• 400+ therapeuten
  • Ook online therapie
Therapeut & hapto-coach Haarlem - Joan Bieger

Joan
Therapeut & hapto-coach

Zaanenstraat 18
2022 GB Haarlem
Ook online therapie
Nederlands Engels

Introductie

Ben jij een gevoelige, krachtige, vrouw/man? Voel je makkelijk wat andere mensen voelen, en ben je geneigd je te voegen naar wat andere willen?

 

En ben je ook op veel terreinen van je leven krachtig: misschien heb je een goede baan? Een fijn gezin? Fijne vrienden?

 

Maar is er ook geregeld een worsteling in jezelf.

 

  • met jezelf, met anderen? Heb je veel gedoe in relaties? Maak je snel ruzie, heb je veel oordelen?
  • of ben je juist onzichtbaar, verdwijn je makkelijk, en laat je jezelf moeilijk zien.
  • ben je een pleaser?
  • voel je je makkelijk overspoelt? Voel je je schuldig als je grenzen aangeeft?
  • voel je je heel verantwoordelijk voor anderen? Waardoor je het gevoel hebt, dat er te weinig ruimte voor jou is.
  • ben je 'afhankelijk' van eten, je telefoon, je werk (gevoelig voor verslavingen)
  • probeer je anderen en het leven te controleren?


Dan ben je heel welkom bij mij. Met mijn B..E.V.R.I.J.D. Leven methode, komen we tot de kern van jouw patronen.


Die dingen, waarvan je denkt, 'waarom gebeurt dit nou toch keer op keer':

 

  • Misschien, neem je jezelf elke keer voor minder hard te werken, meer voor jezelf te zorgen, maar lukt dat niet.
  • Trek je vriendinnen, vrienden, partners aan, die geen moeite voor jou doen. Heb jij het gevoel dat jij steeds hard aan het werk bent in de relatie.
  • Misschien blijf je in een relatie hangen, die helemaal niet goed voor je is. Maar lukt het niet om te vertrekken
  • Misschien ben je eigen onderneemster, en heb je super veel goede idieen, maar blijf je elke keer hangen, en komt het niet tot iets concreets.

Deze dingen lijken je misschien te overkomen, alsof het iets mysterieus is, alsof het door de buitenwereld komt. Maar niets is minder waar! En dat is heel goed nieuws. Want als je weet wat de kern is van een steeds terugkeerend probleem, dan kan je het ook oplossen.

 

Laten we starten!

Joan

Online therapie

Ik geef geregeld online sessies, zowel met relatie therapie als met individuele therapie, aangezien ik door het hele land werkt, en ook met buitenlandse mensen.

 

De redenen daarvoor kunnen dus de afstand zijn (zowel in Nederland als in het buitenland)  of lichamelijke beperkingen, ziekte. De ervaring is dat het effect net zo goed is.

 

We kunnen Skypen, Zoomen, Facetimen of ‘gewoon’ bellen. Ik werk zelf graag met Zoom (conference call). In overleg bepalen we welk medium voor jou het makkelijkst is. Via what’s app video bellen kan sowieso altijd.

 

 

De kosten zijn hetzelfde als een sessie in de praktijkruimte.

Opleidingen & registraties

  • Relatie/systeem weekenden bij Kempler instituut
  • Feminine Power Facilitator: 1 jarige opleiding in Amerika
  • Talentencoachopleiding bij Willem Glaudemans

  • Feminine Power & diverse Vrouwenretreats 

  • Lichaams werk bij Venwoude

  • Opleiding Haptotherapie bij het ITH (3 jaar)

  • Gespecialiseerd in eetproblemen bij Joanna Kortink

  • Voice Dialogue opleiding bij Lietje Perizonius

  • Gradatim  4-jarig Psycho Sociale Therapie

  • HEAO Commerciele Economie 



Registraties

Joan is opgenomen in het overzicht van therapeuten in Haarlem.

Ik bied therapie aan in

Specialisaties

Mijn specialisaties zijn: je talenten/missie in dit leven. En ook juist wat je daar in tegen houdt: co-dependentie, verlatings- en bindingsangst, relatieproblemen, HSP, overspannen/burn-out, eetproblemen. Angst om jezelf te zijn.

Samengevat: het krijgen van een gezonde relatie met jezelf en de mensen om je heen, zodat je het leven kan leiden waar je voor bestemd bent.

Als Talentencoach ben ik gericht op het licht, het positieve in jou, in mensen. Wat zijn jouw talenten, waar word jij blij van? Waar zit jouw zingeving in het leven? Viktor Frankl heeft in de logotherapie ontdekt hoe belangrijk zingeving is voor ons mens-zijn. 

Er zijn dingen die ons tegenhouden om vanuit onze talenten te leven. Vaak worstelen mensen met:

  • een laag zelfbeeld, moeilijk hun eigen talenten, waarde, schoonheid zien
  • weinig zelfvertrouwen
  • weing vertrouwen in hun eigen gevoel, en dat durven volgen
  • eetproblemen
  • relatieproblemen
  • over grenzen gaan: overspannen, burn-out
  • niet jezelf durven zijn en/of niet weten wie je eigenlijk bent.

Dit is ook mijn eigen weg geweest: ik vond het moeilijk om mezelf op waarde te schatten, door een laagbeeld, en eetproblemen verleden.

