Jaloezie - forum lotgenoten
Lotgenoten jaloezie
Ben je jaloers? Of is je partner jaloers?
Voor veel mensen lucht het op als ze hun verhaal opschrijven en delen.
- Je kunt hier je hart luchten.
- Je kunt de verhalen van lotgenoten lezen.
- Je kunt reageren op de ervaringen van lotgenoten.
Ontdek hier de verhalen van andere jaloerse mensen (of met een jaloerse partner) en deel jouw eigen verhaal.
Inhoud
1. Overzicht met alle verhalen 2. Bekijk alle verhalen - uitgebreid 3. Voeg zelf een verhaal toeOverzicht verhalen
Alle verhalen
Ik heb woede aanvallen . Jalourse op alles en iedereen (Verhaal 13)
Genoeg is genoeg.
Hoe kan ik mee dealen dat er zijn veel mooie en jonge vrouwen en dat ik niet meteen verlaten word.
Sorry voor dit gedoe.
Intelligentie (Verhaal 14)
Ik ben een ziekelijk jaloerse vrouw (Verhaal 4)
Ik ben een ziekelijk jaloerse vrouw. Het lijkt steeds erger te worden. Ik heb een relatie met een hele lieve man en ik merk dat hij het ook erg zat begint te worden.
Ik ben nogal beschadigd door mijn verleden. Mijn ex man ging vreemd. Heb mijn kinderen alleen opgevoed. daarna korte relaties gehad waarin ik ook besodemieterd, verkracht en zelfs keer ben opgesloten.
Ik wil graag met mijn huidige vriend verder maar ik maak het stuk. Ik wil dit niet maar kan het niet stoppen....ik wordt heel jaloers als er een andere mooie vrouw in de buurt is. zelfs op tv of de foto's filmpjes die hij van vrouwen gestuurd krijgt van vrienden.
ik vind dat ook nergens op slaan dat hij die ontvangt. waar is dat voor nodig? Ik voel mij altijd minder...hij zegt steeds dat hij mij mooi vind en op dat moment geloof ik hem ook.
ik ga hem kwijt raken als ik zo door ga...iets wat ik niet wil....help wat moet ik Ik ben bij een psycholoog geweest deze kon mij niet meer helpen. Zei dat er veel vrouwen zijn zoals ik maar er niet de juiste therapie voor is ???
Just me....
Beste Just me,
Goed dat je zelf beseft dat je zo niet door wilt gaan en dat je verandering wil.
Allereerst is het denk ik goed om te beseffen dat je best jaloerse gevoelens mag hebben, maar dat je niet jaloers gedrag hoeft te vertonen. Het is dus belangrijk dat jij achter het stuur zit, en niet jouw jaloerse deel.
Je mag wel liefdevol kijken naar je gevoel. Het is er voor een reden, om jou te beschermen.
Tegelijkertijd is het op dit moment niet zo functioneel, en hindert het je eigenlijk behoorlijk in je dagelijkse leven.
Als ik je verhaal zo lees, dan zou therapie je wel kunnen ondersteunen.
Kijk eens in deze lijst van therapeuten die jaloezie behandelen:
therapiepsycholoog.com/jaloezie
Succes!
Je bent niet alleen. Ik heb helaas ook deze problemen.
Wat fijn om jullie verhalen te lezen. Niet leuk maar voel me niet helemaal stom hierdoor.
Ben getrouwd met en goede man. Tikje dominant en niet echt een warme persoon maar een goede man. Die is wel denk ik te vertrouwen.
Ik ben ziekelijk jalourse. Dat maakt onze huwelijk kapot.
Ik zie soms ook dingen wat er niet zijn.
Of krij angst aanval als een mooie of gewoon fleurtirige vrouw met mijn man praat of kijk. Alles is te veel.
Ik word gewoon agressief en depressief van. Scham me kapot met deze onnodige ziekte. Ik kan alles goed redeneren.ik snap het allemaal maar op het moment er is, word ik gek.
Kortom ik wil ook graag iets vinden waardoor ik mijn gedrag kan aanpassen en onder controle kan houden zodat mijn leven en ons gezins leven blijf goed.
