen contact meer hiermee.
Maar mijn vrouw geeft aan dat ik haar tekort ben geschoten in de afgelopen 8 jaar en dat ze me genoeg heeft aangegeven dat ik er wat mee kon doen, sommige dingen kan ik mee inkomen maar ik werk full-time en als ik thuis kom neem ik het stokje over tot aan bed daarbij neem ik de jongens na eten ook mee voor een 2 uurige wandeling.
Ik heb in dit verhaal mijn vrouw vergeven voor het vreemd gaan maar dit is omgeslagen naar verwijten naar mij toe dat ik haar te kort ben geschoten.
Ik heb haar verteld dat ik probeerde haar in de jaren te ontzorgen en ik ook mentaal en geestelijk erdoorheen zit, daarbij komt ook dat mijn vrouw niets in het huis doet ook deze taken neem ik op me, voor lief.
Ik ben nu echt 3 maanden aan het strijden om heer terug te winnen maar zij wil scheiden ook al geef ik aan dat het twn koste gaat van de kinderen en wij onze relatie kunnen redden met therapie.
Ze is veel bezig met haar uiterlijk en wil veel naar evenementen toe en ik mag niet bemoeien met haar.
Ik heb haar aangegeven dat ze in een midlife crisis zit hoe ik alles ervaar, en dat hulp zeker goed zal doen.
Ik ben echt gekleineerd en vernederd en nog geef ik om haar omdat ik weet wat er speelt.
Ik ben ook echt bang ondanks de co-ouderschap straks dat we de jongens gaan verliezen.
Vreemd genoeg heb ik nog recent intimiteit gehad na 3 maanden en vroeg haar hoe nu verder?
En krijg een antwoord ik twijfel aan bepaalde dingen maar geef niet aan wat.
Wij hebben over 3 weken afspraak met de mediator (na de vakantie met gezin).
En ik gaf aan bedenk goed wat we nog kunnen redden en wat voor hel we tegemoet gaan als de scheiding doorzet.
Ik hoop op het beste maar mijn vrouw is in de tussentijd een 1 ling geworden en praat met niemand.
Dat is moeilijk en ik weet dat als we gescheiden zijn dan zal ze de waarheid en werkelijkheid zien.
Maar dan is het kwaad al geschiet.
Maar nu hoe ikner in staat zou ik het nog overwegen het nog een kans te geven omdat ik om alles geef.Verwarde vader- Alle reacties weergeven...
-
Zo herkenbaar 😞 mijn man is vreemdgegaan met een man
Anna
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik denk na over scheiden...
Ik denk na over scheiden...
Mijn man heeft Gilles de la Tourette. De tics op zich vind ik niet zo erg, ik vind het wel erg voor hem natuurlijk! Maar ik heb het meest last van de woedeaanvallen, het schelden tijdens stressmomenten en eigenlijk alles aan mij overlaten. .omdat hij zich moeilijk kan controleren bij vreemde mensen,..We hebben 2 kinderen en sinds hun geboorte nam ik alle zorg op mij, ook omdat mijn man vaak depressieve periodes heeft omwille van Tourette. Zo heeft hij ook vaak nachtmerries waarvoor hij mij dan in de nacht wakker maakt. Door al dit zorgen voor .( want zo voel ik het momenteel), werken en proberen goed voor de kinderen te zorgen, ben ik op ..en zit ik momenteel thuis, waar ik me erg slecht bij voel. Ik kan ook minder en minder om met de symptomen van Tourette, iets waar mijn man natuurlijk niets aan kan doen. Ik hou nog van mijn man maar niet meer van Tourette ... De psychiater waar mijn man ooit bij ging, zei niets aan te doen, gewoon mee leren leven ..wel dat lukt ons dus niet 😞Sylvia- Alle reacties weergeven...
-
Ik ben geen psychiater, maar jij bent getrouwd, jij hebt een paar kinderen, jij hebt beloftes gemaakt (ook jouw man). Goede/slechte tijden, kun jij echt kiezen.
Sorry geen empathie (jij hebt gekozen)Christof
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Het ging toch juist zo goed?
Dinsdag 16 februari was de dag dat mijn ex mij mededeelde dat zij wilde scheiden van mij, mijn wereld stortte in. Zoveel vragen kwamen er in mijn hoofd op, waarom? Het ging toch juist zo goed?
5 jaar geleden (Reeds 15 jaar samen) heb ik in een paniek aanval een dreigende houding ingenomen naar mijn ex, was mijn kind kwijt en die had zij zonder het tegen mij te zeggen meegenomen. Ik was in gesprek met een collega en dat duurde te lang, waardoor mijn dochter haar moeder appte dat ze honger had.
Toen ik haar dus niet kon vinden, belde ik mij ex op, die mij verweet dat ik eerst aan mijn dochter had moeten denken en naar huis moest komen en dat zij haar al reeds opgehaald had.
In blinde woede ben ik toen naar huis gereden en explodeerde het allemaal en maakte ik de grote fout, ik nam een dreigende houding aan ten opzichte van mijn ex en hiernaast ook nog de fout dat ik mijn dochter hiervan de schuld heb gegeven van dit alles.
Dit heb ik toen tot kalmeren kwam, zelf dan ook zeer kwalijk genomen en meteen actie ondernomen door in Therapie te gaan volgen bij een Forensische Psycholoog, waar eigenlijk alleen maar verplichte gewelds delinquenten bij zaten.
De therapie heeft mij enorm geholpen en sindsdien is het dan ook niet meer voorgekomen en ben ik altijd rustig blijven praten. 2x is het gebeurd dat ik ben weg gelopen omdat het teveel werd, maar schijnbaar is deze 2x mij noodlottig geworden......
De angst bleef bij de kinderen en mijn vrouw, zij durfde niets meer te zeggen tegen mij. Mijn vrouw werd ongelukkig, was zich zelf niet meer, mijn dochter zat met problemen en durfde deze niet meer uit te spreken... en het ging van kwaad tot erger......
Dieptepunt was dat mijn dochter zich geen uitweg meer wist en zich zelf begon te snijden, een grote roep om hulp. Gelukkig heeft een vriendin naar mijn dochter geluisterd en dit gemeld aan school en wordt zij nu hieraan geholpen.
Ongelukkig doordat hierdoor uiteindelijk toch mijn relatie kapot is gelopen...., dacht het allemaal goed te doen, maar juist niet. De ene fout in 20 jaar heeft ervoor gezorgd dat het klaar is en wat mis ik alles en iedereen!
Nu 2 weken later is de pijn nog net zo erg, wat moet ik doen, hoe ziet de toekomst eruit? Alleen in een huisje? Wie wil er nu met mij iets gezelligs doen? Tinder geen likes, op Facebook geen reacties of iets dergelijks en whats app blijft stil, niemand behalve mijn ouders....FrankFrank 5Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik geloofde alles wat hij beloofde
Hoi lieve lotgenoten. Ik ben 18 jaar aan het moederen geweest voor een onvolwassen alcoholist die van stiekem drinken, stiekem roken en vreemdgaan, een levenswerk maakte. Komend uit een slecht huwelijk met twee kleine kinderen, werd ik verliefd op z'n lieve, zorgzame karakter. De leugens nam ik voor lief, ik geloofde alles wat hij beloofde. Ik was afhankelijk en verloor mezelf helemaal. Met een lichaam dat erg veel gezondheidsproblemen had, van kinds af aan, was ik in toenemende mate afhankelijk van mijn man. Hij hielp in het huishouden, maar zat ook altijd op z'n mobiel. Ik heb af en toe per ongeluk een berichtje onderschept, waarin hij weer één of andere trien, vaak zelf ook getrouwd, schunnige voorstellen deed en vertelde dat hij van haar hield. Ook werd hij gewelddadig door de drank. En toen ik op een dag z'n leugens niet geloofde, heeft hij mij aangevallen en tegen een eiken kast gekwakt. Met een gapende hoofdwond en enorm veel bloedverlies naar het ziekenhuis gebracht. Hij opgepakt. Godzijdank waren m'n dochters niet thuis. Ik liegen over de oorzaak, weigerde aangifte te doen. Vond het zo erg voor m'n man dat hij in de gevangenis zat... Alles ging van kwaad tot erger... En ik kon geen kant op, ziek als ik was, geen geld, geen sociale contacten, werd verwaarloosd, misbruikt, voorgelogen, en verlaten... Ik weet dat ik blij moet zijn dat ik van hem af ben... Maar ik mis hem en ben in een constante staat van paniek. Mijn dochters zijn blij dat hij weg is. Maar ik vind het idee dat hij nu bij z'n vriendin zit afschuwelijk moeilijk te verteren. Ik moet hier doorheen, maar hoe...Herma- Alle reacties weergeven...
-
Beste Herma,
Ik lees uw verhaal, ik voel je pijn...ik kan je enkel zeggen dat die man het niet waard is. Je dochters zijn het waard om de goede keuze te maken, wat je allemaal hebt meegemaakt wens je toch je dochters niet toe, als je antwoordt 'neen' is. Wel dan ben je zelf ook meer waard. Die nieuwe vriendin zal het ook rap beu worden hoor of ze neemt ook genoegen met weinig. Zorg voor jezelf, wees een moeder voor jezelf. Wat doe je graag, wat wil je graag. Doe het! Maak jezelf mooi, wat je uitstraalt zal je ook aantrekken. Geloof me, ik zit in een soortgelijke situatie., maar ik vergeet nooit om van mezelf te houden. Ik ben het waard en mijn 4 kinderen ook. Laat die vent. Hij zit daar nu in dezelfde zetel op dezelfde gsm uit dezelfde pint te drinken, met anderen de chatten, hij is niet in staat om te veranderen.
Hou je goed.Sofia
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik lig in scheiding
Na 3 jaar huwelijk en 10 jaar samen, ben ik op 27 jarige leeftijd moeder van 2 kindjes en lig ik in scheiding.
Iedereen keek tegen ons op, zo jong, 2e koophuis en 2 prachtige jongens. Helaas schijn bedriegt.