Door toegewijd te werken aan de blokkades, barrieres die in mijn weg stonden, om mezelf op waarde te schatten, ben ik nu gezegend met een diepgaande relatie, 3 mooie kinderen. Voel ik me stromend, en blij (meestal:) - en ben ik schrijfster van het boek: bevrijd je leven van emotie-eten.

Ik heb het leven waar ik als klein meisje van droomde: een leven in vrijheid, eigen onderneemster en gevuld met liefde. Ik ben in staat om echt mijn binneste aan dierbare vrienden te laten zien, te vragen om wat ik nodig heb, en te ontvangen wat er allemaal is. 

 

Spreekt dit jou ook aan? Kom dan werken aan je barrieres, je gedachtenkronkels. Laat je oude verhaal los, en zie je schoonheid!

De meest behandelde klachten in mijn praktijk:

1) niet lekker in je vel zitten, laag zelfbeeld
2) Hooggevoeligheid
3) Relatieproblemen
4) co-dependentie
5) eetproblemen en andere verslavingen

Tarieven

Tarief & vergoedingen
(behandelingen door heel nederland via skype mogelijk)

 

Behandeltarief

€  95,00                                              Individuele sessie (60 minuten)
€  75,00     per persoon                      Relatietherapie     (60-75 min)
 

Vergoedingsregeling voor mijn behandelingen

Wanneer je aanvullend verzekerd bent, worden de sessies (afhankelijk van je verzekeraar en polis) deels vergoed. Omdat de therapie in de aanvullende verzekering zit, hoef je niet eerst het wettelijk verplichte eigen risico te betalen. Ik ben bij de Neder-landse Federatie Gezondheidszorg (NFG) aangesloten. Hier vindt je lijst voor 2019. Je hebt geen verwijzing van je huisarts nodig.

 

  • Registratienummer NFG: 6704155980

  • AGB-code zorgverlener : 90-041657

  • AGB-code praktijk: 90-034930

  • kvk: 34341294

  • BTW nr: 181417777B01
     

Annuleren / afzeggen

Als je een sessie af wil zeggen, doe dit dan telefonisch. Per sms/what's app of dmv inspreken. Zonder kosten kan je nog tot 24 uur van tevoren af zeggen. Anders ben ik genoodzaakt het volle tarief te rekenen.

Afhankelijk van de begeleidingsvraag die je hebt, varieert het traject van 7 tot 20 sessies. Ook daarin heb je zelf de regie. Je zit nergens aan vast. 

Praktijkfoto's

Therapeut & hapto-coach in Haarlem

Reviews

Hieronder staan reviews over Joan

Waardering 5 uit 5 op basis van 3 reviews
Waardering 5 uit 5 Ik raad deze therapeut aan
I'm so glad we came!
I'm so glad we came! On my own, as well for individual sessions. Thank you for being such a kind and compassionate presence!
And for your guidance. It made such a huge difference.
Anoniem | Haarlem | 18 november 2022
Vond je dit een nuttige review?
Waardering 5 uit 5 Ik raad deze therapeut aan
Heel erg fijn en deskundig
Ik was verzeild geraakt in een relatie met veel liefde, maar ook heel veel onrust, ruzie en een giftige dynamiek als het om bepaalde kernwaarden ging en ik kon me daar niet van losmaken, óf het oplossen. Ik was daar op nare wijze in verstrikt geraakt.

Ik heb geleerd: de patronen in die dynamiek leren ontdekken, mijn eigen aandeel leren zien, gezien waar de bron bij mijzelf ligt (mijn jeugd) en hoe die jeugd doorwerkt in je hele leven en de relatie die op je pad komen.

En uiteindelijk daardoor niet alleen inzicht gekregen, maar ook een stuk berusting in hoe de zaken liggen, en de (on)mogelijkheden daarin. Het stellen van grenzen, zelfliefde en ook berusting.

Ook geleerd hoe je het heft in handen kan en mag nemen, hoe je goed voor jezelf kan en mag zorgen en de giftige zaken in je leven achter je mag en moet laten.

De begeleiding ervaar ik als heel erg fijn en deskundig. Joan kan op ogenschijnlijk subtiele wijze dingen in gang zetten. Ze is erg gericht op het individu en schakelt makkelijk waardoor het echt maatwerk wordt.

Ze voelt de dingen haarfijn aan en haar kennis en gevoel voor de te volgen koers zijn voor mij echt succesvol gebleken.
Rob | Hoofddorp | 11 januari 2020
Vond je dit een nuttige review?
Waardering 5 uit 5 Ik raad deze therapeut aan
Het heeft me veel goed gebracht
Het gaat goed met me.

De structuur van het werken in je boek, het mediteren, het schrijven heeft me veel goeds gebracht.

En natuurlijk niet te vergeten, de inhoud van je prachtige boek en onze gesprekken. Ik heb zoveel geleerd van je.

Het heeft er o.a. voor gezorgd, dat ik veel dieper ben ‘ingedaald’ in mijn lijf, er is meer rust en stabiliteit van binnen, ik sta in mijn eigen kracht en daarnaast ervaar ik veel meer levensvreugde.

Wat ben ik dankbaar dat ik je heb ontmoet en van je heb mogen leren !
Jeanette | 23 oktober 2019
Vond je dit een nuttige review?