Vanavond nog geflipt omdat Jutta Leerdam (schaatskampioene) in beeld kwam. Mijn vriend maakte een (onschuldige) opmerking over dat zij eerst samen was met een Nederlander. Dan reageer ik in eerste instantie amper, totdat het begint te broeien in mijn hoofd en ik opeens flip waarom hij iets over haar moet zeggen. Hoezo en van waar hij haar kent, want sport kijkt hij nooit en vrouwensport al helemaal niet, want dan krijgt hij ruzie met mij.
Ik weet dat het onredelijk is, maar ik heb het niet onder controle. Laatst heb ik hem zelfs in het openbaar geslagen (een paar keer achter elkaar) waardoor we vroegtijdig van een feestje weg zijn gegaan . Aanleiding was dat een (hele knappe) oud-klasgenoot een praatje kwam maken met hem.
Ik schaam me uiteraard heel erg hiervoor en heb al van allerlei therapieën uitgeprobeerd, maar ik word heel boos als de therapeuten mij proberen te overtuigen dat “het oké is” of “moet kunnen “ of “niks mis mee is” als hij naar andere (nooie) vrouwen kijkt. Daarom durf ik niet meer goed in therapie te gaan, maar ik weet ook dat het niet gezond is hoe ik denk en doe.
Ik heb nu zelfs plannen om opnames te maken van wanneer hij alleen is, zodat ik kan meekijken naar wat hij ECHT kijkt als hij alleen is. Het enige waar ik bang voor ben is dat ALS ik iets ontdek wat (in mijn ogen) niet door de beugel kan; ik helemaal flip en dat ik er niet onderuit kom om hem op te biechten wat ik heb gedaan.
Ik overweeg echt heel vaak om te stoppen met de relatie, omdat ik rust in mijn hoofd wil. Ik vind het wonderbaarlijk dat hij nog steeds wilt blijven vechten voor ons.
Herkennen sommigen zich ook (deels) in mijn verhaal?
Ik zou ook heel graag in contact wiilen komen met lotgenoten.
Ik wil eerst beter worden voordat ik weer aan een relatie ga denken, maar na jaren psychologische hulp heeft er geen enkele verbetering plaatsgevonden. De moed zakt mij in de schoenen hierdoor. Sinds ik geen relatie meer heb voel ik mij vrij. Ik mis liefde, heel erg. Maar ik mis die vreselijke jaloerse gevoelens niet.
Graag hoor ik even jullie reactie hierop (Verhaal 12)
We waren 2 jaar een koppel elk woonde wel in zijn huis omwille dat het niet mogelijk was ivm de kids. Kwamen soms in de week 1x samen en in het weekend waren we altijd samen
Mijn ex vriendin had vernomon dat er een vrouw kwam kijken voor een nieuwe gastank bij mij thuis , dindag 13uur. Wie komt er toevallig langs met een stukje taart idd.
Enkele maanden later.
Had al een eindje gedachten dat ik gevolgd werd door allemaal berichten dat ze stuurde.
Lang geslapen
Gekeken naar porno misschien
Heb aan uw deur gestaan met soep maar je was er niet . Heb dit bekeken op mijn camera en ze was hier niet geweest.
Ik stuurde dan even een bericht naar een ex die juist geopereerd was . Ik schrijf hoe is het.
10 minuten nadien krijg ik bericht , heb je al uw ex gehoord .
Heb dan even mijn google account gecontroleerd en idd mijn oude telefoon stond geregistreerd bij haar thuis . Dus had ze mijn telefoon meegenomen , kon messenger zien , mails , locatie waar ik was ,wat ik opzocht op google alles dus . Heb dan de geschiedenis even bekeken dat was al meer dan 3maanden aan de gang 20 a 30 keer per dag alles bekeken . Maar loog het allemaal af tot ik met de locatie kwam waar die telefoon zich bevindt. Heb gegehuild als een klein kids , was aangevallen in mijn eigen huis, voelde mij niet meer veilig ook.
Dus relatie stop gezet , na 1,5 maanden toch terug begonnen , domme zet achteraf bekeken.