Er is zoveel gebeurd maar de genadeklap was het moment dat ik erachter kwam dat hij al 2 jaar contact heeft met een andere dame. Nadat ik hem confronteerde en zei dat hij koest kiezen of contact met haar en huwelijk voorbij of het huwelijk zonder haar dacht ik dat het tij zou keren.
Helaas. Terwijl hij al 2 weken weg was voor werk moest hij een dag langer op zijn werk blijven. Daar zat ik met een baby van 16 weken en een peuter van 2,5. Helaas kwam ik er pas maanden later achter dat hij met haar afsprak.
Leugen Op leugen volgen. Ik wil nog steeds eigenlijk niet scheiden, echter is er geen andere gezonde optie meer voor de kindjes niet en voor mij niet. Het vertrouwen is weg.
Zo pijnlijk, nu de angst of ik het wel 'alleen' met de kindjes red. Onzekerheid hoe de toekomst er uit gaat zien en boosheid hoe hij me dit aan kon doen terwijl ik het was bevallen.
Maar voor de kindjes strijdt ik voor een normale omgang....Marjolein- Alle reacties weergeven...
-
Ik herken me ook ons dit verhaal. Ben 2,5 jaar getrouwd en 5 jaar samen. 6 weken geleden bevallen van ons tweede kindje. 2 weken na de bevalling gaf mijn man aan te willen scheiden. Hij heeft gevoelens voor een ander en wil doen waar hij zin in heeft en wat hij wil. Hiermee loopt hij naar mijn idee weg van zijn verantwoordelijkheden. Ik voel me leeg en gebroken en sta op stand overleven. Ik moet door voor mijn twee kinderen. Dat is zwaar.
San
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Zou het liefst weer een gezinnetje hebben
Hoi allemaal,
Tja ik ben ook gescheiden sinds februari dit jaar.
Na aantal jaren langs elkaar geleefd te hebben, door omstandigheden die te lastig zijn om zo even uit te leggen.
We hebben 1 zoon van 8 jaar die moest huilen toen we het vertelde de avond voor sinterklaas.
Wat natuurlijk heel veel pijn deed voor alle drie.
De maanden gingen voorbij samen in een huis.
Op 18 maart kreeg ik bericht dat we een huisje toegewezen kregen.
Ik was nog nooit zo blij geweest.
De weken van klussen zijn aangebroken en ga te keer als een gek.
Alles lijkt goed te gaan en eindelijk zou ik rust krijgen!
Nou we zitten nu in juli en mijn leven is ondraaglijk!
Weet niet meer wat goed en slecht is, ben bang als mijn kindje terug komt van papa, met de gedachte hoe zal hij zijn, zal hij goed slapen, want dat doet hij niet.
Krijg gewoon afentoe flinke paniekaanvallen en zou dan willen dat ik er niet meer was, dat ik de pijn van het unknown niet meer hoef te voelen.
Waar we wonen voelt als een zwart gat. Is absoluut niet Mn thuis.
Ik kan me alleen nog concentreren op op stap gaan , verliefd zijn, en verder doet alles pijn!
Thuis zijn met mijn zoontje is ook heel moeilijk.
Ik heb een vriendje maar voel me zo ontzettend eenzaam en vraag me vaak af kan ik dit wel?
Zou het liefst weer een gezinnetje hebben.
De zon schijnt maar voel me zo klote.
Groet suzanSuzan- Alle reacties weergeven...
-
Wat een onzin, jij hebt een vriendje?? Ik heb een hekel aan scheiden (dat is voor leven (??)). Iedereen heeft problemen.
Scheiden waarom (OK een belofte, maar in Nederland dat betekent niets?)
Ik ben getrouwd voor meer dan 20 jaar en natuurlijk we hebben problemen (als anderen), loyaliteit is belangrijk en vriendschap. Mijn vrouw zorgt echt goed voor mij (ik ben niet in de beste conditie), mijn hoofd is nog wel goed. (balans)
Ik zou dat slecht vinden dat mannen (of vrouwen) een relatie stoppen als de partner heeft Alzheimer/Dementia etc
Ik heb een hekel aan die posts die negatief zijn (beslissing is genomen (goede en slechte tijden) Jullie zijn getrouwd en belofte gemaakt (wat betkend dat)Christof
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Wraak
Als je als gescheiden vrouw wil wraak nemen op je ex man doe dan het volgende:
Stel je krijgt een zware inspanningsverplichting opgelegd door de rechtbank en je hebt geen zin om in je eigen inkomen te voorzien.
Dan doe je gewoon 2 jaar een burn-out. Dan laat je je na die 2 jaar afkeuren en ga je tot je pensioen op een uitkering leven aangevuld met je partneralimentatie.
De rechtspraak en het UWV zullen je daar bij helpen want de rechter gaat toch niet op de stoel van de bedrijfsarts zitten en het UWV is heel makkelijk te manipuleren,Doet er niet toe-
Wat ben je toch gewoon zielig. Ik heb medelijden met je ex man. Terecht dat hij van je is gescheiden! Laat je svp onderzoeken want je bent echt niet goed in je hoofd! Triest!
Anoniem -
Vreselijke vrouw
Christof -
Het uwv is helemaal niet zo makkelijk te manipuleren. Je wordt echt niet afgekeurd op een burn-out. Ik en ook naasten die ik ken, hebben langdurig serieuze ziekten, maar het uwv keurt niet zomaar (volledig) af. Ook al heb ik officiële diagnoses. Dan moet je wel bijna op je doodsbed liggen.
Anoniem -
Door zulke vrouwen zijn er zoveel scheidingen tegenwoordig. Duidelijk dat je geen graantje zelfrespect hebt of respect verdient. Maar weet één ding, wat je een ander aan doet. Zal terug komen op een onverwacht moment. Karma bestaat echt!
Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
Vreselijk
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik zou graag willen scheiden
Ik zou graag willen scheiden op een goede manier maar mijn man wil niet van scheiden weten. We kennen elkaar 20 jaar met de nodige ups en downs. We hebben 2 kinderen die achter een scheiding staan want zonder mijn man in huis is het veel rustiger. Mijn man beweert echter altijd dat hij kan veranderen maar tot nu toe kwam altijd alles bij mij terecht. We zijn een tijdje uit elkaar geweest en dat was een zalige tijd maar nu wil hij terug een gezin vormen want we zijn nog niet officieel gescheiden. Hij wil het terug proberen. Ik voel me hier erg onzeker over en heb schrik dat hij terug alle aandacht zal opeisen
Waarom moet hij zo verdomd moeilijk doen, ik heb al eens gehoopt dat hij iemand anders zou leren kennen en minder afhankelijk zou zijn van mij. Ik wil een goede verstandhouding blijven hebben omwille van de kinderen maar eigenlijk wil ik dat hij verder zijn eigen leven leidt.AnnAnn 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik vind de uitkomst van mijn scheiding zo oneerlijk
Ik vind de uitkomst van mijn scheiding zo oneerlijk. Uit die machteloosheid kan ik er makkelijk boos om worden.
We hadden het heel ouderwets ingericht: Zij thuis met de kinderen, ik werken. We deden beiden waar we behoorlijk goed in waren en het ging erg voor de wind. Maar je groeit wel uit elkaar.
Haar bloed zweet en tranen zit in de kinderen, familie en de sociale contacten. Dat gaat het meeste naar haar.
En mijn bloed zweet en tranen zit in het huis, pensioen en overige bezittingen. Dus dat dan het meeste naar mij? Zo werkt dat dus niet. Ik moet wel alles delen, en haar nog gaan ondersteunen ook.
Als je ziet dat 70% van de scheidingen wordt aangevraagd door vrouwen, dan is het wel een beetje doorgeslagen. Want dat hoge percentage wordt mogelijk gemaakt door mannen die flink benadeeld worden. De campings in dit land zitten vol met gescheiden mannen, niet met gescheiden vrouwen.Willem-
Ik herken je probleem. Ik zit er ook mee. Financiele problemen en bijkomend alcoholisme.. Niet opgeven
Kathy -
behoorlijk egoïstisch.
heb je er ooit aan gedacht dat je vrouw het medemogelijk heeft gemaakt zodat jij kon werken?
dat je huis gepoetst was , je kinderen verzorgd.
ouder ben je 24/7 en na een werkdag zit de plicht er voor de meeste mannen op in hun hoofd.
weet je ga lekker co ouderschap aan .. ga jij de helft minder werken en je ex vrouw ook een helft erbij.. kan ze naast de zorg voor de kinderen zelf wat opbouwen en eindelijk genieten van 50% meer vrije tijd dan met jou... en jij succes met een halve baan en de zorg voor je kinderen en de helft minder vrije tijd dikke doeiAnoniem - Alle reacties weergeven...
-
Op het moment dat je ergens voor kiest moet je later geen spijt hebben of klagen..Dan had je het anders moeten doen.ook ik heb thuis voor de kids gezorgd en maar een matig baantje genomen zodat mijn ex(lig nu in de scheiding)weer een studie van 5 jaar kon gaan doen.mAlles voor de toekomst..nu moet hij ook alles met mij gaan delen dat is een keuze geweest van ons samen..