Inzichten van Joan:

Praktische inzichten en tips.


  • Thema | Inzicht
  • AD(H)D | Dit boek zet ADHD in een ander perspectief!

    Dit boek zet ADHD in een ander perspectief!

    Ken je het boek van Gabor Mate? In 'Het verstrooide brein' helpt Gabor Maté je om ADD/ADHD te begrijpen en er beter mee om te gaan. Echt een aanrader om ook met meer begrip met jezezelf om te gaan.

    Het is mij opgevallen, dat veel mensen met ADHD al hun leven te horen krijgen: 'doe niet zo 'druk', doe niet zo..., ruim...etc.'. Dit is niet heel goed voor je zelfbeeld en zelfvertrouwen om steeds te horen wat er niet goed aan jou is. Dit boek zet ADHD in een ander perspectief!


    Meer over Therapie bij ADHD in Haarlem
  • Angsten | Ga naar je angst toe

    Ga naar je angst toe

    Juist als je je bang voelt, is het belangrijk om dat niet weg te duwen. Maar er naar toe te gaan.

    Dit kan in 3 stappen:

    1) Sluit je ogen, en vraag jezelf waar je de angst in je lichaam voelt?

    2) Leg je hand(den) op de plek waar je de angst in je lichaam voelt, TERWIJL je je billen op je stoel voelt. En je voeten op de grond. Dit creert een draagvlak voor je angst.

    3) Adem rustig naar de angst toe, zeg tegen jezelf: Ik kan dit dragen, ik kan er voor mijn angst zijn, ook angst gaat weer voorbij.

    4) Vraag de angst wat het nodig heeft van jou op dit moment?

    Het er laten zijn, of het delen met een vriend/vriendin, bewegen, schrijven

    5) Merk op wat de oefening met je heeft gedaan.
    Succes!


    Meer over Therapie bij angsten in Haarlem
  • Angsten | Angst heeft kracht nodig

    Angst heeft kracht nodig

    Angst heeft kracht nodig. Dit betekent dat het belangrijk is dat je niet teveel meegaat met de angst die je voelt.

    Het is goed om haar te voelen, en vervolgens iets krachtigs of feitelijks tegen jezelf te zeggen.

    Bijvoorbeeld met het coronavirus: als je merkt dat je teveel beinvloedt wordt door nieuwsberichten, zeg dan: Oke, laten we hier mee stoppen, en even lekker gaan bewegen, of laten we even de feiten op een rijtje zetten. Het overgrote deel van onze bevolking wordt niet besmet. Dus stop met deze angstgedachten.

    Wat haal jij uit dit zinnetje: Angst heeft kracht nodig.


    Meer over Therapie bij angsten in Haarlem
  • Boosheid & woede | Ik merk dat ik boos ben

    Ik merk dat ik boos ben

    Between Stimulus & Response there is a space. In that space is our power to choose our response. In our response lies our growth and our freedom - Viktor Frankl.

    Als je boosheid of woede voelt, neem even een moment om je bewust te worden van je boosheid, zeg hardop: Ik merk dat ik boos ben.
    Het is oke om boos te zijn. Het is nuttig om boos te zijn, het helpt me bij mijn grenzen te voelen en te bepalen.

    Welke reactie kies ik? Wat ga ik doen met mijn boosheid? Afreageren op iemand anders? Of de boosheid gebruiken om een grens aan te geven of te zeggen dat ik me machteloos bijvoorbeeld voel.

    Je weet waar je kracht ligt! In de ruimte ertussen en jouw reactie erop. Succes!


    Meer over Therapie bij boosheid en woede in Haarlem
  • Boosheid & woede | Geef expressie aan je boosheid

    Geef expressie aan je boosheid

    Boosheid is een hele gezonde emotie, het helpt je grenzen voelen.
    Boosheid betekent: NEE, dit wil ik niet. NEE, dit vind ik niet fijn. Nee, je gaat over een grens.
    Gezonde boosheid duurt nooit heel lang, als je er expressie aan geeft in jezelf door te zeggen: NEE, dit.....
    Probeer het maar eens.
    Het is juist als we onze boosheid proberen te onderdrukken, dat ze er in vervormde vorm uitkomt.


    Meer over Therapie bij boosheid en woede in Haarlem
  • Bore out | Doe iets avontuurlijks!

    Doe iets avontuurlijks!

    Doe iets avontuurlijks! Opgebrand, uitgeblust, bore-out....vaak hebben we dan wat avontuur nodig in ons leven.
    Ga op toneelles, dansles, beeldhouwles - daag jezelf uit om iets nieuws te leren en iets avontuurlijks doen. Have fun!


    Meer over Therapie bij bore out in Haarlem
  • Bore out | Als je geen zingeving in je werk/leven voelt...

    Als je geen zingeving in je werk/leven voelt...

    De meesten van ons, willen ons graag zinvol voelen, van betekenis zijn. Op wat voor manier je dat doet is niet belangrijk: je kan je 'van betekenis' voelen in het moeder/vader zijn. In je werk, in het verzorgen van je ouders. In een goede vriendin zijn. Of je kan werk doen wat jou een gevoel van betekenis geeft.
    Als je leven langs je heen glijdt, en je geen betekenis voelt, je verveelt, kan dit tot een bore-out leiden.
    De 1e stap kan zijn om eens op te schrijven wanneer jij je van betekenis voelt....