Ik krijg plots een vriendschapsverzoek van een collega van haar (ze zei dat het haar stalker was).
De collega schrijft we gaan even moeten praten , ik zeg ik geloof enkel maar foto,s en screenshots.
Ah , kreeg fotos door in haar kerstpakje , lingeriefoto s , foto dat ik zei ik ben weg neem maar een lekker badje en idd ze maakte fotos van uit mijn bad en verstuurde die naar 1 of meerdere mannen . Heb dit dan gevraagd aan haar stuur jij foto's rond neen neen zekers niet .
Heb veel berichten gestuurd heb je dit gedaan en telkens ontkennen. Zei vroeg zeg mij van wie het komt , dus ze wist niet waar ze allemaal foto's naar toe stuurde. Heb dan toch de relatie moeten stoppen en alles blokkeren. Voor mij heeft dit een diepe wond achtergelaten , dat ze zo kon liegen .
Die collega had er ook een relatie mee nadat we 5 maanden samen waren . Zegt wel dat er geen sex was.
Dus relatie stop gezet smiddags en savonds had ze al een nieuwe relatie.
Zei vroeger veel dat ze een laag zelfbeeld heeft, hoeveel ze niet gezegd heeft ik hou van jou ik wil samen met u oud worden ongelofelijk. Even een forum tegengekomen ziekelijk achterdochtig en jaloers en idd die persoon beschreef bijna mijn verhaal.. Ze schreef vroeger dat ze al drie keer bedrogen geweest was en dat vertrouwen heel belangrijk is . Wat moet ik daar nu van denken , is ze ziek ,is er iets gebeurd in haar jonge jaren ik weet het even niet meer. Dat begint hier redelijk een zieke wereld te komen. Graag hoor ik even jullie reactie hierop.
Jaloers op verleden partner (Verhaal 8)
Ik heb sinds 5 maanden een relatie met de liefste man van de wereld, het is heel fijn tussen ons en hij draagt mij op handen.
Maar wat als een schaduw over onze relatie ligt, is mijn jaloezie over zijn relatie verleden.Hij heeft voor mij 10 eerdere vrouwen "gehad" behalve 1 one night stand allemaal vrouwen waar hij verliefd op was, soms korte relaties soms langere waarvan 1 van 15 jaar.Mijn verleden is een stuk minder met 3 exen, en een relatie van 20 jaar.In praktijk betekent dit dat ik hem heel vaak vragen stel over zijn exen tot en met vragen over zijn sexverleden met hen aan toe.Uiteraard krijg je dan wel eens een antwoord dat pijnlijk is om te horen waardoor mijn onzekerheid over mijzelf en ons weer groeit.Ik weet dat ik moet stoppen hiermee want het verpest uiteindelijk de relatie, hij kan het verleden niet veranderen en wij zijn nu samen, maar ik heb mezelf niet in de hand, mijn nieuwsgierigheid en drang om vragen te stellen en zo mijzelf weer te vergelijken met hen(waar ik uiteindelijk altijd het gevoel krijg de mindere te zijn ) is te sterk....
Ik heb juist hetzelfde met mijn vriendin.
Je bent dus zeker niet alleen!!!
Bij mij is de jaloezie zo ziekelijk dat ik er 24/7 mee bezig ben...
Ik ben ook psychose gevoelig en moet anti psychotica nemen om de gedachten te proberen temperen . Ik ga nu op zoek naar professionele hulp... ik ben wel al 12 jaar met haar samen ondertussen en we hebben samen een kind... 7 jaar lukte het me de gedachten uit te zetten en nu zijn ze terug... dit moet stoppen dus ik hoop dat professionele hulp me kan helpen.
Veel sterkte alvast... we komen er wel 🙂
Helaas herken ik me in jullie verhaal.
Baal er enorm van en het beheerst onze relatie.
Wil hier ook graag hulp voor zoeken, maar weet niet waar. Hebben jullie tips?
Hoe gaat het bij jullie inmiddels?
Heb ondertussen een relatie van 5 maanden. Mijn vriendin heeft dezelfde kenmerken als de mensen die hier posten. Wil haar graag helpen, dus alle tips zijn welkom, ook voor mezelf… hoe te reageren? Ik besef wel dat niet iedereen op dezelfde manier reageert, maar zou al blij zijn met wat duiding.