Sab
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Wat een rust en vrijheid
We zijn gescheiden, wat een opluchting, wat een rust en vrijheid en dan bedoel ik rust voor de kinderen en vrijheid om eens een boek te lezen of bij iemand op bezoek te gaan. Mijn man was erg dominant en controleerde alles. Hij kon erg boos worden dus omwille van de kinderen hield ik me gedeinsd en kon ik eigenlijk niet mezelf zijn. Niet luisteren naar de muziek die ik graag hoor, geen boeken lezen, niet op bezoek gaan bij een vriendin, ...de kinderen hadden er allemaal niet zo'n last van maar beseften wel dat er iets niet klopte. Omwille van hen zijn we nu, met veel miserie, uit elkaar. Wat een rust ....ik hou van mijn leven met de kinderen, we doen leuke dingen samen, praten veel ...SadieSadie 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Mijn man is eindelijk vertrokken
Mijn man is eindelijk vertrokken. Na oneindig veel gesprekken over taakverdeling die niets opbrachten, lief, boos, beleefd,..en agressieve buien, heb ik mijn man kunnen motiveren om te vertrekken...hoe meer ik vroeg om hulp, hoe minder hulp ik kreeg. Op het eind was hij werkloos en ging ik werken naast het huishouden, de kinderen, de administratie,....ik voel me zo gebruikt ...al die jaren heb ik mij in allerlei bochten gewrongen om het allemaal aan te kunnen en dat vooral omwille van de kinderen. Geen moment vrije tijd, maar mijn man lag wel op de bank ... zoveel gesprekken later, besef ik dat hij gewoon lui is en nooit zal veranderen...Nu zal hij het op zijn eentje moeten doen, heb hem zelfs geld toegestopt, zo graag wou ik hem het huis uit. Niemand die dit wellicht zal snappen maar ik was het beu om iemand op de bank te zien liggen, tokkelend op zijn gsm, terwijl ik voornamelijk zijn rotzooi aan het opruimen was. Ik zit nog mzt zoveel kwaadheid, gelukkig heb ik de kinderen nig ..Mina- Alle reacties weergeven...
-
Wat taakverdeling betreft, snap ik je volledig. Hier net hetzelfde ..soms gaat het om kleine dingen maar als het altijd op jouw schouders terecht komt, is het niet leuk meer. Dat gaat van alles luchtn ss'morgens tot de boterhammen van de kinderen maken, de kinderen naar school brengen, het vuilnis buitenzetten, de boodschappen doen (altijd kijken of er nog brood is), de lichten uitzetten indien niet meer nodig, ...en noem maar op. Kortom aan alles denken ..ook nog een gezonde maaltijd op tafel zetten, ..terwijl je daarnaast ook nog gaat werken (30 uren). Er was een periode dat mijn man thuis zat en dan vulde hij zijn dagen met filmpjes kijken, lang uitslapen, kijken of er nog iets te eten is,...en nooit eens vragen, terwijl jij bezig bent met de vaatwas bvb, kan ik helpen? Veel sterkte en het gevoel achteraf zal bevrijdend zijn want je deed toch al alles zelf ...
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Moeilijk om mijn scheiding samen te vatten
Hallo,
Ik ben nieuw hier. Ben in scheiding een jaar nu en inmiddels met ieder een advocaat; dat wilde hij. 2 kinderen; 12 en 16. Beide slechte relatie met hun vader. Ik deed het meeste met en voor ze. Voor de kinderen hun belang en welbevinden wilde ik geen co ouderschap en onze kinderen gaven dit ook aan. Hij ging hiermee akkoord en als in de toekomst de band zodanig is dat onze kinderen hiervoor ook open staan wil ik dit pas heroverwegen. Ik weet dat dit een droom is die niet uit zal komen. Het liefst had ik dat ze het 2 weekenden per maand fijn hadden bij hun vader maar dit is niet zo. Nu op het punt dat de jongste er niet meer naar toe wil om te slapen. Daarom heeft hij gisteren bedacht om mee te gaan in het voorstel van haar, dat ze bij mij slaapt en hij ze dan ophaalt om overdag bij hem te zijn wat ze eigenlijk ook niet wil. En als ik moet werken (altijd 1 weekend per maand) alleen thuis vanaf 22 uur. De oudste wil ook niet bij zijn vader zijn. Dus die wil dat dan ook. Gisteravond wilde hij haar afzetten bij mij en wilde hij of haar sturen naar mijn werk om mijn huissleutel te halen en dan bleef ze alleen thuis tot ik thuis was van het werk rond 23 uur. Niet te geloven en dit niet toegestaan. Verschrikkelijk. Mijn jongste iedere keer ongelukkig zien en verdrietig als het zijn weekend is. De appjes van haar en mijn bijna ex. Ik wil dit niet, maar heb ik een keuze? Moet ze nu steeds bij mij slapen of mijn ouders in zijn weekenden. Hulpverlening doet al jaren niets anders dan hoe kunnen we zorgen dat moeder alle ballen in de lucht kan houden omdat vader aangeeft het niet te kunnen/weten en nu hoe ik mijn ex kan helpen in de contactverbetering met onze kinderen. De relatie met hun is 1 van de redenen waarom we nu gaan scheiden, ik trok dat niet meer al die ruzies/woordenwisselingen van hun samen. En ik wilde hun daarmee helpen maar kreeg altijd de schuld. Ben op zoek naar een huis en hij wil blijven wonen in ons huis, waar ik nu nog woon met onze kinderen. Dus dat is ook een behoorlijke stress/druk een huis vinden. Ik kom niet in aanmerking voor urgentie helaas. Moeilijk om mijn scheiding samen te vatten. Heeft iemand tips of ook soortgelijks meegemaakt?AnoniemAnoniem 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik wil scheiden
Ik weet niet waarom ik het zo lang heb volgehouden, we zijn 17 jaar en 2 kinderen verder ....Van mijn kinderen heb ik natuurlijk geen seconde spijt, zij zijn het die mijn leven zin geven...maar mijn man heeft me veel onnodig gekwetst ..Toen ik hem leerde kennen had hij een alcoholprobleem wat hij voor mij verdoezelde, ik had het echt pas door bij de bevalling van onze dochter toen hij straalbezopen terug kwam van een feestje (hij mocht toch wel eens met vrienden op stap, ik was toen hoogzwanger en alleen thuis ..) Hij sliep zijn roes uit toen ik weeën had en een lieve verpleegster me hielp met de pijn ....Hij was dol op onze dochter maar meer zoals een kind op een broertje of zusje. Hij had totaal geen verantwoordelijkheidsgevoel, hij viel in slaap als hij op haar moest passen terwijl ik moest werken en hij werkloos thuis zat ...Het was duidelijk dat hij niet voor kinderen kon zorgen ..dus nam ik alles in handen regelde mijn werk zo dat de kinderen (intussen 2) nooit meer bij hem alleen moesten zijn want ik had er ook geen vertrouwen meer in,.. Waarom bleef ik dan bij hem? Naast het feit dat hij lief kon zijn, had hij ook wel woede uitbarstingen waarbij er, als hij gedronken had, wel eens klappen vielen...Ik stelde hem voor een ultimatum en uiteindelijk kwam hij wel van de drank af ..Op zich positief maar het passieve gedrag en de woede uitbarstingen bleven. En ik maar proberen alles in goede banen te leiden, geen moment meer voor mezelf ...en hij lag overdag lui op de zetel ...want hij was depressief (verleden, jeugd, ..) en ik had medelijden met hem ..Maar hij niet met mij ... totaal geen inleving...Voordat de kinderen er waren, had ik 2 miskramen...hij heeft nooit gevraagd hoe ik me voelde ...Ik had het allemaal niet zo ver moeten laten komen, maar als je kleine kinderen hebt en daarnaast nog je werk en financiële zorgen ..dan heb je zelfs geen tijd over om hulp te zoeken. Nu hij wat ouder is, probeert hij wat meer zijn best te doen ook omdat hij merkt dat ik meer afstand neem ..Hij heeft nu een job en probeert meer verantwoordelijkheid te nemen maar ik kan hem niet vergeven....Hij heeft mij toen de kinderen klein waren niet geholpen ..ik had geen enkel vrij moment, 's nachts stond ik op voor hen...als ze ziek waren, bleef ik thuis van het werk, wat me niet altijd in dank werd afgenomen maar wij hadden niemand om op terug te vallen. Mijn kinderen zitten goed in hun vel en dat is voor mij het belangrijkste en voor wat mijn man betreft, hij heeft me bijna mijn levenslust afgenomen maar net niet. ..ik ga nu alleen met de kinderen verder...Arlette-
Mopperen is mogelijk, maar HIJ is jouw keus. Goede/slechte tijden.
Christof -
Bottom line jouw keus, ik drink zelf, maar ik heb genoeg fincanien, Als dronken ik ben echt rustig niet AGRESSIEF. Ja ik ben thuis en lui, mijn benen zijn niet zo goed, ik houdt van restaurants, drinken en internet.
Comfortabel leven zou goed genoeg zijn (??)
Wat is je hebt echt nodig?
SORRY in mijn view je bent een vrouw die niet betrouwbaar bent (getrouwd??)
Sorry zelfs als de man is lui en geef genoed geld (mijn situatie), who cares, een goed leven is belangrijk (Restaurants, strand, zwembad, .._)Christof -
Christof, zo te lezen ben jij de perfecte man🤣🤣🤣🤣🤣Maar even, ga hulp zoeken joh!
Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
Hoi Arlette, kies voor jouw kinderen en voor jezelf! Ga leven en adem halen, je bent het waard!
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Verhaal van een niet aangekondigde echtscheiding
Chronologisch verloop
- Onze relatie begint in 2009. Het is voor beiden geen passionele fusionele relatie maar niettemin toch heel close. Een relatie waarbij respect een oprechtheid vooraan staan. Het seksuele is een iets zwakkere schakel in de relatie zonder echt een onoverkomelijk probleem te lijken.
- In 2010 wonen wij samen en beslissen wij ook voor een kind te gaan. Ik ben reeds getrouwd geweest en heb drie zonen waarvan er toen één van 27 jaar op zichzelf woont, één van 25 jaar voltijds bij mij woont en nog studeert, de derde is er 9 en woont halftijds bij mij.
- Begin 2011 wordt onze zoon geboren;
- Vanaf 2012 verzwakt het seksuele van onze relatie voelbaar. Dit uit zich in de frequentie en de inzet van mijn partner in het seksuele spel. Het ouderlijke aspect is top. Wij zijn vriendelijk en lief voor elkaar.
- In 2015 is het met het seksuele aspect van onze relatie heel slecht gesteld. Wij vrijen slechts een vijftal keren per jaar. Ik probeer erover te praten maar het brengt geen oplossing. We zijn wel vriendelijk voor elkaar.
- In 2017 blijkt ons zoontje te lijden aan een autistisch spectrum stoornis. Blijkt ook dat wij voorbeeldige ouders zijn;
- In 2017 verhuizen wij naar mijn ouderlijk huis dat ik geërfd heb, mijn partner koopt het deel van mijn broer. Het is het droomhuis van mijn partner ... in de natuur, een heel grote tuin (1ha) rust.