    Meer over Therapie bij bore out in Haarlem
  • Burn-out | Burnout en een ontregeld zenuwstelsel (deel 1)

    Burnout en een ontregeld zenuwstelsel (deel 1)

    Als je een burn out hebt, of overspannen bent, kan het zijn dat je een ontregeld zenuwstelsel hebt, dit kan er zo uit zien:

    * een continu gejaagd, gestrest gevoel of juist het tegenovergestelde: depressieve gevoelens, bankhangen, niet in staat om in beweging te komen. Niet weten waar je moet beginnen, en je vaak overspoelt of overweldigd voelen. Waardoor je geen focus hebt.

    * Het gevoel hebben van een steeds boven je hoofd hangende 'to-do' list, waardoor je moeilijk tot niet kan ontspannen. Het gevoel altijd aan te staan.

    * Makkelijk getriggerd worden, 'geladen' voelen. Mensen met een ontregeld zenuwstelsel voelen, vertellen ook vaak geladen. Ik zie het ook veel in relatiestelsel: als er stress is in het contact, als er een trigger wordt geraakt, kunnen we niet meer helder denken. En is het eerst zaak om je emoties, zenuwstelsel te reguleren.

    * Veel hoofd energie (denken, malen, piekeren, herhalen) en weinig contact met het lichaam/hart

    * Onderbroken slaap, darmklachten, nekschouderklachten. Hormonale klachten (daarom ook vaak juist in overgang nog meer klachten)

    * Burn-out, overspanning, lethargie en tot niet iets komen.

    Ik wil je heel graag bemoedigen, dat dit niet zo hoeft te zijn of hoeft te blijven.
    De oplossing zit er o.a. in om kleine lichaamsoefeningen te doen: kleine moeite, groot resultaat.
    Met slechts 3x7 minuten per dag, kan je zoveel beter in je lijf en emoties komen te zitten.


    Meer over Therapie bij burn-out in Haarlem
  • Burn-out | De december maand

    De december maand

    Maar eerlijk is eerlijk, de december maand kan de een uitdaging zijn als je sensitief/HSP bent.

    Je bent dan meestal:
    · Veel afgestemd op de (noden) van anderen
    · Je voelt veel prikkels, zowel leuke (al die gezelligheid) als ook de overspoeling (help, er moet zoveel gebeuren, zeker als je kinderen hebt)
    · Je eigen behoeften raken makkelijk ondergesneeuwd. Misschien juist rust, verdieping, ook behoefte aan meer spiritualiteit (=verbinding met het mystieke, hogere, natuur)?

    Door deze uitdagingen, prikkels en verschillende behoeftes kan je de verbinding met jezelf kwijtraken. En wat voor jou belangrijk is, wat jij nodig hebt.

    Als je vandaag helemaal zou willen inrichten zoals je zou willen, hoe zou jouw dag er dan uitzien?


    Meer over Therapie bij burn-out in Haarlem
  • Communicatie | Kijk of je een complete boodschap kan communiceren

    Kijk of je een complete boodschap kan communiceren

    Kijk of je een complete boodschap kan communiceren de volgende keer dat je je ergert of terugtrekt of boos wordt.

    Met compleet wordt bedoeld dat je
    1. zorg voor Jezelf hebt
    2. zorg voor de Ander
    3. zorg voor de Relatie.

    Als je op deze manier gaat communiceren zal je merken dat je verbinding in plaats van afstand creëert. Dat er echt naar je geluisterd wordt, want je luistert naar jezelf en de ander en jij en je partner gaan begrijpen wat zich allemaal in je afspeelt. Je gaat zowel de verbinding met jezelf als met de ander aan.

    Dan krijg je werkelijk contact, heldere communicatie
    En dat de ander zich gezien voelt.

    Vroeger zei mijn man vaak, als ik te hard werkte: "Wat werk je toch hard', en klonk dat als een verwijt. Ik voelde me afgewezen en falen, terwijl ik vond dat ik zo mijn best deed:)

    Toen wij zelf de complete boodschap als stel leerde, zei hij dit: ‘Ik maak me een beetje zorgen om je, je hebt zo hard gewerkt en ik begrijp dat het een ontspannend idee is om met ….(vriendin) op stap te gaan. Maar is dit wel het beste moment? Je slaapt daardoor altijd wat minder. Ik zou dat balen voor je vinden en dat maakt me verdrietig als jij gestrest bent.

    Dat klonk zo veel fijner! Ga jij het ook proberen?


    Meer over Therapie bij communicatieproblemen in Haarlem
  • Eetstoornis | Oefening voor NA een eetbui

    Oefening voor NA een eetbui

    Een eetbui kan iets heel mysterieus zijn...het lijkt uit het niets te komen, en je hebt er geen regie over.

    Het kan helpen om steeds NA een eetbui een oefening in te vullen uit mijn boek Bevrijd je leven van emotie eten. De oefening heet: Waar heb ik werkelijk behoefte aan, terwijl het lijkt alsof ik naar eten snak.

    Dit geeft veel duidelijkheid, en daarmee ook een oplossing voor een volgende eetbui. Zo kwam een meisje er achter, dat ze een zak chips leeg at, als haar moeder boos op haar was.