Vriendinnen laten me gewoon links liggen (Verhaal 11)
Jaloers en angst om alleen gelaten te worden (Verhaal 3)
Ik voel me zo jaloers. Ik ben zo bang dat mijn vrouw verliefd op iemand anders wordt of dat ze een soort chemie ervaart met een andere man.
Ik merk dat ik haar onder controle probeer te houden door haar helemaal uit te horen, in de hoop daar wat rust in te vinden. Ik ben dan echt geen leuke man, maar laat me drijven door mijn angst alleen gelaten te worden.
Eigenlijk voel ik me dus ook heel onzeker of ik wel de enige en ware voor haar ben na zovele jaren... Hoe kom ik van mijn jaloezie af?
Ik kan het nu gewoon niet goed loslaten wanneer ik weet dat ze bijvoorbeeld moet samenwerken met een man.
Je vraagt je af: "hoe kom ik van mijn jaloezie af?"
Door jezelf én je relatie heel serieus te nemen en hierbij hulp te zoeken bij een relatietherapeut. Vertel je vrouw wat zij voor je betekent en hoe belangrijk het voor jou is om met haar samen aan dit thema te gaan werken!
Verschillende emoties die ik niet wil voelen (Verhaal 10)
Om niet te veel in details te treden voel ik mij de laatste tijd ontzettend jaloers. Jaloers omdat andere het beter hebben als mij. Terwijl ik iedereen het beste wens voel ik mij steeds jaloers als andere het “beter” hebben.
Zo heeft laatst mijn vriendin iets behaald wat ik na 2 keer proberen nog steeds niet tevreden over ben.
Nu denk je zeker, praat er over met haar en vertel hoe je je voelt. Maar dit zou onze vriendschap een andere kijk geven en het zou nooit meer hetzelfde zijn.
Ik ervaar deze gevoelens op mijzelf, ik probeer deze dan ook zo min mogelijk te tonen. Hoe dan ook, verder als eventjes wat gewicht van mijn schouders gooien door mijn gedachten met jullie te delen is meer als voldoende.
Groet
Ik ben jaloers op mijn ex (Verhaal 2)
Ik ben behoorlijk jaloers op mijn ex. Hierdoor groeit mijn depressie.
Hij staat nu vol in het leven en heeft allemaal leuke mensen om hem heen, terwijl ik al meer dan een jaar vast zit in mijn situatie.
En dan heeft hij waarschijnlijk ook nog binnenkort een nieuwe relatie. Ik vind het moeilijk om mijn emoties onder controle te houden.
Eerst waren we elkaars wereld, en nu lijkt het meer alsof ik een blok aan zijn been ben. Dan voel ik me zo eenzaam en waardeloos. Ik weet dat ik door moet, maar in werkelijkheid zit ik de hele tijd depri binnen.
Hij daarentegen leefde zijn droomleven, gelijk een nieuwe vriendin, verhuisde naar een plek waar hij altijd al heen wilde en ging veel reizen. Alsof ie van me verlost was.
Het heeft jaren geduurd om hem enigszins te vergeten, eerlijk gezegd, en nog steeds denk ik wel aan hem. Maar nu ben ik wel blij dat ik die periode heb doorgemaakt, blijkbaar had ik het nodig. Ik was te afhankelijk. Nog steeds geen droomleven, maar ben nu veel authentieker en meer mezelf. En vanuit daar kun je dan gaan bouwen.
Hoe kan ik dat jaloerse monster onder bedwang houden? (Verhaal 9)
Ik ben een vrouw van 36 en mama van een zoontje van 9. Na een relatie van 18 jaar gescheiden, wat nu inmiddels een paar jaar geleden is. Sinds een klein jaartje een nieuwe vriend wat perfect gaat, met mijn zoontje en hem en ik heb nooit geweten dat je zoveel van een partner kan houden.
Maarrrrr nu komt het, ik ben zo ontzettend jaloers dat het alles kapot maakt..