- In 2017/2018 onderneem ik een laatste poging om over het seksuele te praten maar het enige dat ik kan verkrijgen is dat mijn partner alles passief beleeft, ik mij inzet om het een beetje leuk te maken, en dat er klaargekomen wordt. Als dat het is hoeft het voor mij niet. We blijven vriendelijk voor elkaar. Ik beslis ook dat ik die volledig aseksuele relatie zal aanvaarden;
- In 2018 duiken er lichte spanningen in onze relatie op. Ik loop weliswaar op eieren, en ik tracht op elke kritiek in te spelen. Vreemd genoeg krijg ik van mijn partner dezelfde opmerking. De botsingen zijn heel kort en helemaal niet hevig.
- In september 2020 laat ik mijn job als leraar vallen om een zelfstandige activiteit te beginnen met de bedoeling natuurlijk geld te verdienen. Ik krijg hiervoor de toelating van mijn partner; ik werk ontzettend hard om dit te realiseren.
- Januari 2021 wordt mijn partner steeds onaangenamer. Elke vorm van aanraking valt nu ook weg;
- Eind februari 2021 wordt ik op het matje geroepen bij mijn partner. Zij heeft het er moeilijk mee dat wij maar met één loon moeten leven en is daardoor heel ongerust. Het loon van mijn partner is heel behoorlijk. Er wordt mij op het hart gedrukt dat ik best zo snel mogelijk geld verdien
- Maart 2021 mijn project gaat van start;
- Maart 2021 mijn vrouw start met een eigen moestuin en dat was een beetje haar droom
- April/mei/juni de verkoop komt heel traag op gang. Ik werk dag en nacht. Mijn partner wordt met de dag onvriendelijker, brutaler en hatelijker. Zij vraagt/eist dat ik opnieuw ga werken als leraar. In mei is dat nu niet het ideale ogenblik. De druk om geld te verdienen is heel heel groot;
- Einde juni wil mijn partner met onze zoon bij een bevriend koppel gaan; later in de conversatie kom ik te weten dat ik niet mee mag. Ik ben niet akkoord want in het maandenlange getreiter heb ik het gevoel dat zij een wig tussen mijn zoon en mij wil drijven. Mijn partner is al enkele maanden overdreven geïnteresseerd in het leven van onze zoon;
- Omstreeks 12 juli is mijn partner op een avond bij vrienden die een vakantiewoning gehuurd hebben, zo brutaal en denigrerend, dat ik bij het slapengaan eis om dit definitief uit te praten. Ik krijg de boodschap dat zij wil scheiden. Ik hoor het niet in Keulen maar in Rome donderen.
- Ik weiger, niet omdat ik mijn partner nog graag zie. Het laatste jaar is het woord dat, wat mij betreft, bij onze relatie past ‘verdragen’. Maar omdat onze zoon autistisch, en heel heel kwetsbaar is wil ik het scheiden uitstellen totdat hij in het middelbaar zit – maar zij wil zo lang niet wachten. (De maanden voordien zegt hij vaak. Jullie gaan toch niet scheiden hé. En in zijn angst dat wij zouden kunnen scheiden is hij zo aandoenlijk)
- Van dan af gaat het van kwaad naar erger. Elke dag is een aaneensluiting van pesterijen, buitende opmerkingen voor kleine dingen die niet in orde zijn, (broodzak opengelaten of restanten van de dag voordien die ik niet gebruikte, een deur die blijft openstaan) en niet in het minst haar blik vol haat en misprijzen. Nooit is er meer een licht vriendelijk woord;
- Het charmeoffensief naar onze zoon wordt opgedreven. Hij krijg ’s morgens lieve geschreven boodschapjes op zijn bord, er is interesse voor zijn computerspelletjes waar er vroeger niet naar omgekeken werd, er wordt heel gemaakt hartelijk gelachen met situaties die te maken hebben met onze zoon.
- Het is een ellenlange lijst die tot vandaag april 2022 zonder ophouden blijf voortduren.
Wie zijn wij?
Ik weet niet voor wie je mij in bovenstaand relaas nam. Ik ben een man. Ik doe thuis het huishouden, ik kook, ik doe de vaat, ik doe de was, ik kuis het huis, ik hou mij bezig met onze zoon, (naar school doen, ophalen, naar activiteiten voeren, ik hou het huis op orde, ik doe de verbouwingswerken, en ik probeer mijn eigen project leven in te blazen, en dat kost heel veel inzet.
Mijn vrouw houdt zich bezig met de strijk, orde maken, stofzuigen, en de tuin en het schoolwerk met onze zoon
De reden waarom zij uit de relatie wil stappen was dat ...
- zij niet vrij was. Als enige voorbeeld gaf zij een voorval van zes jaar voordien. Voor het overige gaat zij naar feestjes van haar werk en komt zij ’s nachts thuis, zij kan met haar vriendin avondjes uit hebben. Ik maak er nooit een probleem van en vraag haar zelfs waarom zij dat niet meer doet?
- Dat ik haar niet de vrijheid geef om met onze zoon activiteiten alleen te doen en ze verwees naar de maand ervoor. Maar in tijden dat onze relatie ok was heeft zij nooit een dergelijke vraag gesteld. In dit geval voelde ik haar vraag als heel bedreigend aan.
- Dat ik niet akkoord was dat zij met haar zoon Frans sprak (mijn vrouw is Franstalig). Maar wij hadden en hebben nooit samen Frans gepraat; er werd nooit afgesproken dat wij onze zoon in beide talen zouden opvoeden, ons gezin, mijn twee thuiswonende kinderen waren en zijn Nederlandstalig. Zij kwam in een Nederlandstalig gezin. Ik zag het niet zitten dat een kind van twee jaar in dezelfde conversatie continu zou moeten switchen van taal afhankelijk van met wie hij spreekt. Ik stelde voor om als hij ouder zou zijn dagen in te voeren waarop iedereen Frans of Nederlands zou spreken. Echter een conversatie later weigerde zij om verbeterd te worden als zij sprak daar waar ik het belangrijk vond om een juiste taal voor onze zoon te hanteren. Nadien zei ze in een andere conversatie hierover dat als zij correct Nederlands zou spreken er dan helemaal geen reden zou zijn om Frans te spreken met onze zoon. In een nog latere conversatie zei ze dat ze geen seks met mij wilde zolang we onze zoon ook niet in het Frans opvoedden. En nu is het gebruik van het Frans een reden om te scheiden. Ik vond toen en ik vind nu nog meer dat zij een heel extremistische houding heeft aangaande het gebruik van het Frans.
- Dat ik dat jaar niet genoeg verdiende. Klopt. Ik verdiende ontzettend weinig. Maar ik deed echt mijn best om ervoor te zorgen dat mijn zaak werkte. Het is niet zo dat ik in mijn luie zetel wachtte totdat het geld zou binnenstromen. Zij was en is een ambtenaar en heeft een meer dan behoorlijk loon. Het is niet zo dat we in armoede leefden
Dit waren toen de vier redenen waarom zou wou scheiden. Reden 1 en 2 zijn in latere conversaties weggevallen. De redenen die er de laatste maanden bijgekomen waren zijn
- Ik heb die avond, dat wij bij vrienden waren, aangedrongen om te praten en dat had ik niet mogen doen want ik werd verondersteld te weten dat zij haar slaap nodig heeft/had. Dus heeft zij tijdens de conversatie omdat ik aandrong beslist om te scheiden
- Dit is niet echt een reden maar in een latere versie zei zij dat ik haar vroeg ‘Wil je dan scheiden?’ Op dat moment dacht ze, ‘waarom niet?’. Dus ik heb de slapende hond wakker gemaakt en ik was de aanleiding dat zij zou scheiden. Dit is niet zo want dat was het laatste dat ik zou verwacht hebben.
- Een reden die soms terugkomt maar niet expliciet als reden om te scheiden is dat wij een andere kijk hebben op opvoeden. Dit is niet waar. Onze kijk is helemaal hetzelfde alleen is zij veel strenger en categorieker en ben ik waarschijnlijk veel te flexibel
De hamvraag : Wat is er aan de hand en waarom wil mijn vrouw van mij scheiden en waarom is zij steeds hatelijker tegen mij?
Ik verweet haar dat zij nooit geprobeerd had onze relatie te redden noch door een gesprek noch door een therapie. Hierdoor is ze akkoord gegaan om een therapeute te ontmoeten. Maar later in een mail aan de therapeute kwam ik te weten dat zij de therapie zag als een manier om op een vlotte wijze uit elkaar te gaan en niet om de relatie te redden. Op dit ogenblik hebben wij een soort van relatietherapie met de psychologe van onze zoon.
Ik weet dat zij alle macht heeft. Als zij morgen de bom laat barsten kan ik er niets tegen doen. Daarom en ook omdat ik altijd zo ben probeer ik vriendelijk te blijven. Maar zij blijft alle dagen brutaal en bijtend Een voorbeeld uit de vele andere Ik maak haar lievelingsgerecht. Ze zegt er niets over. Maar na het eten toont zij mij in de koelkast drie stukjes aardappelen die ik vergat te gebruiken in het eten. Of Op een namiddag komt zij bij mij. “ik wil jouw psychiater spreken” (ik ga al 22 jaar bij een therapeut; ik heb zoals mijn zoon ook last van autisme, maar de laatste jaren is het eerder onderhoud en niet acuut) “ik wil weten wat je haar over mij vertelt” Ik weiger natuurlijk, en toch bleef zij aandringen en reageerde zij schamper. “Ja ik had het wel gedacht dat je het niet zou toelaten ha ha ha” of tijdens één van de zeer weinige gesprekken/discussies die wij hadden/hebben deinsde ze plots achteruit en kreet zij ‘blijf daar, kom niet dichter, ik ben bang van jou”. Nu, ik stond recht omdat het gesprek afgelopen leek. Het was niet echt het ogenblik om geweld te gebruiken en het geprek liep op een kalme toon. Daarbij heb ik nog nooit fysiek geweld gebruikt. Het is iets dat voor mij onmogelijk is. Ik gebruik zelfs geen verbaal geweld. Ik zal wel passioneel praten, maar mijn woorden gaan over tegen/argumenten. Dat is ook iets dat zij weet. In de 12 jaar van onze relatie is er nooit maar een zweem van geweld van mij uitgegaan. In diezelfde discussie zei zij dat zij bang was van mij en daarom in de zetel beneden kwam liggen en dan beter slaapt. Dit lijkt mij niet zoveel uit te halen. En zo deed ik een aantal malen ’s morgens heel even mijn ogen open. Ik zag mijn vrouw opstaan en haar aankleden en sliep terug in. Toen ik een tweetal uren later definitief wakker werd zag ik dat haar kussen weg was. Ze wou dus aangeven dat zij het bed verlaten had.