    We zijn gaan oefenen dat ze haar grenzen beter ging leren aangeven, en gisteren kwam ze vol trots de praktijk binnen: 'geen eetbui gehad, en aangegeven dat ik het niet fijn vind als ze zo boos tegen me praat'.


    Meer over Therapie bij eetstoornis in Haarlem
  • Eetstoornis | Oefening: Wat is mijn werkelijke behoefte?

    Oefening: Wat is mijn werkelijke behoefte?

    Zie je eetbui als een 'richting' aanwijzer, gebruik het om er achter te komen wat er met jou is.
    Het is niet altijd makkelijk om te weten hoe je je voelt. We hebben geleerd om onze ware gevoelens te verstoppen. Een goede manier om er achter te komen wat je voelt en hoe je in de wereld staat, is je emotie-eten te gebruiken als middel. Onderzoek het eten dat je eet en waar jij behoefte aan hebt, om te ontdekken hoe je je echt voelt.

    * Als jij op iets gaat zitten knagen, kan het zijn dat er iets aan jou knaagt.

    * Als je enorm loopt te proppen en jezelf eindeloos vult met boterhammen met pindakaas en hagelslag, kan het zijn dat je je leeg voelt en jezelf volpropt om je maar gevuld te voelen.

    *Als je enorm van jezelf baalt en je schuldig voelt, kan het zijn dat je ’s avonds je hele wezen er uitkotst omdat je zo genoeg van jezelf en het eten hebt.

    * Als je zachte dingen zoals vla, ijs, chocola eet, kan het zijn dat je een grote behoefte aan zachtheid en liefde hebt. Claudia begon andere zachte dingen voor zichzelf te doen toen ze dit door had. Ze kocht een mooi zacht vestje voor zichzelf, ging een eigen plekje voor zichzelf maken en werd zachter voor zichzelf.

    Eten of een eetbui kan je in die zin juist enorm helpen om te ontdekken wat je echt voelt en waar je eigenlijk naar verlangt. Je klacht wordt hiermee een kans. Een kans om te weten wat je werkelijke behoefte is. Met behulp van de volgende oefening kan je daarachter komen.

    Oefening: Wat is mijn werkelijke behoefte? (ook al voelt het alsof ik naar eten snak)

    Wanneer je geen fysieke honger hebt, maar wel naar iets snakt of hongert, kan je onderstaande vragen aan jezelf stellen.

    1. Wat is de situatie?

    2. Welke gedachten heb ik?

    3. Hoe voel ik me?

    4. Wat zou ik graag willen? Wat is mijn behoefte?

    5. Hoe kan ik daarvoor zorgen? Hoe kan ik die behoefte vervullen?

    6. Hoe voel ik me als ik nú die behoefte vervul?


    Meer over Therapie bij eetstoornis in Haarlem
  • Eetstoornis | Wat knaagt er bij jou?

    Wat knaagt er bij jou?

    Wat je eet als emotie eten, laat je vaak iets zien over het soort emoties wat je hebt.

    Ben je boos, dan hebben mensen vaak veel behoefte aan chips, lekker met je tanden de knisperende chisp opeten..

    Heb je behoefte aan verzachting, troost: dat eten mensen vaak chocola, ijs, zachte dingen.

    Door te ontdekken waar je naar hongert, kan je jezelf dat op een andere manier gaan geven. Heb je bijvoorbeeld behoefte aan troost, kijk dan of je een knuffel, een arm om je heen, aan iemand kan vragen.

    Ben je boos, geirriteerd, gespannen: kijk dan of je lekker kan gaan bewegen, een work-out doen, lekker gaan wandelen met een stevige pas. Gooi het eruit!


    Meer over Therapie bij eetstoornis in Haarlem
  • Eetstoornis | In plaats van zwart/wit & leren denken in grijs/het midden

    In plaats van zwart/wit & leren denken in grijs/het midden

    Heb jij ook dat je veel in GOED en FOUT indeelt.
    Bepaald eten, bepaald gedrag is goed of fout.

    Zo zie ik veel mensen die graag willen sporten/bewegen of gezond eten,maar doordat de lat zo hoog ligt, ze er niet aan toekomen. Of het heel snel weer opgeven.
    Kan jij vandaag iets kleins doen, wat jou toch in het richting van je verlangen helpt? Al is het een blokje om, 3 minuten mindfullness doen, 1 gezonde maaltijd. Zo krijg je vertrouwen en bouw je momentum. Succes!


    Meer over Therapie bij eetstoornis in Haarlem
  • Hooggevoeligheid | Ik sta in het centrum van mijn ziel

    Ik sta in het centrum van mijn ziel

    Als je in je kracht staat als HSP-er is het niet nodig om jezelf af te schermen of te beschermen. Probeer het eens uit, door simpelweg te zeggen: "Ik sta in het centrum van mijn ziel. "
    Voelt dit anders voor jou?