Ik heb hem leren kennen terwijl hij net een paar maanden een relatie had wat niet goed liep en hij dus met mij vreemd is gegaan en we daarna samen zijn gekomen. Heel fout en niet acceptabel maar ik dacht dat overwinnen we wel, ik ga hem wel vertrouwen.
Nou nee kan ik je zeggen, ik ben zo achterdochtig en zo ontzettend bang dat hij dat bij mij ook gaat doen, iemand anders leuker, mooier en beter vind dan mij dat ik mezelf niet herken als het jaloerse monster op komt zetten. ik word dan zo ontzettend boos, agressief zelfs dat ik niet voor mezelf in sta en hem mentaal en zelfs eens fysiek pijn heb gedaan. Zoveel spijt en verdriet heb ik daarna! Ik wil dit niet, jaag hem zo alleen maar weg en dat is het laatste wat ik wil!!! Ik hou zoveel van hem, hij is de man van mijn dromen en wil hem echt niet kwijt!
Alleen heb ik er met momenten geen grip op en ben ik razend. Ik ben ten einde raad want ik heb geen idee hoe ik dat jaloerse monster onder bedwang kan houden! Wie kan mij helpen?!
Hij is de enige voor mij en degene met wie ik wil zijn voor de rest van mijn leven! (Verhaal 5)
Ik voel me ook gepasseerd (Verhaal 7)
Als ik zelf nadenk over mijn jaloezie zie ik het als eigenlijk egoïsme van mezelf. Ik kom uit een gezin van drie en ben de middelste. Ik heb altijd een zeer goede band met mijn zusje gehad, nu nog steeds, ook qua kinderen en gezin. Mijn oudere broer viel er altijd wat buiten, maar de band is en was ok. Nu is mijn zusje laatst met mijn broer een weekend met beide gezinnen weg geweest zonder mij daarbij uit te nodigen, ik vind het leuk dat ze dat gedaan hebben maar voel me ook gepasseerd, is dat terecht? Ik onderneem wel vaker dingen met mijn zusje apart maar niet met mijn broer, hij toont daar ook weinig initiatief in.
Ik heb het gevoel dat wat voor haar "te ver gaan" is anders ligt als bij mij (Verhaal 6)
Ik lees hier allerlei verhalen van vrouwen die jaloers zijn op hun man...
Wel, ik ben een man en ben ziekelijk jaloers op mijn vriendin.
Het vreet aan me en ik ga er aan kapot. Ik heb schrik om ze verder en verder weg te duwen door mijn jaloers gedrag maar ik geraak er niet uit.
Wij zijn nu 3 jaar samen maar de laatste maanden is mijn jaloers gevoel geëscaleerd.
Mijn vriendin is nogal naïef (in mijn ogen maar bevestigd door een vriendin van haar) in het omgaan met aandacht die ze krijgt van andere mannen. Ze kan heel los zijn op feestjes en soms zelfs de aandacht zoeken van een andere man of een man die haar komt versieren naar mijn gevoel niet voldoende de indruk geeft dat ze wel degelijk een vriend heeft.
Dat ze aandacht krijgt van andere mannen kan ik begrijpen en dat op feestjes andere mannen haar proberen te benaderen om te versieren ook. Het gaat er bij mij om dat ik graag zou hebben dat, wanneer dat gebeurt ze meer laat blijken van "leuk om met jou te praten maar weet, ik heb een vriend dus je moet niet proberen om verder te gaan". Haar mening is: zolang ik niets verkeerd (kussen,...) doe is er toch niets aan de hand... Ik heb het gevoel dat wat voor haar "te ver gaan" is anders ligt als bij mij.
Door dat te zien op feestjes word ik helemaal gek als ze alleen naar een feestje gaat... Ik probeer dan te doen alsof ik het ok vind maar ik kook dan vanbinnen als het later en later wordt. Dat resulteert dan telkens in een gigantische ruzie omdat ik precies wil dat ze zich daarover slecht voelt. Op feestjes komt ze even goed naar mij om me een kus te geven of om met me te dansen maar dan nog geraak ik niet van dat gevoel af.
Ik ben haar hierdoor verder en verder aan het wegduwen terwijl dat het laatste is wat ik wil.