Wij hebben een koppel vrienden die wij regelmatig ontmoeten. Sinds een tijdje als wij samen zitten en ik het gezelschap even verlaat want ik ben aan het koken begint mijn vrouw in het Frans met de mensen te praten, en onze vrienden schakelen dan ook over op het Frans; als ik het gezelschap dan terug vervoeg schakelen ze terug over op het Nederlands. Combineer dit met de huidige sfeer en het is een perfecte cocktail op paranoia te worden. Wat ook zo is. Ik vertrouw onze vrienden niet meer door een aantal voorvallen die ons te ver gaan leiden om op in te gaan. Maar ik weet niet welk verhaal zij aan onze vrienden verteld heeft maar zij doen wel heel anders tegen mij dan vroeger.
Dit zijn maar enkele voorbeelden uit een hele resem
En dan is er haar houding ten aanzien van onze zoon. Waarbij ze met hem gaat wandelen en dan mijn zoon naar mij stuurt om te vragen of ik het erg zou vinden dat ik niet mee mag gaan. Of met hem in bad gaat en ik een gesprek hoor waar zij hem probeert te overtuigen om bepaalde spelletjes met mij niet meer te spelen. En hoe ze zo ostentatief geïnteresseerd is in playstation daar waar zij computerspelletjes ronduit haatte. Ik weet niet in hoeverre zij onze zoon manipuleert en of zij hem manipuleert.
Ik probeer zeker ten aanzien van mijn zoon maar ook in andere situaties juist en trouw aan mezelf te blijven en mij niet te laten meeslepen in rancuneuze handelingen. Ik probeer het hoofd koel te houden maar het is niet eenvoudig en ik heb pijn.
Ik kan niet geloven dat je je relatie met een kindje zonder het een kans te geven hardvochtig opgeeft. Ik heb het gevoel dat er veel meer achter zit maar ik weet niet wat.
De vrouw die zich nu mijn vrouw noemt heeft niets te maken met de vrouw die ik twaalf jaar geleden ontmoette.
Ofwel ben ik zo naïef en zo blind.
Mijn zoon heeft een heel sterke band met zou moeder, maar wij hebben ook een zeer sterke band niet in het minst omdat wij elkaar zeer goed aanvoelen wegens onze lichte afwijking. Daarom doet het zo’n pijn voor mij en ken ik zijn pijn als morgen onze relatie sneuvelt.
Help mij om te begrijpen!
anoniemanoniem 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
M'n echtscheiding is in een vechtscheiding verandert
Men echtscheiding is in een vechtscheiding verandert .
Sociaal onderzoek is opgestart .
Men echt man manipuleert de kinderen met bv : mama pikt men geld , de vriend van mama heeft mama afgepakt , mama liegt .
5dec hebben ze sinterklaas gekregen van hun papa . 1u voor ze haar hier moesten komen zegt de papa tegen de jongste dat de Sint niet bestaat en dat hij het tegen niemand mag zeggen enkel tegen zijn mama.6de moesten ze hunne sk t krijgen bij mama
Weet niet meer wat doen wil de kinderen nu meer bij haar .aangezien hij de kinderen zo menupileertAnoniemAnoniem 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik vrees voor een trauma bij haar
Mijn man vertelde gisteravond dat hij niet meer verder wil met onze relatie.
Na achttien jaar samen geweest te zijn waarvan elf jaar getrouwd. Hij houdt niet meer van mij en hij wil er ook niet in investeren. We hebben absoluut geen vlekkeloos verleden, we hebben veel lief en leed gedeeld en biet jaar geleden ging onze grootste wens in vervulling. We werden papa en mama van een meisje van bijna drie jaar oud uit Hongarije. De opvoeding is pittig ze heeft last van hechtings problematiek. We krijgen hier gelukkig ook hulp bij. Tijdens de therapie kwam naar voren dat mij nog een hoop oud, niet verwerkt zeer met zich meedraagt. Hun advies was om ook een eigen traject te starten. Hij stond hier eerst wat huiverig tegenover maar ik heb hem geprobeerd er van te overtuigen het te doen. Achteraf gezien kan ik mezelf wel voor mn kop slaan.ik liet hem vrij in wat hij wel en vooral niet deelde, dat kwam vanzelf dacht ik.
Inmiddels was de spanning hier in huis te snijden. En ik wilde weten waar ik aan toe was. Toen kwam het eruit. Er was nul liefde meer en we waren te verschillend!
Een klap in mn gezicht dit zag ik niet aan komen.
Naar mijn idee konden we er nog aan werken, maar dat is uitgesloten volgens hem.
Ik houd ondanks onze problemen zielsveel van hem. Hij was en is mijn enige liefde. In alles was hij mn eerste seks, samenwonen, huis kopen een dochtertje adopteren. Alles in een keer weg, ik kan het niet bevatten.
En dan nog het ergste ons dochtertje, na haar biologische moeder, haar pleeggezin, weer een scheiding. Ik vrees voor een trauma bij haar. Ik zal er wel bovenop komen op den duur maar zij....AnoniemAnoniem 4Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik zal nu met pijn in mijn hart het contact moeten verbreken
We waren 20 jaar getrouwd in het jaar dat we zijn gescheiden.
Pas een jaar later heb ik het huis verlaten. Dat jaar was pittig. Ik viel 15 kilo af en leerde in die tijd veel over allerlei vrouwen die mijn ex had gehad in de tijd dat we getrouwd waren, waar ik nooit iets van had gemerkt. Toch kon ik niet boos zijn. Alleen ontzettend verdrietig en schuldig dat ik niet meer mijn best had gedaan. Ik trok in een eigen huisje 100 meter verderop. Het leek ideaal voor onze kinderen van 14 en 17. Het contact met mijn ex was met ups en downs. We hielden wel steeds contact en dat leek goed. We aten af en toe bij elkaar en bleven betrokken in elkaars leven. Tot mijn ex-man onlangs besloot een relatie aan te gaan met een vriendin van mij. Pas toen ontdekte ik dat ik niet over de scheiding en over mijn ex-man heen ben. Ik zal nu met pijn in mijn hart het contact moeten verbreken (behalve als het over de kinderen gaat), omdat ik er zelf anders de rekening voor zal moeten betalen en niet verder kom in mijn eigen leven. Ik zie ertegenop. Ook al weet ik dat het beter is voor mij. Loslaten sucks...Petra- Alle reacties weergeven...
-
He Petra, zo herkenbaar voor mij, die tweede rouwcurve die opeens veel heftiger is dan je dacht. En dat je veel minder ver bent dan je dacht!
Het is voor mij nu 1,5jr na het moment dat ze het bommetje dropte en ik had het idee dat ik al hele stappen had gezet. Op een gegeven moment (scheiding al helemaal rond en afgehandeld) kwam ze terug ' om te kijken wat voor een soort relatie er misschien nog kon zijn'. Dat was afgelopen oktober. Tot begin januari was het erg leuk en toen ging opeens de emotionele deur weer dicht. Mid maart nog wel contact en weer in bed belandt, maar begin april toch de boodschap ' dit gaat nergens heen' maar laten we samen blijven genieten van de kinderen (We deden verjaarsdagen e.d. nog met ons zessen) en dan afgelopen vrijdag de melding ' ik ben iemand tegen gekomen die ik heel leuk vind en het is wederzijds'. Hoewel het nog pril is, is het voor mij het besef dat ze de mentale knop heeft omgezet en dus weer zoiets kan voelen....voor een ander en dus echt nooit meer voor mij.
Opnieuw zakt de bodem onder je voeten vandaag, opnieuw het gevoel van 'ik had haar het zo graag gegeven' en weer die enorme angst om alles kwijt te raken, mijn contact met de kinderen is goed, maar was nog best veel omdat we vaker ' bleven hangen, nog veel samen deden etc.)..en weer het schouderschokkend huilen en die eenzaamheid.
Het idee dat zij zich weer vermaakt, positieve energie heeft en met twinkels in haar ogen naar iemand kijkt...en dus nooit meer zo naar mij.....dat hij misschien op termijn ' met zijn zessen aan tafel zit' op mijn plek en ik er niet meer bijhoor, bij mijn gezin.
Een hele grote wake-up call dat ik eigenlijk 1.5jr nog hoop heb gehad (komt ook door jojo van mijn ex) en dat ik nog lang niet van haar los ben. Dat ik v.w.b. scheiden wel verwerkt heb dat we los van elkaar leven, maar dat ik nu moet verwerken dat onze levens los van elkaar staan.
Ik lees dat dit erbij hoort en dat dit nog vaker kan voorkomen (b.v. als de nieuwe dan ook echt aan de kinderen wordt voorgesteld o.i.d). En hoewel ik het heel graag wil om weer een warme deken te vinden, het gevoel dat er iemand 'in je hoek erbij staat' , weet ik dat in een relatie stappen (als zich al iets voordoet, wat helemaal niet zo is, want die apps enzo werkt voor mij niet zo), weet ik dat dat niet goed is. Dat ik eerst 'alleen gelukkig' moet zijn...en het doet pijn dat zij wel al zover is....voelt zo oneerlijk, terwijl zij de scheiding in gang heeft gezet en in al deze rouwprocessen steeds een stap verder is dan ik......als zij de stekker eruit trekt of een stap zet, is dat om naar een beter plek te stappen....voor mij daal ik dan steeds weer een etage dieper in de ellende.