    Meer over Therapie bij hooggevoeligheid in Haarlem
  • Hooggevoeligheid | Richt je op iets stabiels

    Richt je op iets stabiels

    Voel je je overprikkeld? Maak je hoofd overuren?
    Richt je aandacht eens op het contact dat je billen met de stoel maakt. Adem heel bewust 4 tellen naar het contact met je billen op de stoel.
    Merk op dat dat stabiel voelt.
    Door je op iets 'stabiels' te richten, iets wat stevig voelt, zal je merken dat het wat rustiger in je zelf wordt. Je voelt weer het contact met je lichaam, en het moment, en de stoel. Hiermee geef je je brein een signaal dat het veilig is, stabiel, rustig. Probeer het eens uit.


    Meer over Therapie bij hooggevoeligheid in Haarlem
  • Hooggevoeligheid | Hoog gevoelig zijn heeft heel veel voordelen

    Hoog gevoelig zijn heeft heel veel voordelen

    Hoog gevoelig zijn heeft heel veel voordelen:
    • Je hebt een rijk gevoelsleven, je kan intens genieten van een goed gezelschap, de
    natuur, kunst, dieren & andere mensen
    • Je bent intuïtief
    • Je bent Creatief & ziet veel mogelijkheden. Je kan van niets iets maken, dingen met
    elkaar verbinden waardoor er iets moois ontstaat. Je ziet vaak snel het grotere plaatje.
    • Je kan je goed afstemmen op wat de ander nodig heeft
    • Je kan heel erg veel liefde voelen
    • Je kan aanvoelen hoe de stemming is, wat er nodig is

    Waarom voelen dan toch veel mensen het als een last, en hebben ze de neiging om hoog gevoelig als een probleem te ervaren, soms zelfs zo erg dat gevoelens weggegeten. Of een andere ‘verslaving’ zoals hard werken, internet of wat dan ook als route nemen om met hun gevoel om te gaan. Of je gevoel weg rationaliseren, waardoor je veel in je hoofd zit, terwijl je
    eigenlijk een gevoelsmens bent.

    Dat heeft te maken met een aantal dingen, vandaag geef ik reden 1:

    • Een blauwdruk die is afgestemd op de ander: als gevoelig mens heb je een blauwdruk die afgestemd is op de ánder. Je voelt altijd eerst hoe de ander zich voelt, wat er speelt, wat er nodig is, en voor je het weet, neem je de verantwoordelijkheid daarvoor. In plaats van dat je eerst voelt wat jíj nodig hebt, hoe dingen voor jou zijn, hoe je eerst voor jezelf zorgt. Zeg maar dat je eerst je eigen zuurstof kapje opzet, voor je voor de ander zorgt. Je moet echt opnieuw voor jezelf leren zorgen, zelf liefde, zelf
    zorg leren toepassen. En pas dán kan je echt genieten van je empathische vermogen.


    Meer over Therapie bij hooggevoeligheid in Haarlem
  • Hooggevoeligheid | Geniet van je alleen-tijd!

    Geniet van je alleen-tijd!

    Als HSP-er heb je de neiging om te versmelten met je omgeving. Alleen zijn / alleen-tijd doorbrengen, is daarom essentieel. Vooral ook als je een relatie hebt. Dit liefdevol uitleggen, zorgt er voor dat de ander het niet persoonlijk hoeft te nemen. Geniet van je alleen-tijd!


    Meer over Therapie bij hooggevoeligheid in Haarlem
  • Hooggevoeligheid | Zintuigelijke input verwerken

    Zintuigelijke input verwerken

    Veel mensen die hooggevoelig zijn, hebben een zenuwstelsel wat zichzelf niet meer goed kan reguleren. Dit heeft te maken met alle zintuigelijke input die zich door de dagen/jaren heen opstapelen.
    Het is essentieel om alle zintuigelijke input te verwerken, er uit te gooien door dans, wandelen, sport, bewegen of schrijven. Wat doe jij als HSP-er om goed in balans te blijven?


    Meer over Therapie bij hooggevoeligheid in Haarlem
  • Liefdesverdriet | Neem de tijd

    Neem de tijd

    Clienten willen vaak van hun liefdesverdriet af; 'hoe lang duurt het wel niet'? Mijn antwoord is altijd: neem de tijd, het is logisch als je iemand hebt liefgehad, en waarschijnlijk lief hebt, of juist 'haat'; dat het tijd kost om je te ont-hechten.

    Wees lief voor jezelf; huil, wordt boos, gooi het eruit. De kans is groter, dan je liefdespijn dan wel sneller geneest:)


    Meer over Therapie bij liefdesverdriet in Haarlem
  • Pandemie & angst | Hou een vast dagritme en structuur aan

    Hou een vast dagritme en structuur aan

    Hou een vast dagritme en structuur aan. Ga bij voorkeur er op uit, op vaste tijden, anders komt het er vaak niet van.


    Meer over Therapie bij angst in Haarlem
  • Perfectionisme | Wat druk van de ketel halen

    Wat druk van de ketel halen

    Leg de lat wat lager bij perfectionisme door jezelf te vragen: als ik de lat wat lager zou leggen, als ik wat druk van de ketel zou halen, wat kan ik dan WEL doen? Wat is 1 klein stapje wat de druk bij mij weghaalt, en waardoor ik wel een goed gevoel krijg dat ik een stapje zet richting mijn doel, verlangen.