Ze zit ook constant op instagram en facebook en is erg bezig met het posten van foto's van zichzelf om dan te zien hoe veel likes ze krijgt enz...
Ik heb al eens gezien dat dat dan aandacht trekt van kerels die dan een PM sturen naar haar. Zij zegt dat dat dan niets voor haar betekent maar het moest maar eens iemand zijn waar dan toch wat meer een klik mee is. Ze gaat er nooit op in maar toch...Waarom die aandacht zoeken? Ze zit ook héél vaak op haar GSM en ik zie haar de ganse tijd berichten sturen. Dan begin ik vaak mijn eigen verhaal te schrijven en begin allerlei scenario's te bedenken van waarover dat gaat.
Ook als ze weggaat zonder mij zie ik al een hele film afspelen in mijn hoofd.
Ik ben altijd wel een beetje jaloers geweest maar eerder op een gezonde manier.
Het is begonnen toen ze eens iets ging drinken met een vriendin maar de ganse nacht is weggeweest (wel laten weten dat ze daar bleef slapen) Iets in mij verstond dat toen wel want ze had te veel gedronken om nog met de wagen te rijden.
Sorry voor dit lang bericht en ik kan er nog wel langer over doorgaan maar tegen dan zijn jullie misschien al in slaap gevallen.
Ik zie ze graag en weet/voel dat ze mij ook heel graag ziet.
Heb gewoon schrik om haar te verliezen (en daar ziet het wel naar uit) als ik zo verder doe...
HELP
Mijn vriendin is jaloers (Verhaal 1)
Mijn vriendin kan nogal eens jaloers zijn. Ik heb een paar leuke vriendschappelijke vriendinnen en als ik daarmee ga afspreken, dan ontstaan er allerlei verhalen in haar hoofd. In die verhalen vind ik hen dan leuker en ga ik er dan met hen vandoor. Ook al hebben wij al meer dan twee jaar een relatie, ze kan nog steeds jaloezie-aanvallen krijgen.
Ze kan ook jaloers worden als ik andere vrouwen aantrekkelijk vindt, of als zij denkt dat ik andere vrouwen aantrekkelijk vindt. Natuurlijk zit er onder die jaloezie onzekerheid bij haar. Ze weet zelf wel dat dit gebeurt en probeert niet te veel in de verhalen mee te gaan. Het liefste zou ze er zelf ook veel relaxter mee kunnen omgaan, maar dat lukt op dit moment (nog) niet.
Ik probeer dit allemaal zoveel mogelijk bij haar te laten, en me niet erdoor te laten beperken of me te veel gaan aanpassen. Dat lukt echter niet altijd. Als ik de jaloezie (en de bijbehorende claim) voel, dan kan ik het daarvan benauwd krijgen, en stress voelen, en dan ga ik toch soms mijn gedrag aanpassen, waardoor ik me minder vrij voel.
Voeg zelf een verhaal toe

Heb je extra ondersteuning nodig?
Op deze site staan therapeuten en psychologen die je ondersteuning kunnen geven.
In het zoekvenster kun je op plaatsnaam zoeken of klik hieronder op een plaatsnaam voor een overzicht van therapeuten in die regio.
Top 50 meest gezocht:
Noord-Brabant
Noord-Holland & Flevoland
Utrecht
Zuid-Holland
Gelderland
Groningen, Drenthe, Overijssel
Limburg
- ✓ 300+ therapeuten
- ✓ Snel een afspraak
- ✓ Ook online therapie
Bij de meeste therapeuten op deze site kun je ook terecht voor online therapie.
In het profiel van de therapeut staat dit dan aangegeven.
Ik voel mij passief, maar van binnen is het druk
Faalangst:
Faalangst
Faalangst:
Het is niet jouw taak om aan verwachtingen te voldoen
Kim heeft mij ontzettend goed geholpen
M. | Amersfoort | 25 sep 2023:
Hier ben ik Linda erg dankbaar voor!
Marleen | Leiden | 21 sep 2023:
Wij zijn heel tevreden!
| Disclaimer | Privacy verklaring | Reviews | Login | Aansluiten