En ik weet dat er licht aan het einde van de tunnel is en ik er sterker uit kom en het beter voor me is (deep down weet ik dat ik de laatste 10jr ook niet echt gelukkig was, steeds zoekende naar haar bevestiging, voelende dat er iets niet goed zat)..maar ik heb wat lichtjes nodig op weg naar dat einde...
Loslaten sucks!B
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
De zon schijnt, maar voel me klote
Hoi allemaal,
Tja ik ben ook gescheiden sinds februari dit jaar.
Na aantal jaren langs elkaar geleefd te hebben, door omstandigheden die te lastig zijn om zo even uit te leggen.
We hebben 1 zoon van 8 jaar die moest huilen toen we het vertelde de avond voor sinterklaas.
Wat natuurlijk heel veel pijn deed voor alle drie.
De maanden gingen voorbij samen in een huis.
Op 18 maart kreeg ik bericht dat we een huisje toegewezen kregen.
Ik was nog nooit zo blij geweest.
De weken van klussen zijn aangebroken en ga te keer als een gek.
Alles lijkt goed te gaan en eindelijk zou ik rust krijgen!
Nou we zitten nu in juli en mijn leven is ondraaglijk!
Weet niet meer wat goed en slecht is, ben bang als mijn kindje terug komt van papa, met de gedachte hoe zal hij zijn, zal hij goed slapen, want dat doet hij niet.
Krijg gewoon afentoe flinke paniekaanvallen en zou dan willen dat ik er niet meer was, dat ik de pijn van het unknown niet meer hoef te voelen.
Waar we wonen voelt als een zwart gat. Is absoluut niet Mn thuis.
Ik kan me alleen nog concentreren op op stap gaan , verliefd zijn, en verder doet alles pijn!
Thuis zijn met mijn zoontje is ook heel moeilijk.
Ik heb een vriendje maar voel me zo ontzettend eenzaam en vraag me vaak af kan ik dit wel?
Zou het liefst weer een gezinnetje hebben.
De zon schijnt maar voel me zo klote.
Groet suzanSuzan- Alle reacties weergeven...
-
Hoi Suzan,
Ik weet precies hoe je je voelt. Ik ben ook net gescheiden maar woon al 1,5 maand in een appartement. En dat is ook voor mij een groot zwart gat. Ik ben ook niet veel in mijn nieuwe huis. Tis een koud hol, wil gewoon weer terug naar de plaats waar we woonden ivm kids hun school. en mis mijn 2 kids heel erg. Maar we hebben het zo geregeld, tenminste vanuit mij, dat we ze verdeeld hebben over de hele week zeg maar. Ene weekend bij mij, en andere weekend bij hem, en in de week zelf hebben we ze ook verdeeld. Hij vind de regeling niks, maar ik kan mijn kinderen geen week missen.
Ja en ook ik heb een vriendje maar doen het rustig aan ivm we beide kinderen hebben. Tis heel fijn en zo anders dan met mijn ex.
Ben er zo klaar mee, ben dr ook gewoon ziek van, misselijk en veel afgevallen, ik voel me ook klote. Heel herkenbaar.
Rustig aan Suzan.
Gr. DaniëlleDaniëlle
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Steun en erkenning
Hoi allemaal,
Ik ben een man van 41 en zou graag willen weten of er ook praatgroepen zijn of iets van contact om emoties te kunnen delen samen met lotgenoten. Altijd maar je hoofd recht houden voor buitenwereld want uiteindelijk weet toch niemand wat ik voel.
Ik ben nu zo 1,5 jaar uit elkaar. Eerst kon ik me nog redelijk staande houden maar de laatste tijd knallen mijn emoties alle kanten op en voel me behoorlijk depressief. Mijn ex heeft nu 1 jaar een andere relatie en blijkt nu ook zwanger te zijn.
Blijkbaar heb ik nog gevoelens... realistisch wist ik dat we niet meer bij elkaar zouden komen, daar is te veel voor gebeurd maar het voel nu zo 100% definitief.
Mijn hoofd draait al maanden de hele dag overuren aan piekeren. Spijt, boos, eenzaam, slecht zelfbeeld, wat ik fout heb gedaan, wat zei fout heeft gedaan, dat ik nooit meer een gezin zal zijn, dat zei alles weer heeft wat ik ook wil. 80% van mijn leven is weg. Schoonouders en familie, vrienden groep uit elkaar. Ik kan maar geen rust krijgen in mijn hoofd.
Ik ben door alles ook nog enorm introvert geworden. Dit was ik altijd al wel een beetje maar nu helemaal. Kids 11 en 13 wonen bij mij. Ik sport 4x in de week, ben al een tijd gestopt met roken, drink max 3 koffie in de ochtend, drink nagenoeg geen alcohol meer, werk gewoon 40uur, eet gezond en ga op tijd naar bed. Maar voel me dood ongelukkig en eenzaam (ook al heb ik lieve familie)Win- Alle reacties weergeven...
-
Hoi Wim, wat een heftige periode voor je. Begrijpelijk dat je emoties alle kanten op gaan. Ik kan me voorstellen dat je aan het overleven geweest bent en nu het besef er pas is van het gemis van je gezin. Ik ben zelf ook aan het kijken of er ergens een lotgenoten contact is. Ik zit zelf nog aan het begin van het traject maar herken het wat je zegt. Ik heb 3 lieve kinderen en ik wil er niet aan denken dat ik ze straks moet gaan missen als ze bij mijn ex zijn ik voel me zo intens verdrietig alsof mij leven straks voorbij is. Wat fijn dat jouw kinderen bij jou wonen. Ook intensief lijkt me om het alleen te doen. Ik kwam via de gemeente een website tegen voor steun en lotgenoten. de website heet oudersvoorelkaar daar kun je gekoppeld worden aan een buddy die je helpt en er voor je is. Misschien heb je er iets aan? De link kan ik alleen niet plaatsen dat is hier toegestaan krijg ik als melding. En mocht je verder willen praten kunnen we misschien in contact komen met elkaar. Heel veel sterkte en blijf vooral geloven en vertrouwen op jezelf!
Rianne
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Na 23 j scheiden of blijven
Ik zit op dit ogenblik in een heel moeilijke periode in mijn leven. Ik ben 23j gehuwd (2e keer) en mijn man is een goede man. Hij is zorgzaam en ziet mij erg graag. Maar … ik voel mij zo alleen in onze relatie, ik doe 85%van de dingen alleen, we hebben geen gemeenschappelijke interesses, intimiteit kan ik na 20j op 1 hand tellen. Heb het 100 keer gezegd dat ik me zo ongelukkig hierin voel, dat ik het “wij” gevoel wil en vorig jaar door het overlijden van mijn broer en te stoppen met werken is er iets geknakt en kan ik niet meer terug . Ik ga terug in mijn huisje wonen, maar op dit moment wonen we nog samen(zonder ruzie … is er ook nooit geweest ) ik voel mij zo angstig, zo triest, zo twijfelendover wat te doen …… herkend iemand dit of ben ik gewoon raar …I.K.-
Zeer herkenbaar. De verslagenheid, angst en pijn zijn groot. Weet je iets van de reden van zijn afweten? Wellicht interessant om dat te weten en van te leren..
Heel veel sterkte.Anoniem - Alle reacties weergeven...
-
Hallo I.K.
Zoals je zelf aangeeft, op dit ogenblik zit je op in een zéér moelijke fase van je leven.
Nu een beslissing nemen om te scheiden zou ik mijn inziens niet doen.
Je schrijft zelf dat je man zorgzaam is en je graag ziet. (vele forumleden zouden graag in je schoenen willen staan)
Dat hoeft niet te betekenen dat die problematiek waarmee je kampt onbelangrijk is.
Na 23j verdwijnt er bij vele koppels wel de spanning tussen de lakens, indien je dit onderling niet goed kan bespreken, is daar ok hulp voor. Sexuologen zouden je hier eventueel bij kunnen staan? Maak een afspraak en ga alleen eens op gesprek zonder je man. Die zullen je eventueel een traject kunnen voorstelen, als je man je graag ziet zal hij hierin zeker wel meegaan.
Ik zou zeker niet opteren om nu je huwelijk te ontbinden alvorens alle opties afgevinkt te hebben.
Ook het heengaan van je broer zal sowieso een enorme impact op je gehad hebben, dit sleep je lang met je mee en zal ook invloed op je uitoefenen over hoe jij je nu voelt.
Ga naar een proffesional en laat je daarbij adviseren hoe je problematiek op te lossen, misschien is het op te lossen en kan je je aan de belofte houden die je 23 jaar geleden aan het altaar maakte.
Ik duim voor je!!!VMBL
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Scheiden
Dag allemaal
Ik zit op dit moment is een situatie die verschrikkelijk is.
Ik heb besloten te scheiden, na 15 jaar huwelijk.
Ik ben een vrouw van 36 jaar en heb 2 kinderen van 6 en 9.
Even stukje voor geschiedenis..
Mijn man is een ontzettend lieve en zorgzame vader...
Alleen voor mij is hij niet zo lief ....
Hij zegt de ergste dingen tegen mij.... schelden,dood wensen... en ook over mijn familie die dicht bij mij staat.
Ik heb besloten dit niet meer te willen hoe moeilijk ik het ook vind.
Ik hoop hier wat lotgenoten en steun te kunnen ontvangen... want het is niet niks.
Ik heb al meerdere keren weg willen gaan en steeds beloofde hij beter , en dan was het even beter en dan begon het weer.
Ik wil gelukkig zijn en mij geliefd voelen en kies nu voor mijzelf en dat vind ik heel moeilijk.
Lieve groet
R.R.-
Lieve R
Wat ontzettend moeilijk en wat dapper om het hier te delen!!
Het is echt erg dat je zo vernederd word in je huwelijk, wat juist een heel veilige fijne thuishaven hoort te zijn.
Dat je stappen zet om een beter leven te krijgen begrijp ik heel goed, je verdiend beter, maar voor de kinderen is het verschrikkelijk.