    Meer over Therapie bij perfectionisme in Haarlem
  • Perfectionisme | Wees vandaag trots en tevreden op jezelf

    Wees vandaag trots en tevreden op jezelf

    Perfectionisme & faalangst gaan vaak hand in hand. En voelen heel veel druk, die druk is zo groot en veel, dat ze zichzelf letterlijk klem zetten en zich klem voelen, want hoe kan je ooit aan zulke hoge 'eisen' voldoen.

    Wees vandaag trots en tevreden op jezelf, door 1 klein stapje te doen wat WEL kan. Brainstorm eerst met jezelf wat dat zou kunnen zijn: 1 klein wandelingetje in plaats van 5 km hardlopen. De keuken opruimen in plaats van het hele huis. 1 stukje voor je website schrijven in plaats van dat die helemaal af moet. Succes, je kan het!


    Meer over Therapie bij perfectionisme in Haarlem
  • Slaapproblemen | Boekentip

    Boekentip

    "Slapen als een Roos" is een geweldig boek om je slapeloosheid te leren accepteren, er niet tegen te vechten (dat maakt namelijk alleen maar adrenaline aan, waardoor je nog minder slaapt), en toch de dingen te blijven doen die jij waardevol vindt in jouw leven.


    Meer over Therapie bij slaapproblemen in Haarlem
  • Slaapproblemen | Een app die je van je slaapproblemen afhelpt

    Een app die je van je slaapproblemen afhelpt

    Uit eigen ervaring heeft deze app mij heel erg geholpen: de SLeep School. Het boek Slapen als een Roos hoort er bij. Maar uiteindelijk vond ik de app heel behulpzaam, omdat je een 30 dagen cursus doet.
    Succes!


    Meer over Therapie bij slaapproblemen in Haarlem
  • Slaapproblemen | Slecht slapen, misschien heb je een ontregeld zenuwstelsel

    Slecht slapen, misschien heb je een ontregeld zenuwstelsel

    Afgelopen week had ik weer heel wat sessies, waarin ik mensen met een ontregeld zenuwstelsel zag: spanning, stress, hoog in de energie, veel lading in de stem of juist bevroren, vast zitten. Zeker in relatiesessies zorgt dit juist voor verwijdering in plaats voor verbinding, wat vaak voor nog meer lading, stress, bevrorenheid, vastzitten zorgt.

    Ik ben heel benieuwd welke kenmerken jij herkent!


    De laatste 1,5 jaar heb ik me daar intens in verdiept in een ontregeld zenuwstelsel & de polyvagaal theorie, deze studie heeft voor veel verdieping in mijn sessies gezorgd. Zeker als je hoog gevoelig bent, en/of trauma ervaringen of spanningen in je jeugd hebt meegemaakt, is kennis over hoe je je zenuwstelsel kan leren reguleren onmisbaar. Een ontregeld zenuwstelsel kan er zo uit zien:


    * Een continu gejaagd, gestrest gevoel of juist het tegenovergestelde: depressieve gevoelens, bankhangen, niet in staat om in beweging te komen. Niet weten waar je moet beginnen, en je vaak overspoelt of overweldigd voelen. Weinig focus hebben of juist teveel focus/controle

    * Het gevoel hebben van een steeds boven je hoofd hangende 'to-do' list, waardoor je moeilijk tot niet kan ontspannen. Het gevoel altijd aan te staan.


    * Makkelijk getriggerd worden, 'geladen' voelen. Mensen met een ontregeld zenuwstelsel voelen, vertellen ook vaak geladen. Ik zie het ook veel in relatiesessies: als er stress is in het contact, als er een trigger wordt geraakt, kunnen we niet meer helder denken; gaan we in de vecht/vlucht of bevriesstand. Zie het plaatje hierboven. En is het eerst zaak om je emoties, zenuwstelsel te reguleren.


    * Veel hoofd energie (denken, malen, piekeren, herhalen) en weinig contact met het lichaam/hart


    * Onderbroken slaap, darm of maagklachten, nekschouderklachten. Hormonale klachten (daarom ook vaak juist in overgang nog meer klachten)


    * Burn-out, overspanning, lethargie en tot niets komen

    * Weinig zin in sex, of plezier/levenslust voelen

    Het begint met herkenning en acceptatie van het feit dat je veel spanning en stress opgehoopt hebt, en dat daardoor je slaap ook onderbroken kan zijn. Google maar eens op ontregeld zenuwstelsel en je vindt vele tips!


    Meer over Therapie bij slaapproblemen in Haarlem
  • Trauma | Er wordt iets getriggerd van vroeger

    Er wordt iets getriggerd van vroeger

    Between Stimulus & Response there is a space. In that space is our power to choose our response. In our response lies our growth and our freedom - Viktor Frankl.

    Bij trauma worden er vaak situaties, gevoelens uit het verleden geprojecteerd.

    Als je merkt dat er een trauma (gevoel) bij jou getriggerd wordt, wees er lief voor. Wees lief voor jezelf.
    Zeg hardop: Er wordt iets getriggerd van vroeger, dit heeft weinig tot niets met die persoon te maken.
    MIjn kracht ligt in mijn reactie op dit trauma. There lies your power!

    Welke reactie kies jij? Wat ga ik doen met mijn trauma? Afreageren op iemand anders? Of gebruik ik deze kans om liefdevol voor mezelf en mijn trauma te zijn.

    Als je steeds tegen dezelfde gevoelens, dingen aanloopt, is het nuttig om naar een therapeut te gaan die met trauma werkt.