Vooral als ze gek zijn op papa.
Zorg dat er geliefde zijn die je gaan steunen in dit proces.
Het zal nu en de komende tijd heel zwaar zijn, maar uiteindelijk gaat voor jou de zon weer schijnen R.
En ik spreek uit ervaring. Liefs AA -
Bedankt voor je reactie.
R. - Alle reacties weergeven...
-
Ik zit in de zelfde situatie, alleen wil hij mijn besluit niet aanvaarden.
Anoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
ik haat hem
ik haat hem omdat hij van me wil scheiden
waarom voel ik me hierdoor waardeloos????????
ik stel hem verantwoordelijk voor wat ik voel
hij heeft me meer dan een jaar gebruikt (problemen oplossen, projecten uitwerken, zijn bedrijf organisatorisch uitgewerkt, etc.....)
ik was zo ongelooflijk oerdom en blind
ik deed het allemaal uit liefde, omdat ik zijn vrouw was en hij mijn man
maar voor hem was ik een gratis personal assistant en een allround medewerkster zonder enige vorm van compensatie
ik besef nu dat er zelfs geen liefde was
en na drie jaar, stuurt die me weg, kinderloos!!!
ik had alles voor het huwelijk opgegeven en hem gevolgd naar een ander land
het huwelijk is voor mij een heilig gegeven, maar voor hem betekent het huwelijk juist helemaal niets
waarom kon hij daarover niet eerlijk zijn???
mijn intentie was wel trouwen tot de dood ons scheidt!
alles was gelogen, blijkt nu, manipulatie en gaslighting
en ik was doofstom en blind
ik haat hem nu vanuit de bodem van mijn hart
echt, ik haat hem
ik mediteer zodat ik hem in vrede kan laten gaan
ik mediteer om hem te kunnen vergeven
maar ik weet nooit met welke mood ik 's ochtends zal wakker worden
waarom Stefan? waarom???? IK HAAT JE !!!!!!!!!santa-
Niet waar. Je houdt van hem anders vond je dit niet zo moeilijk. 't is nu kut maar je bent natuurlijk gewoon beter af zonder iemand die een ander idee heeft van trouwen dan jij.
Er zijn heeeel veel Stefans die passen, echt! (heb je nu geen boodschap aan natuurlijk)
Sterkte en zoek de kracht. Als je hem hebt maakt hij je sterker dan je ooit was!Peter -
Ja echt zo erg dat je iemand blind vertrouwde degene waarvan je het meest houdt en die je zo verraad. En dan op een onmenselijk en onwaardige manier. Ik snap je helemaal!! Misselijkmakend is het. Probeer het in babystapjes een plek te geven. Daarmee verlos je jezelf niet voor hem maar voor JOU!!
Charlotte - Alle reacties weergeven...
-
Ik weer er alles van. Ik zit er nu net in. Alles kwijt, huis kwijt, spullen. Ben gebruikt en ik heb hem geholpen om zijn leven ook op orde te krijgen. Wat maakt liefde blind.
Zou graag in contact komen met lot genoten.
Groetjes AishaAisha
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ex blijft appen met kinderen
Hi,
2 jaar gescheiden, 50/50 co-ouderschap. Ondertussen zijn de kids 8&11.
Sinds afgelopen zomer heeft de oudste zoon een smartphone.
De afgelopen maanden stuurt de ex regelmatig berichten naar hem tijdens zijn periode bij mij.
Het gaat over vragen zoals 'wat zijn jullie aan het doen?', 'Is het leuk daar?'
Of foto's de de huisdieren bij haar met de vraag om daarop te reageren.
Dit zorgt nu voor een situatie waarbij ik mijn zoon op het matje roep over zijn scherm gebruik waarop hij zegt dat het is om berichten te sturen naar de mama.
Ik wil hem niet zeggen dat hij niet mag sturen natuurlijk.
Dus vraag ik aan de ex of ze hiermee kan stoppen.
Haar reactie is dat ze mag sturen wanneer ze wil. En mag vragen wat ze wil.
Is dat zo?
Hebben jullie hier afspraken over gemaakt?
Hij is nog maar 11...dus zeker niet volwassen genoeg om naar mijn gevoel hier goed mee om te gaan.Peter-
Zo ziek, jij bent getrouwd met beloften. Scheiden is slecht, jij bent/was getrouwd.
Fiancien zijn belangrijk, beter bij elkaar blijven (waarom 2 slaapkamers?).Christof -
Scheiden is niet acceptabel (jij bent/was getrouwd)
Waarom ben jij getrouwd??Christof -
Ik snap je ex wel. Je mag toch je contact onderhouden met je kind. Ook al heb je co ouderschap, je bent nog steeds 24/7 ouder en zoekt naar mogelijkheden om in contact met je kind te blijven en op de hoogte te zijn van zijn/haar leven.
Susan -
Ik volg dit Forum sinds kort en het valt mij op dat Christof negatief en niet helpend overkomt. Heel goed Peter dat je hierop let, stel tijd gebruik in wanneer je zoon op zijn mobiel mag, dan wordt het zijn keuze of hij hier steeds op reageert want dan gaat het ook van zijn schermtijd af.
Nadine -
Probeer niet een strijd aan te gaan met je ex via je kinderen. Ze is en blijft de moeder, en pas op dat jij niet de gebeten hond bent straks.
Uiteraard mag je wel iets vinden va de hoeveelheid tijd die ze op hun telefoon zitten. Maar probeer dat dan in overleg te doen upv als meteen straffen.
En Nadine, ja Christof moet je maar proberen te negeren. Die zegt nog wel meer dingen waarvan ik vind dat ze gewist moeten worden. Maar het is blijkbaar allemaal toegestaan.Newbee - Alle reacties weergeven...
-
Hoe is het nu Peter?
En eens met Newbee. Zowel over het appen als over Christof.
Zojuist ook al elders op gereageerdAnoniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik kom niet over dit intense verdriet heen
Lieve mensen,
Ik wil graag een verhaal met jullie delen. 22 jaar terug ben ik na 17 jaar (waarvan 10 jaar getrouwd) gescheiden van mijn man. Hij wilde van mij scheiden. We hadden 2 kinderen van 7 en 5 jaar. Hij ging er van door met mijn beste vriendin. We hadden een huis gekocht wat verkocht moest worden. Destijds kon je als gescheiden vrouw met minderjarige kinderen een urgentie krijgen voor een huurwoning. Deze kreeg ik dan ook.
21 jaar geleden leerde ik mijn nieuwe partner K kennen. Hij was 4.5 jaar jonger dan ik maar we hadden een hele fijne klik. Zo zachtjes aan groeiden we naar elkaar toe en werd ik stapel op hem. In het begin zette hij mij op een voetstuk waar ik niet hoorde. Daar kon ik slecht tegen.
Met deze man heb ik 21 jaar gedeeld. Mijn kinderen werden ONZE kinderen. We hadden het heel fijn samen. We konden goed praten maar ook lachen samen. Er is in deze jaren erg veel gebeurd. Zo heb ik jaren mijn zus en haar kinderen verzorgd/gesteund. Mijn zus was suïcidaal en heeft vele pogingen gedaan. Dan ving ik haar hond en haar kinderen op. Daarna overleed de vader van K. Daarna overleed mijn vader, net Daarna kreeg mijn moeder longkanker. Daarna pleegde mijn schoonzus zelfmoord en liet mijn broer achter met zoveel schulden dat hij failliet was (alles kwijt en niemand wist er van, inclussief mijn broer). Hierna overleed mijn moeder. Als laatste kreeg mijn broer een herseninfarct waardoor hij huis en haard moest verlaten om begeleid te gaan wonen. Ik besef mij nu dat ik in zoveel verdriet heb geleefd dat ik niet goed voor mezelf maar ook niet goed voor onze relatie ben geweest. Er was altijd verdriet in mij, ik zat zo strak in mijn hoofd dat ik vergat plezier te hebben voor mezelf maar ook voor mijn grote liefde K. Vele malen met mijn partner gesproken of ik wel genoeg voor hem was. Kreeg hij wel genoeg liefde van mij omdat hij er altijd voor mij moest zijn. K verzekerde mij er altijd van dat hij mij nooit zou verlaten en dat ik de enige vrouw voor hem was. Zo verklaarde hij mij altijd de liefde en werd een lijfspreuk "ik gooi alle jaren die wij hebben niet zomaar weg Cis. Het komt goed, het wordt wel beter". Op dat antwoord, welke ik heel vaak gehoord heb, vertrouwde ik klakkeloos.
Op 4 dec j.l. heb ik uit hem getrokken dat hij verliefd is geworden op een ander. Op zijn werk notabene. Hij werkt in de bouw en de vrouw waar hij gevoelens voor heft gekregen werkt daar op kantoor. Ze zagen elkaar, gingen in pauzes wandelen en veelvuldig appen. Hij kiest voor haar. Als reden geeft hij nu op dat er teveel ellende is geweest aan mijn kant en dat hij niet meer ziet hoe dat beter kan worden tussen ons.
Ik ben kapot van verdriet. Ik heb echt een gebroken hart. Ben in 3 weken tijd 10 kilo afgevallen. Hij wil niet voor ons vechten en omdat ik een vechter ben kan ik het niet verkroppen dat hij niet voor ons wil vechten.
Ik heb zoveel op internet fileren maar ik kom niet over dit intense verdriet heen. Ik hou van hem maar heb het gevoel dat hij al lang geleden afscheid van mij genomen heeft zonder het ooit met mij te bespreken, onze problemen onder de loep te nemen, te knokken.
Ik had hoop dat hij uiteindelijk bij mij terug zal komen maar die hoop zakt met de minuut meer weg. Hij kent haar nog niet goed. Zij heeft ook problemen, is bij haar man weg al voor K verliefd op haar werd. Hij zegt dat hij nog niet echt weet wat hij wil in de toekomst met haar. Ook zegt hij dat hij wellicht de grootste fout ooit maakt maar dat hij daar dan zelf achter moet komen.
Oh mijn god, met alles wat ik mee heb moeten maken is dit mijn grootste verdriet ooit. Ik heb het gevoeld maar werd juist kattiger tegen hem omdat ik mn vinger er niet op kon leggen.
Hoe kom ik hier ooit doorheen. We hebben ern prachtig huis. Ik mocht zelfs nog een nieuwe bank aanschaffen van hem.
Iemand die in eenzelfde situatie zit?Cis-
Ik leef heel erg met je mee en wens je alle sterkte toe. Ook ik heb sinds een jaar ongeveer intens verdriet doof een scheiding. Voor de tweede keer op rij in mijn leven werd ik verlaten na 14 jaar te zijn samen geweest. Telkens hadden ze snel een nieuwe relatie. Ik kan het maar niet vatten dat de man waarmee ik recent samen was dat ook hij mij verlaten heeft. Hij beloofde me dat hij mij nooit zou verlaten. Ik kon hem vertrouwen en hij zou me altijd steunen en er altijd voor mij zijn. De realiteit werd het tegenovergestelde. Hij heeft me laten vallen als een baksteen. Ik herken hem niet meer in zijn houding naar mij toe. Na ons conflict vorig jaar wiilde hij niet meertegen me praten. Nooit heb ik afsluiting gekregen. Enkel de boodschap dat hij niks meer met mij wilde te maken hebben. Ik was in shock..Midden vorig jaar liet hij weten iemand anders te hebben waarmee het klikt. Hij woont al samen met haar. Ik voel me zo verdrietig en kan het maar niet vatten. Ik zie ook geen manier om eruit te geraken. De slag komt voor mij extra hard aan omdat ik voor de tweede keer zoiets meemaak. Ook ik mocht in het najaar 2022 nog een nieuwe bank kopen van hem. Hoe bizar.
ilsp -
Ik leef heel erg met je mee en wens je alle sterkte toe. Ook ik heb sinds een jaar ongeveer intens verdriet doof een scheiding. Voor de tweede keer op rij in mijn leven werd ik verlaten na 14 jaar te zijn samen geweest. Telkens hadden ze snel een nieuwe relatie. Ik kan het maar niet vatten dat de man waarmee ik recent samen was dat ook hij mij verlaten heeft. Hij beloofde me dat hij mij nooit zou verlaten. Ik kon hem vertrouwen en hij zou me altijd steunen en er altijd voor mij zijn. De realiteit werd het tegenovergestelde. Hij heeft me laten vallen als een baksteen. Ik herken hem niet meer in zijn houding naar mij toe. Na ons conflict vorig jaar wiilde hij niet meertegen me praten. Nooit heb ik afsluiting gekregen. Enkel de boodschap dat hij niks meer met mij wilde te maken hebben. Ik was in shock..Midden vorig jaar liet hij weten iemand anders te hebben waarmee het klikt. Hij woont al samen met haar. Ik voel me zo verdrietig en kan het maar niet vatten. Ik zie ook geen manier om eruit te geraken. De slag komt voor mij extra hard aan omdat ik voor de tweede keer zoiets meemaak. Ook ik mocht in het najaar 2022 nog een nieuwe bank kopen van hem. Hoe bizar.
ilsp -
Ik leef heel erg met je mee en wens je alle sterkte toe. Ook ik heb sinds een jaar ongeveer intens verdriet doof een scheiding. Voor de tweede keer op rij in mijn leven werd ik verlaten na 14 jaar te zijn samen geweest. Telkens hadden ze snel een nieuwe relatie. Ik kan het maar niet vatten dat de man waarmee ik recent samen was dat ook hij mij verlaten heeft. Hij beloofde me dat hij mij nooit zou verlaten. Ik kon hem vertrouwen en hij zou me altijd steunen en er altijd voor mij zijn. De realiteit werd het tegenovergestelde. Hij heeft me laten vallen als een baksteen. Ik herken hem niet meer in zijn houding naar mij toe. Na ons conflict vorig jaar wiilde hij niet meertegen me praten. Nooit heb ik afsluiting gekregen. Enkel de boodschap dat hij niks meer met mij wilde te maken hebben. Ik was in shock..Midden vorig jaar liet hij weten iemand anders te hebben waarmee het klikt. Hij woont al samen met haar. Ik voel me zo verdrietig en kan het maar niet vatten. Ik zie ook geen manier om eruit te geraken. De slag komt voor mij extra hard aan omdat ik voor de tweede keer zoiets meemaak. Ook ik mocht in het najaar 2022 nog een nieuwe bank kopen van hem. Hoe bizar.
ilsp - Alle reacties weergeven...
-
Ik leef heel erg met je mee en wens je alle sterkte toe. Ook ik heb sinds een jaar ongeveer intens verdriet doof een scheiding. Voor de tweede keer op rij in mijn leven werd ik verlaten na 14 jaar te zijn samen geweest. Telkens hadden ze snel een nieuwe relatie. Ik kan het maar niet vatten dat de man waarmee ik recent samen was dat ook hij mij verlaten heeft. Hij beloofde me dat hij mij nooit zou verlaten. Ik kon hem vertrouwen en hij zou me altijd steunen en er altijd voor mij zijn. De realiteit werd het tegenovergestelde. Hij heeft me laten vallen als een baksteen. Ik herken hem niet meer in zijn houding naar mij toe. Na ons conflict vorig jaar wiilde hij niet meertegen me praten. Nooit heb ik afsluiting gekregen. Enkel de boodschap dat hij niks meer met mij wilde te maken hebben. Ik was in shock..Midden vorig jaar liet hij weten iemand anders te hebben waarmee het klikt. Hij woont al samen met haar. Ik voel me zo verdrietig en kan het maar niet vatten. Ik zie ook geen manier om eruit te geraken. De slag komt voor mij extra hard aan omdat ik voor de tweede keer zoiets meemaak. Ook ik mocht in het najaar 2022 nog een nieuwe bank kopen van hem. Hoe bizar.
ilsp
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
Ik lees dat het allemaal bij het rouwproces hoort
Ik ga op het moment door een zware tijd heen. Na een relatie van 15 jaar en vier kinderen samen zijn we uit elkaar gegaan. Ik woon nu in een ander huis en mijn ex zit nog in ons huis.(waar we kei hard voor geknokt hebben om het te kunnen kopen).
Op het begin had ik mezelf (dacht ik) bij de situatie neergelegd. Maar nu ik twee maanden in het ander huis woon, is de man met de hamer pas gekomen. Wat een verdriet is er los gekomen. Ik had nog heel de tijd ergens wel hoop dat het nog goed kon komen maar dit is nu pas gebleken dat dat dus niet zo is. Dat voelt weer als een nieuwe klap in het gezicht. Nu kan ik mijn ex niet loslaten en zie ik dat zij geniet van het stappen en alle aandacht die ze krijgt van mannen. Dat is nog een schepje er bovenop. Ik heb het gevoel dat ik zo op de bodem blijf hangen en telkens dat ik probeer op te krabbelen word ik weer keihard terug getrapt. We wilden echt als vrienden verder gaan, voor de kinderen maar ook voor onszelf. Maar ik merk dat telkens ik haar zie of hoor of zie hoe zij verder gaat met haar leven kom ik weer in een zwart gat terrecht. Nu heb ik gezegd dat ik afstand van haar moet gaan nemen en alleen het broodnodige contact onderhoudt voor de kinderen maar dat ik er verder niks meer van wil zien of horen. Dit voelt ook niet goed juist omdat we nog wel heel veel van elkaar houden. Ik lees dat het allemaal bij het rouwproces hoort maar voor mijn gevoel blijf ik erin hangen.Teun-
Dit is compleet normaal. Het feit dat het iets met je doet dat ze aandacht krijgt van mannen is ook normaal. Het kan ook zijn dat zij jullie breuk verwerkt op deze manier. Door te gaan stappen en dat ze deze aandacht voor haar zelf nodig heeft als een soort bevestiging... Ik zie dit als een soort vlucht om te vergeten. Maar alsnog moet je je niet focussen op haar maar op jouw en je kinderen...jij moet terug tevreden worden met jezelf en naar de toekomst kijken. Je zal haar altijd graag blijven zien want het is de moeder van jouw kinderen en het is ok om even in dit gevoel te blijven hangen. Twee maanden is niets als het op verwerking aan komt. Gun jezelf de tijd en laat t op je afkomen. Probeer toch het contact voor je kinderen zo goed mogelijk te houden. Sterkte en weet dat je niet alleen bent die door deze situatie moet gaan...
John -
Teun ik herken mij in jou verhaal. Ben ook naar een eigen huis gegaan. Daarin 7 maanden gewerkt aan doorzetten en volhouden om ieder te laten zien dat ik het wel alleen kan.
Wij zijn nog niet gescheiden en hebben 2 weken terug geruild van huis om dat ik het alleen zijn niet meer kon verdragen.
Volwassen dochter die bij hem bleef wonen, waardoor ik in 1 klap alleen kwam.
En ik niet degene was die dit wilde. Zie wel dat ik en wij veel uit angst, onmacht en emotie hebben gehandeld wat alles niet ten goede is gekomen.Jeanette - Alle reacties weergeven...
-
Hi Teun,
Neem dit van mij aan.
Laat haar niet merken dat je ermee zit dat ze aandacht krijgt van andere mannen . Sommige vrouwen kicken hierop en zullen je altijd het gevoel willen geven dat je mist omdat anderen van haar genieten
Misschien is het niet maar ga er maar van uit.
Laat haar zien wat zij mist. Kleed je altijd goed en laat haar merken dat je ook vaak afspraken hebt om leuke dingen te gaan doen met anderen. Niet om haar jaloers te maken maar dat je ook verder gaat met jou leven. Dat je het ook leuk hebt en verder gaat. Misschien zou ze dat ook voor je willen. Sommige dingen gaan nooit terug naar de oude maar je toekomst kan wel beter worden. Ga vaak naar feesten of Festivals of concerten. Trakteer jezelf . Enjoy lifeA. Noniem
Deze ervaringen zijn onderdeel van een afgeronde reeks persoonlijke verhalen.
-