    Meer over Therapie bij trauma in Haarlem
  • Verslaving | Onderzoek je gevoelens onder je verslavings(gedrag)

    Onderzoek je gevoelens onder je verslavings(gedrag)

    Onder jouw verslavingsgedrag zitten vaak gewoontes en gevoelens die we liever niet willen voelen.
    Eenzaamheid, verveling, onrust, dit zijn gevoelens die je makkelijk tot eten, drinken, blowen etc kunnen zetten, als je niet gewend bent om je gevoelens juist Tegemoet te treden.

    Maar hoe doe je dat nou?

    Tip 1: Vertragen
    Een eerste tip om meer te voelen is door te vertragen. Het tempo van de mind is snel en vluchtig. Het is als een springerig aapje dat van boom naar boom springt. Je lichaam en je gevoel hangen samen met elkaar. En het tempo van je lichaam is veel langzamer. Dus door te vertragen, geef je jezelf de ruimte om ermee in contact te komen. Dit vertragen doe je door letterlijk een breuk te maken met waar je mee bezig was. Je kunt niet vertragen en doorgaan met een gedachtestroom of met een gesprek of met je mail checken etc. Dus stop met waar je mee bezig bent.

    Dit is vaak makkelijker om samen met een therapeut te doen, dan in je eentje.



    Meer over Therapie bij verslavingen in Haarlem

Interview

Lees hieronder het interview met Joan.

Praktijk

1. Waar zit je praktijk?
Haarlem
2. Welke gebeurtenis in je leven is belangrijk voor je geweest?
Mijn lerares geschiedenis op de middelbare school, die echt in mij geloofde
3. Waarom ben je therapeut geworden?
In de Hospice, waar ik als oproep coordinator werkte, merkte ik dat mensen die sterven, hun maskers, vaak hebben laten vallen en er was vaak heel mooi contact.
Dat inspireerde mij om al veel eerder onze maskers te laten vallen, en daar is vaak therapie voor nodig, omdat we zoveel muurtjes en beschermingsmechanismes hebben opgebouwd.
4. Wat vind je het fijnste aan je vak als therapeut?
Het contact met mensen, de vooruitgang die ik elke keer zie, als iemand zich echt gehoord en gezien voelt.

Leven

1. Wat is het leukste wat je vandaag/gisteren hebt gedaan?
Een bananenbrood gebakken!
2. Hoe zie jij jezelf over 5 jaar? En over 10 jaar?
Trots, stevig, stabiel
3. Wat zijn je hobby's? Wat doe je in je vrije tijd?
Hardlopen, buiten zijn, yoga, lekkere gezonde ontbijtjes en tussendoortjes bakken.
4. Waar word jij blij van?
De natuur, gezellige/speelse dingen samen doen
5. Heb je een partner en/of gezin?
Ja, een partner, en 3 volwassen kinderen van 23, 21 en 18 jaar. Een rijk bezit!
6. Ben je zelf ook wel eens in therapie geweest / heb je wel eens coaching gehad. Hoe was dat?
Jazeker! Heel ondersteunend en fijn om echt even tijd helemaal voor mijn proces te hebben, en iemand die me eerlijk spiegelt en steunt.
Ook gaan mijn man en ik af en toe naar onze relatie therapie, omdat we ervaren, dat helpt om een nog rijkere relatie te hebben. Zij helpt ons patronen doorzien, die we door onze 25 jaar samen, zelf soms niet goed zien. Ik zie onze relatie therapie als een Relatie APK. Een noodzakelijk iets, wil je lekker blijven rijden samen.
7. Wat voor ander beroep zou jij graag willen doen, als je geen therapeut was geworden?
Regelneef!

Inspiratie

1. Wie vind je inspirerend?
Marianne Williamson, die de moed heeft om voor amerikaanse president te gaan
2. Jouw favoriete boek en boekentips?
Het boek van jou & mij
3. Jouw favoriete spreuk / quote?
You cannot become yourself by yourself
4. Wat is jouw missie?
Mensen te helpen bij gezonde, oprechte relaties: met zichzelf en met anderen.
5. Wat is jouw superkracht?
Mijn empathie, en vermogen om confronterende dingen op een goede manier over te brengen.
6. Wat is jouw tip om je gelukkig te voelen?
Kleine dingen veranderen, die dicht bij jezelf voelen, kunnen al zo'n verschuiving brengen.
Je hoeft niet dingen totaal anders te doen. Of jezelf helemaal te veranderen. Blijf dichtbij jezelf, en doe dan iets kleins plezierigs, en dat leidt tot een volgende stap en een volgende stap.

Contact

Goed dat je de stap gaat zetten.
Laat een bericht achter en ik neem zo snel mogelijk contact met je op.


Let op: Niet alles is goed ingevuld. Controleer onderstaande gemarkeerde velden.
Naam *
Woonplaats *
E-mail *
Telefoon
Bericht *
 
Je bericht wordt verzonden...

Je bericht is verstuurd!

Bedankt voor je bericht.

 

Nadat ik je bericht gelezen heb, neem ik zo spoedig mogelijk contact met je op.

Als je binnen een paar (werk)dagen geen reactie ontvangen hebt, check dan je spambox. Mogelijk dat mijn reactie daarin terechtgekomen is.